Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Premier Energy se listeaza la bursa

Unde recomandati un CT cu Casa de...

Adaptare masina pentru o persoana...

Bios laptop Myria MY8315
 Folie display laptop in Bucuresti?

Pagina Wikipedia

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...

Salariu de șofer Uber 8000 l...
 Problema token semnatura electron...

Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...

RMN Decontat
 Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...

Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...
 

Halo 4

- - - - -
  • Please log in to reply
29 replies to this topic

#19
icelone2408

icelone2408

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 83
  • Înscris: 29.01.2012

 xeleron, on 26th August 2012, 23:50, said:

Pai Halo 1 e halo 1..grafica de atunci..halo 2 are grafica faina dar e prost optimizat,e portat de pe consola...si celelalte sunt cum sunt fiindca sunt doar pe xbox
adica o varianta PC n-am sanse?

#20
xeleron

xeleron

    Suflet de campion...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,709
  • Înscris: 01.01.2008
Nu.Ia un xbox 360 si cam atat,

#21
icelone2408

icelone2408

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 83
  • Înscris: 29.01.2012

 xeleron, on 27th August 2012, 00:31, said:

Nu.Ia un xbox 360 si cam atat,
Ce solutie rapida ai gasit de m-am rupt... :))))

#22
xeleron

xeleron

    Suflet de campion...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,709
  • Înscris: 01.01.2008
Pai vroiai sa te mint?Arhitectura xbox 360 nu poate fi emulata(sau,nu de pcurile actuale).Da tu incearca-l pe pc,o sa fi primul caruia ii merge.

#23
icelone2408

icelone2408

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 83
  • Înscris: 29.01.2012

 xeleron, on 27th August 2012, 01:11, said:

Pai vroiai sa te mint?Arhitectura xbox 360 nu poate fi emulata(sau,nu de pcurile actuale).Da tu incearca-l pe pc,o sa fi primul caruia ii merge.
da :)))))__ si ar fi bestial daca ar merge =)))))))) devin mai celebru ca Neil Armstrong :)))))

#24
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,868
  • Înscris: 06.01.2008
Deci, cum merge Halo 4 pe PC???
Ai reusit sa-l rulezi intr-o masina virtuala de Windows 8 cu accelerare hardware? :roflmaofast:

Edited by Hider141, 27 August 2012 - 07:38.


#25
atomicus

atomicus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 216
  • Înscris: 25.09.2005
Salut,
Stie cineva cum fac sa pot juca Halo 4 multiplayer? Pe Infinity imi cere sa ma fac gold member, iar pa Waypoint primesc o eroare de server Xbox...
Multumesc

#26
N_1

N_1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 151
  • Înscris: 18.07.2012
Am jucat si eu halo 1 si halo 2 , sunt frumoase , in legatura cu grafica depinde si daca jocu e cumparat sau piratat , eu il joc halo 2 pe un sistem slabut (nu indeplineste cerintele minime) , dar nu merge deloc sacadat , dar jocul este original , nu piratat.

Deabia astept sa ma joc halo 4 .

#27
spumi

spumi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 366
  • Înscris: 08.12.2012
Spoiler,nu citiți dacă nu ați jucat.

Am văzut recent pe youtube un walkthrough pentru Halo 4 de la cap la coadă,pot să zic că e mai bun decăt mă așteptam,povestea de dragoste dintre John și Cortana mi s-au părut a fi una din cele emoționante pe care le-am văzut vreodată.El supersoldat mai mult mașină decât om,ea inteligență artificială mai mult om decăt mașină,se completau reciproc,disperarea lui John de a o salva dar și de al învinge pe Didact l-au pus într-o situație dificilă.Dar sacrificiul final al Cortanei a fost punctul culminant în toată povestea.Relația dintre cei doi e mai mult decât evidentă din dialoguri.E unul din puținele jocuri care m-au făcut să îmi pară rau pentru cineva virtual.

#28
EnterpriseGTX

EnterpriseGTX

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 424
  • Înscris: 27.09.2012

 spumi, on 10 ianuarie 2013 - 09:32, said:

Spoiler,nu citiți dacă nu ați jucat.
Am văzut recent pe youtube un walkthrough pentru Halo 4 de la cap la coadă,pot să zic că e mai bun decăt mă așteptam,povestea de dragoste dintre John și Cortana mi s-au părut a fi una din cele emoționante pe care le-am văzut vreodată.El supersoldat mai mult mașină decât om,ea inteligență artificială mai mult om decăt mașină,se completau reciproc,disperarea lui John de a o salva dar și de al învinge pe Didact l-au pus într-o situație dificilă.Dar sacrificiul final al Cortanei a fost punctul culminant în toată povestea.Relația dintre cei doi e mai mult decât evidentă din dialoguri.E unul din puținele jocuri care m-au făcut să îmi pară rau pentru cineva virtual.
Dar nu si sfarsitul jocului. Daca va fi si seria 5, vor ramane impreuna ?

Edited by EnterpriseGTX, 10 January 2013 - 18:36.


#29
spumi

spumi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 366
  • Înscris: 08.12.2012

 EnterpriseGTX, on 10 ianuarie 2013 - 18:36, said:

Dar nu si sfarsitul jocului. Daca va fi si seria 5, vor ramane impreuna ?

Rămâne de văzut ce va fi,John fără Cortana e doar mașină,nu mai are cine să-l țină,ca om.Posibil să îl încredințeze cu un alt AI în locul Cortanei dar nu va fi nici odată la fel.
Am o teorie,dacă Composer-ul mai era întreg poate soția didactului ar putut să o facă pe Cortana din Ai în corp fizic.A reusit sa facă din oameni AI-uri dar invers nu dar ar fi existat sansa.

Oricum scena de desparțire de la sfarșitul jocului nu ar fi fost atât de dramatică daca nu era coloana sonoră pe măsură.
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/8yfACv9Tp4w?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#30
EnterpriseGTX

EnterpriseGTX

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 424
  • Înscris: 27.09.2012
Chief fara Cortana e ca un PC fara system de operare.
Cat despre melodie, e superba. Ca si cand ar face parte dintr-un film.

Edited by EnterpriseGTX, 13 January 2013 - 15:28.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate