Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
"Spionul" nostru cel de t...

Care aplicatie are cele mai ok co...

Parere antrenament incepator

Dilema sursa
 Ajutor Android Redmi10

Poti sa conduci o masina cu putin...

Ce inseamna "izdavoi" ?

Poco X6 Pro vs OnePlus Nord 3
 Lirapay

Durata maxima video in Google Pho...

Deschidere fisiere docx si poze s...

Motivare hotarare
 Router wireless ZTE ZXHN H3601P

Server local disponibil pe re5...

Vizualizare site-uri in cache

Toate site-urile PROTV down
 

tigare electronica

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
3 răspunsuri în acest subiect

#1
nuvreau

nuvreau

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 35
  • Înscris: 18.09.2007
De ceva vreme m-am hotarat sa incerc sa ma las de fumat, motiv pentru care am inceput sa pufai dintr-o tigare electronica.
Am citit pe undeva ca in Turcia ar fi interzise atat comercializarea cat si folosirea acestora.
Are cineva idee daca sunt probleme in interiorul resortului daca folosesti asa ceva?

#2
CuteGuy

CuteGuy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.870
  • Înscris: 11.09.2005
Din ce motive au interzis in Turcia? Mediacale sau  .... economice ? Tigarile normale au pierdut destul teren in fata celor electronice si in mod evident cei care castiga tone de bani din acest business, au interesul sa il tina "alive".
Anul trecut (parca), Statul lua 72  eur/1000 tigari fabricate. Vanzatorul final, cam 2.5 (+/-) eur, la aceeasi mie de tigari vandute :lol: Mi se pare un motiv destul de puternic pentru a frana consumul de electronice.
--
PS: evident ca au un grad de nocivitate, cu atat mai mult daca folosesti prostii ieftine dar este un pas spre a pune punct. :OK:

#3
daidai1

daidai1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 96
  • Înscris: 05.03.2010

Vizualizare mesajnuvreau, pe 23rd July 2012, 17:33, a scris:

De ceva vreme m-am hotarat sa incerc sa ma las de fumat, motiv pentru care am inceput sa pufai dintr-o tigare electronica.
Am citit pe undeva ca in Turcia ar fi interzise atat comercializarea cat si folosirea acestora.
Are cineva idee daca sunt probleme in interiorul resortului daca folosesti asa ceva?

Daca vrei iti dau adresa unui distribuitor de tigari electronice din Canakkale (adresa gasita pe net, dar care sunt sigur ca e reala), deci nu cred ca sunt interzise.

#4
papone

papone

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.058
  • Înscris: 12.11.2008

Vizualizare mesajnuvreau, pe 23rd July 2012, 20:33, a scris:

De ceva vreme m-am hotarat sa incerc sa ma las de fumat, motiv pentru care am inceput sa pufai dintr-o tigare electronica.
Am citit pe undeva ca in Turcia ar fi interzise atat comercializarea cat si folosirea acestora.
Are cineva idee daca sunt probleme in interiorul resortului daca folosesti asa ceva?

interzise??? in niciun caz. totusi, poate vei gasi locuri unde nu ai voie sa "o aburesti", gen restaurant sau in lobby la hotel.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate