Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...
 switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa
 cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS
 Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine
 

dublare fereastra pvc,alum,cornier

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Buna ziua!locuiesc la bloc,etajul 4,am fereastra din pvc cu geam termopan si nu mi s-a parut o izolatie destul de buna.
As vrea sa mai pun o fereastra pe exterior,in fatza celei din pvc,dar cu o singura foaie de geam si nu stiu care ar fi ce-a mai potrivita alegere de rama/cercevea.din PVC,din aluminiu sau cornier cum se facea pe vremuri?
Ma puteti ajuta cu o parere,va rog?

#2
msn2

msn2

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,835
  • Înscris: 25.04.2008
Izolatie de care nu e buna? termica, fonica?
daca termica atunci trebuie geam termopan din pvc pentru un rezultat optim

o singura foaie de geam nu izoleaza termic mai bine decat ce ai acum, o instalezi de pomana.

#3
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,867
  • Înscris: 25.01.2007
Esti connvins ca ai pierderi termice din cauza geamului?  Ce sticla ai acum  la geam? Nu cumva  ti-au pus sticla obisnuita?

#4
sacos

sacos

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,830
  • Înscris: 17.03.2008
Daca pui inca o fereastra in fata actualei, se va face mucegai intre ele din cauza umezelii. Cel mai bine este sa schimbi fereastra.

#5
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Multumesc pt raspunsuri!
Fereastra e de cca 4 ani pusa.Asta-iarna cu perdeaua trasa,se simtea un curent rece pe sub ea.Pe marginile pervazului,lateral,pe pereti,cca 20 cm,era ud fleasca.Geamurile erau reci.Geamurile cred ca sunt normale nu Low e.
Eu cred ca ar fi buna inca o a-2-a fereastra in fata primei,ermetic inchisa, ca sa tina aerul rece,zapada,ploaia departe de prima fereastra,sa nu mai aiba contact direct cu aceasta reducand astfel scaderea temperaturii pe suprafata geamului de la prima fereastra.
Una e sa tii un cub de gheata in palma si alta e sa l tii la 1 cm deasupra palmei,nu?
Da,probabil se va face mucegai intre ferestre daca nu fac ceva....

#6
msn2

msn2

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,835
  • Înscris: 25.04.2008
pe langa problema cu geamul s-ar putea sa ai si glafurile reparate de mantuiala: adica spuma de montaj acoperita neglijentsi pe acolo sa treca frigul.

#7
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

 msn2, on 17 septembrie 2012 - 17:47, said:

pe langa problema cu geamul s-ar putea sa ai si glafurile reparate de mantuiala: adica spuma de montaj acoperita neglijentsi pe acolo sa treca frigul.

da,posibil :(

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate