Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Premier Energy se listeaza la bursa

Unde recomandati un CT cu Casa de...

Adaptare masina pentru o persoana...

Bios laptop Myria MY8315
 Folie display laptop in Bucuresti?

Pagina Wikipedia

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...

Salariu de șofer Uber 8000 l...
 Problema token semnatura electron...

Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...

RMN Decontat
 Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...

Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...
 

Upc problema YouTube

- - - - -
  • Please log in to reply
217 replies to this topic

#55
feribalint

feribalint

    Il Consigliere

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,458
  • Înscris: 24.05.2010
Nu vreau sa fiu carcotas,unele merg foarte bine(vezi filmulet)la altele se incarca mai greu.In cazul Vplay problema nu era la mine ci in curtea lu' UPC.Si spun asta deoarece s-a remediat problema fara sa fac ceva modificari din PC.Poate conteaza si clasa IP....asa cum a sugerat un coleg de forum....
Poate si problema cu Youtube este in curtea UPC......nu pot sa afirm cu certitudine acest lucru.
Cand nu imi merge ceva...am postat pe forum.Vezi cazul Vplay,Youtube.....
Se pare ca problema nu este numai la noi.....luat de pe Facebook.....

Quote

Legat sau nu de subiectul asta, pe grupul Google/Youtube exista o discutie foarte mare ("376 posts by 221 authors") pe subiectul buffering-ului de la Youtube: https://productforum...JY/smFHC-42qDcJ

Simptomele sunt foarte asemanatoare:
"It stops buffering at less than a minute even at 240p.
I only noticed this happening about 2 weeks ago, I thought it was something wrong with my browser (Firefox 12.0) but it looks like I'm not the only one."

Si un potential raspuns:
"Google screwed something up. It seems one of their caching servers might be horribly overloaded, cause it only happens when I'm a loading a video through that specific server... (Which sadly happens to be taking place a lot)."

Tot pt carcotasi iata cum merge si Vplay.....

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/Vfb3_RQMmA8?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by feribalint, 11 July 2012 - 15:13.


#56
ahrimann

ahrimann

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 09.07.2012
?Dragi clien?i RDS-RCS,

dupã cum a?i observat #### nu func?ioneazã prea bine pentru dumneavoastrã.

Acum câteva sãptãmâni am primit un mail oficial de la RDS-RCS, informându-ne cã va fi suspendatã conexiunea cãtre noi din cauza unor probleme tehnice. În scopul de a afla care este motivul ?i de ce numai site-ul nostru suferã de aceste probleme, vã rugãm sã ne ajuta?i sunând la suportul tehnic RDS-RCS ?i sã întreba?i.

Aici gãsi?i numerele de telefon RDS-RCS, la care pute?i apela:
031.400.4401 (Bucure?ti)
03xx.400.401 (Alte Jude?e)
-cam asta era pe siteul vplay----de abonatii UPC nu zicea nimic

youtube nu merge nici la mine perfect dar vad ca azi a inceput sa-si dea drumul ...

Edited by ahrimann, 11 July 2012 - 15:52.


#57
dan.me

dan.me

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,153
  • Înscris: 15.09.2005

View Postferibalint, on 11th July 2012, 13:24, said:

Ia citeste cu o pagina in urma.......
Postezi asa ca sa te afli in treaba.....

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/3J6HEcsvpfg?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
...pierd si timpul cu filmul tau facut la deruta, sari in buffer ca sa arati ca merge lol, sau nu m'am prins eu ce vrei sa arati acolo.

#58
feribalint

feribalint

    Il Consigliere

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,458
  • Înscris: 24.05.2010
Te-ai uitat cum se incarca? Si asta in HD.....Ce mai vrei sa-ti arat?
Ai citit ce am scris in ultima postare?

Quote

Nu vreau sa fiu carcotas,unele merg foarte bine(vezi filmulet)la altele se incarca mai greu.
Am zis...ca si eu am avut probleme cu youtube....

Edited by feribalint, 11 July 2012 - 16:40.


#59
wii

wii

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,275
  • Înscris: 01.06.2009

View PostCutzu, on 11th July 2012, 15:17, said:

si la mine se blocheaza aproape la orice videoclip,
Deci epopeea continua.

#60
repty74

repty74

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 12.10.2007
Mie mi s-a intamplat sa nu mearga sau sa mearga cu pauze mari de buffering un videoclip la o rezolutie "normala" pe Youtube, dar cand am selectat versiunea 720p a aceluiasi videoclip s-a incarcat faorte rapid tot videoclipul si l-am putut vedea fara probleme. Net de la UPC de 10 Mega. Sa fie problema "in curtea" Youtube?

#61
bennyioan

bennyioan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 558
  • Înscris: 01.07.2011

View Postscooby2008, on 11th July 2012, 20:57, said:

@feribalint: Problema asta apare doar CATEODATA, nu tot timpul. Nu dovedeste nimic filmarea pe care ai facut-o. Asa ca shut the fuck up!
vorbeste frumos, te rog
nici angajatii si fanii  rcs, prezenti pe aici nu folosesc acest limbaj.
Se limiteaza in a-si da cu parerea... deobicei contra, dar macar au limbaj civilizat.  :peacefingers:

View Postdan.me, on 11th July 2012, 15:31, said:

...pierd si timpul cu filmul tau facut la deruta, sari in buffer ca sa arati ca merge lol, sau nu m'am prins eu ce vrei sa arati acolo.
OMG
dupa felul in care se incarca clipul in buffer, nu e evident ca nu sunt probleme !!!  :thumbdown:

Edited by bennyioan, 11 July 2012 - 22:46.


#62
dan.me

dan.me

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,153
  • Înscris: 15.09.2005

View Postferibalint, on 11th July 2012, 17:35, said:

Te-ai uitat cum se incarca? Si asta in HD.....Ce mai vrei sa-ti arat?
Ai citit ce am scris in ultima postare?

Am zis...ca si eu am avut probleme cu youtube....
...cum zici tu, oricum ai oprit inainte de finish cam pe acolo se blocheaza multe dintre ele... si era bine sa filmezi bufferul nu imaginea in prim plan.

... si cum s'a spus, conteaza ca uneori nu merge nu ca uneori merge sau ca la tine merge mereu.


Ai sa nu lasam Youtube, providerul sau ce o fi de vina sa leneveasca pana nu merge totu' ok, ca lor nu le pasa cat timp le merge la ei in casa :D

Asa ca propun sa nu fie un singur video la oricare dintre clienti sa mearga intrerupt si inca o propunere, sa treaca pe toate pe 60Hz ca altfel se vede ca un shit.

#63
scooby2008

scooby2008

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,099
  • Înscris: 04.09.2008
Cu ceva timp in urma s-a inceput cu limitari pe torrente, acum YouTube? Ce urmeaza? O conectiune de 120 de mega pe hartie sa mearga mai prost decat un net mobil de la Orange/Cosmote! Rusine UPC, NU incheiati contracte de internet cu ei ca ve-ti lua teapa mai mult ca sigur! Nimic nu functioneaza cum trebuie! Daca pentru torrente nu putem folosi toti cei 120 de mega (care nu-i am nici jumatate in orice as incerca sa descarc), pe YouTube ne rugam pana si de un filmulet 360p sa se incarce, trageti voi concluziile..

#64
wii

wii

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,275
  • Înscris: 01.06.2009

View Postscooby2008, on 12th July 2012, 02:39, said:

Cu ceva timp in urma s-a inceput cu limitari pe torrente, acum YouTube?
Ieri vplay, azi youtube, maine ce???

#65
iceboy2010

iceboy2010

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,716
  • Înscris: 13.09.2011

View Postscooby2008, on 12th July 2012, 02:39, said:

Cu ceva timp in urma s-a inceput cu limitari pe torrente, acum YouTube? Ce urmeaza? O conectiune de 120 de mega pe hartie sa mearga mai prost decat un net mobil de la Orange/Cosmote! Rusine UPC, NU incheiati contracte de internet cu ei ca ve-ti lua teapa mai mult ca sigur! Nimic nu functioneaza cum trebuie! Daca pentru torrente nu putem folosi toti cei 120 de mega (care nu-i am nici jumatate in orice as incerca sa descarc), pe YouTube ne rugam pana si de un filmulet 360p sa se incarce, trageti voi concluziile..
Cum adica limitari la torrente? Fi mai explicit

#66
wii

wii

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,275
  • Înscris: 01.06.2009

View Posticeboy2010, on 12th July 2012, 09:04, said:

Cum adica limitari la torrente? Fi mai explicit
Facea parte din practicile upc treaba asta pana acum cativa ani.

#67
Skoopman

Skoopman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 531
  • Înscris: 21.11.2008

View Postwii, on 12th July 2012, 09:15, said:

Facea parte din practicile upc treaba asta pana acum cativa ani.

Zau? Eu de cand sunt abonat la UPC n-am fost limitat niciodata ;)

#68
wii

wii

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,275
  • Înscris: 01.06.2009

View PostSkoopman, on 12th July 2012, 10:27, said:

Zau? Eu de cand sunt abonat la UPC n-am fost limitat niciodata ;)
De la vremurile alea li se trage si un anume renume.. ceva gen Romtelecom.

#69
feribalint

feribalint

    Il Consigliere

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,458
  • Înscris: 24.05.2010
De cand am internet de la UPC nu am avut probleme cu limitarile.Este adevarat,in urma cu ceva ani existau aceste limitari.....
Vplay merge acum fara probleme,dar nu pot spune acelasi lucru la concurenta.La ei oare de ce nu merge?Din vina providerului sau sunt alte cauze?
Cand ceva nu merge la UPC vina totala este doar a providerului,pe cand daca ceva nu merge la concurenta este vina site-lui....ca nu are peering...etc.
Am inteles ca traficul catre youtube ar fi fost modificat si trece prin niste noduri/servere foarte incarcate.Repet,am auzit doar nu pot nici confirma,nici infirma deoarece cunostintele mele in routari...etc sunt mult prea mici.
Sper sa rezolve si aceasta problema cu youtube cei de la UPC,asa cum au rezolvat si problema cu vplay.

Edited by feribalint, 12 July 2012 - 09:30.


#70
feribalint

feribalint

    Il Consigliere

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,458
  • Înscris: 24.05.2010
Si raspunsul oficial de la UPC in problema Youtube.

UPC Romania
@all: reamintim celor care inca au probleme cu site-ul youtube.com ca problemele sint la acest site si sint de natura tehnica. Puteti urmari discutia dintre useri si citiva angajati Google aici: https://productforum...JY/smFHC-42qDcJ

sau aici: https://productforum...eos/x6PP-Zxvpyk

Ultimul raspuns "oficial" a fost: "We're investigating the issue right now. Others have reported that clearing your cache and cookies can resolve the issue, so please try that."

Va sugeram sa incercati si aceasta varianta.


Multumim!


https://apps.faceboo..._540/post_8583/

#71
scooby2008

scooby2008

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,099
  • Înscris: 04.09.2008
@feribalint: Incepi sa ma enervezi.. Mai bine vezi-ti de treaba ta, nu mai lua parte UPC-ului. Problema asta nu are nicio legatura cu browsere, routere, etc. E o problema de peering cu anumite servere UPC. Peering care pe alte ISP-uri merge foarte bine! Dar vad ca nesimtitii nu vor sa faca nimic in privinta asta.. ANTI RECLAMA! NU VA ABONATI LA UPC!

#72
feribalint

feribalint

    Il Consigliere

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,458
  • Înscris: 24.05.2010
Nu stiu cu ce te enervez....ca am postat un comunicat oficial?

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate