Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...
 Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...
 switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa
 cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS
 

conectare yahoo messenger pe modem z020

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
Suselin

Suselin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 309
  • Înscris: 17.06.2011
Salutare,
am instalat XP Pro/sp3 curat, IE7 si google chrome(pe ultimul ulterior l-am si dezinstalat dar degeaba).
Am instalat modemul zapp z020 prin programul propriu de autoinstalare si conexiunea la internet functioneaza ok (browsing IE si GoogleChrome), update-uri Windows etc, dar dupa instalarea YM-lui, la autentificare imi returneaza eroarea de conexiune internet inexistenta.
Cine ai mai intampinat aceasta problema si area vreo idee de rezolvare?
Multumesc

#2
costywinner

costywinner

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 796
  • Înscris: 04.08.2011
verifica windows firewall,vezi ca setariel din yahoo sa fie in concordanta cu conexiunea ta,si cev amai ciudat,ora si data sa fie actualizate de pe time.windows.com(intra la ceas si dai time internet sau ceva de genul).

#3
romantic45

romantic45

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 55
  • Înscris: 01.05.2009
incearca o alternativa la yahoo mess:trillian,pidgin...asta,daca nu tii neaparat sa folosesti webcamul!

#4
Suselin

Suselin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 309
  • Înscris: 17.06.2011
Un pic cam dificila concordanta intre setarile de conexiune la net  a YM si ale pc-lui, deoarece pe modemul zapp se intra pe net printr-o aplicatie proprietara de dial-up dar nerecunoscuta ca atare de XP, nu am practic nici o conexiune adiacenta in proprietatile de retea unde consider ca ar fi trebuit sa se regaseasca. Cu toate astea am incercat sa definesc pe YM ca si conexiune dial-up, broadband etc dar e aceeasi situatie. Ma gandeam la vreun port care trebuie declarat si el pe YM dar nu stiu cam ce ar fi.


Este obligatoriu YM pt ca a mai functionat asa (nu stiu cum era setat) .

#5
Suselin

Suselin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 309
  • Înscris: 17.06.2011

Quote

faza cu update-ul de la windows a orei nu tine, am testat-o. Alte idei ? :(

#6
Suselin

Suselin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 309
  • Înscris: 17.06.2011
Am reinstalat inca odata Windows-ul, aceeasi problema

#7
Suselin

Suselin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 309
  • Înscris: 17.06.2011
Nimeni, nimic, nici o idee?

#8
Suselin

Suselin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 309
  • Înscris: 17.06.2011
inca nu am rezolvat-o...

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate