Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani
 Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...
 Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...
 Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...
 

Motorola RAZR M

- - - - -
  • Please log in to reply
87 replies to this topic

#19
tzotzolyno

tzotzolyno

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,056
  • Înscris: 12.01.2007
Uiți că în SUA nu se aplică TVA

#20
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,007
  • Înscris: 15.04.2011
Din cate stiam in unele state e de 8~10%.

#21
tzotzolyno

tzotzolyno

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,056
  • Înscris: 12.01.2007
Posibil dar de obicei e un soi de echivalare. Dacă la ei costă 1$ la noi costă 1€

#22
b_o_d_one

b_o_d_one

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 122
  • Înscris: 20.02.2007
nu e nici o echivalare este doar conversie + taxe si anume:
pt produse di afara u.e. se aplica tva(24%) la produsele ce depasesc echivalentul a 10 eur la care se mai adauga taxe vamale(in fct de produs) la tot ce depaseste 100 eur.
iar ca bonus mai este si diferenta de schimb ,transportul cat si adaosul comercialcare se reflecta in pretul final.
Iar din cate stiu eu nu exista tara care sa nu perceapa tva.

Edited by b_o_d_one, 14 September 2012 - 15:06.


#23
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,007
  • Înscris: 15.04.2011
Din cate vad e cam scump(la liber) in momentul de fata, 530$ ~ 1800 de lei! http://wireless.amaz...d=1347614872105

La abonament e destul de accesibil "Motorola DROID RAZR M available now, starting at $50" http://www.gsmarena....0-news-4803.php

#24
tzotzolyno

tzotzolyno

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,056
  • Înscris: 12.01.2007
SGS2 costă tot atât pe site-uri de încredere la noi. Consider că e o afacere buna Motorola la ce specificații are. Singura condiție esențială sa fie fără bootloader blocat

#25
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,007
  • Înscris: 15.04.2011
Problema e ca in Romania TVA-ul e de 24% iar comerciantii isi pun un ados comercial nesimtit ceea ce face ca totul sa fie mult mai scump.Posted Image

Motorola DROID RAZR M Review by PhoneArena

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/Pouz2RklIE8?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Motorola Droid Razr M Review by MobileTechReview

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/eB4x_ZS2D9Y?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#26
jericho

jericho

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,051
  • Înscris: 02.09.2005
mi se pare mie sau marginile nu sunt la nivelul displayului? fiindca e al naibii de naspa acest lucru, toata mizeria se va strange acolo...

#27
tzotzolyno

tzotzolyno

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,056
  • Înscris: 12.01.2007
Ideea e ca SGS2 e supraevaluat in timp ce One S, care are specificații asemănătoare are un preț acceptabil in România. Așteaptă-te să aibă un preț cam cât HTC-ul.

Cât despre mizerie, să nu ne hazardăm până nu-l butonăm în realitate.

#28
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,007
  • Înscris: 15.04.2011
Intradevar One S-ul e mai accesibil acum, a fost supraevaluat la lansare. Eu de craciun vreau sa imi cumpar RAZR M-ul, pana atunci poate o sa mai scada un pic pretul.

#29
adipit

adipit

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,390
  • Înscris: 05.05.2007
discutati de preturi la liber? ca la acelasi abonament intre sgs2 si one s e diferenta de aprox 100 de euro

#30
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,007
  • Înscris: 15.04.2011
Da, vorbeam de preturile telefoanelor fara contract. Diferenta de 100 de euro in favoarea cui? Care e mai ieftin?
Oricum Samsung nu mai mai cumpar plus ca RAZR M e telefonul la care visam, singura lui "buba" e ca bateria nu se poate schimba. Desi cred ca nu e greu avand in vedere ca e prins cu suruburi.

Edited by Papillon_, 16 September 2012 - 19:37.


#31
adipit

adipit

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,390
  • Înscris: 05.05.2007
la vodafone abonament 20 de euro/luna samsung s2 este 169 euro iar htc one s 269 euro
la liber unde pot vedea one s mai ieftin decat s2?

Edited by adipit, 16 September 2012 - 22:23.


#32
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,007
  • Înscris: 15.04.2011
"Motorola officially announces RAZR i with 2GHz Intel CPU" http://www.gsmarena....r-news-4821.php

"The Kevlar-coated RAZR i will be launched in the UK, France, Germany, Brazil, Argentina and Mexico in the beginning of October. It should cost about £340/€420 at launch."

"Motorola RAZR i hands-on: First look" http://www.gsmarena....-review-816.php

Pur si simplu si-au batut joc, procesorul de la Intel si GPU-ul folosit sunt mult mai slabe. O sa incerca sa imi cumpar varianta americana desi o sa fie cam greu daca nu il aduc baietii de la telefonultau.eu


"Motorola DROID RAZR M review: Affordable luxury" by GsmArena http://www.gsmarena....-review-815.php

#33
antinVidia

antinVidia

    - I'm deranged -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,302
  • Înscris: 14.02.2007
[ http://i47.tinypic.com/2m61oib.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Where permitted by local laws, the RAZRi will come with an unlocked bootloader.

Motorola RAZR i will be available in black beginning in October in select European and Latin American markets including the U.K., France, Germany, Argentina, Brazil and Mexico with more to be announced. A stand out white version will also be coming to select markets.

Ar mai fi de adaugat faptul ca RAZR i are buton dedicat pentru camera pe lateral, buton care la RAZR M lipseste.
In benchmark-uri scorurile sunt medii, dar asa cum zic si cei de la GSMArena telefonul se comporta foarte bine in utilizarea de zi cu zi si asta e cel mai important.

"For usability, it's pretty good. The Motorola Razr i XT890 is quite responsive and it performs very well when it comes to web browsing, switching between apps, even if there's something going on in the background (e.g. an app being installed)."

Edited by antinVidia, 19 September 2012 - 17:46.


#34
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,007
  • Înscris: 15.04.2011
Si cu ce ma incalzeste? Varianta americana o sa aiba un CPU respectiv GPU de top in timp ce varianta globala vine cu procesorul Intel de nivel mediu si un GPU(SGX540) vechi de 2 ani si jumatate care l-am avut pe Samsung S8500....
Numai spun ca ma indoiesc ca chipset-ul Intel pe 32nm are un consum mai redus decat Qualcomm-ul care e fabricat in procesul de 28nm.

Daca aveau chef de experiemente trebuiau sa scoata alt model...

Edited by Papillon_, 19 September 2012 - 19:53.


#35
tzotzolyno

tzotzolyno

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,056
  • Înscris: 12.01.2007

 Papillon_, on 19 septembrie 2012 - 19:27, said:

Daca aveau chef de experiemente trebuiau sa scoata alt model...
Din pacate au dat-o-n bara in Europa. Tipic Minciorola. Nu-s in stare sa duca ceva pana la capat. Imi mentin convingerea ca nu mai ma ating de vreun Motorola ci doar de Sony. De fapt pe vremea cand foloseam SE chiar am fost multumit multa vreme.

#36
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,007
  • Înscris: 15.04.2011
Nu ii inteleg de ce trebuie sa strice totul, Sony Xperia V imi place ca dotari dar e prea mare.Posted Image  Poate mai scoate HTC ceva calumea desi ma indoiesc avand in vedere ca acum la moda e sa faci telefoane cat mai subtiri cu ecrane imense.Posted Image

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate