Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Reconditionare cada baie din fonta

Problema imprimanta

Here goes nothing

BCR sau Raiffeisen
 Visual Studio 2022 instaleaza Epi...

Sfat alegere parbriz

EMAG - recenzii false facute de ei?

Recomandare telefon 900-950
 Nivel de trai

Semnal bun da'... prost

De ce statiile de radio FM nu ren...

Pe unde pot sa gasesc statistici ...
 Este reconditionat acest laptop?

Prelungire fire electrice

Amintiri despre satelit si retran...

Care este cel mai bun mod de a pr...
 

Masina second de la firma

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
ancuta87

ancuta87

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 28.07.2012
Salut! Am si eu o intrebare, ca o persoana care nu se pricepe la masini si nici nu am in familie persoane care sa ma poata ajuta la cumparat masina. As vrea sa imi cumpar o masina mica de oras second hand( nu imi permit mai mult de 3000 de euro) si sincer la cate am auzit mi-e frica sa iau din anunturi de pe site-uri, mai ales ca nu am ninci macar vreun prieten priceput la masini care sa faca totul sa rezolve treaba pt mine. Asa ca ma gandesc foarte serioa sa cumpar de la o firma...mi-a zis o cunostiinta ca exista si fiirme care vand masini la mana a doua si asta ar fi solutia pt mine.
Intrebarea este ce firme exista de acest gen in Timisoara? Mi sa spus de una care ar fi in zona Galeriei 1, banui ca AUto Remus. Cineva stie cum sunt, daca sunt seriosi, daca aduc orice marca de masina sau numai anumite marci? Si daca mai puteti sa imi spuneti daca exista astfel de firme si altele?
As fi recunoscatoare pt niste raspunsuri pe subiect si va rog sa nu va bateti joc de mine, nu toti au norocul de a avea prieteni sau familie cu masina.

Vad ca vizualizari am, raspunsuri nu. Va rog sa imi spuneti macar este posibil sa cumpar masina second de la firma, sau este doar asa o idee ciudata? Eu nu cunosc pe nimeni care sa fi facut asa, nici pe net nu am gasit pe forumuri asa ceva nici in alte orase decat Tm...



 ancuta87, on 28th July 2012, 22:33, said:

Salut! Am si eu o intrebare, ca o persoana care nu se pricepe la masini si nici nu am in familie persoane care sa ma poata ajuta la cumparat masina. As vrea sa imi cumpar o masina mica de oras second hand( nu imi permit mai mult de 3000 de euro) si sincer la cate am auzit mi-e frica sa iau din anunturi de pe site-uri, mai ales ca nu am ninci macar vreun prieten priceput la masini care sa faca totul sa rezolve treaba pt mine. Asa ca ma gandesc foarte serioa sa cumpar de la o firma...mi-a zis o cunostiinta ca exista si fiirme care vand masini la mana a doua si asta ar fi solutia pt mine.
Intrebarea este ce firme exista de acest gen in Timisoara? Mi sa spus de una care ar fi in zona Galeriei 1, banui ca AUto Remus. Cineva stie cum sunt, daca sunt seriosi, daca aduc orice marca de masina sau numai anumite marci? Si daca mai puteti sa imi spuneti daca exista astfel de firme si altele?
As fi recunoscatoare pt niste raspunsuri pe subiect si va rog sa nu va bateti joc de mine, nu toti au norocul de a avea prieteni sau familie cu masina.


#2
misu78

misu78

    Din viata scapa cine poate!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,915
  • Înscris: 12.03.2009
Vezi ca si firmele astea de SH tot un fel de samsari sint.
Cumparand de la firme de profil nu scapi de emotii.

#3
asasinuxp

asasinuxp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,387
  • Înscris: 23.08.2010
Cauta o masina la firmele care-si reinnoiesc flota,acolo ai sanse mai mari ca masina sa aiba km reali si un pret mai mic. Acele firme de care zici tu ar face orice pentru bani,chiar sa dea km inapoi si sa-ti ofere un rahat invelit in foita de aur,cu cat tranzactia trece prin mai putine maini,cu atat va fi mai bine pentru tine.

#4
lawrence38

lawrence38

    GAME......OVER

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,009
  • Înscris: 05.02.2008
Daca actionezi cu prudenta poti cumpara masina lejer de la oricine. Prin prudenta inteleg testarea masinii "la sange" inainte de a o cumpara, chiar daca o faci pe banii tai (adica sa zicem te intelegi cu ala - daca masina iese in regula, platesc eu costul testelor daca nu platesti tu, samsarii in general se vor fofila imediat la auzul unor asemenea vorbe). Un test cat de cat nu ar trebui sa te coste mai mult de 200 RON la un service de incredere.

Ce fel de masina mica de oras iti trebuie, de-aia cu portbagaj, semi-portbagaj sau fara ? :lol: (Smart FT s-ar incadra la ultima).

3000 de euro nu e mult dar nici prea putin pentru o masina decenta, ar trebui sa gasesti ceva de prin 2005-2007. Fiat, Renault sunt masini cu devalorizare destul de rapid si in special pe prima as recomanda-o, spre exemplu Punto sau chiar Panda, mai e un topic pe-aici cu cineva care vrea sa cumpere o Panda. Opel Corsa 1.2 16V iarasi ar fi o varianta buna, masini cu piese ieftine si pe toate drumurile, in caz de...

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate