Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Premier Energy se listeaza la bursa

Unde recomandati un CT cu Casa de...

Adaptare masina pentru o persoana...

Bios laptop Myria MY8315
 Folie display laptop in Bucuresti?

Pagina Wikipedia

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...

Salariu de șofer Uber 8000 l...
 Problema token semnatura electron...

Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...

RMN Decontat
 Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...

Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...
 

Nou la R.C.S. Digital Cablu DIGI: City TV, Viasat Nature si Travel Channel

- - - - -
  • Please log in to reply
83 replies to this topic

#37
terner

terner

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,323
  • Înscris: 02.06.2009
In sfarsit pot sa zic bravo ungurilor. Travel este tot ce imi doream. Pacat ca nu au scos din starvuri dar macar sunt bucuros ca au introdus Travel, cel mai complet canal de calatorii. Discovery World si TLC se pot vedea in continuare pe cablu analogic. Deci pierdere nu este in privinta celor 2.

Edited by terner, 04 July 2012 - 20:00.


#38
wfnse

wfnse

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,956
  • Înscris: 12.06.2007
Cea mai buna veste pe ziua de azi in privinta grilei TV RCS-RDS  :thumbup:  Bravo!

Pe de alta parte e pacat sa va manifestati vesnic nemulumiti.
Platim 25 de lei pentru o grila echilibrata, cu posturi tv din toate categoriile, cu posturi la care altii doar viseaza!

Va reamintesc ca majoritatea aveti gratuit DigiFilm, DigiSport si Digi 24 - canale premium doar pentru abonatii RCS-RDS.
Acum au raspuns solicitatii clientilor si au introdus Travel si Viasat Nature. Exact cum toata lumea a cerut pe forum.

Cine in continuare nu e multumit de ceea ce primeste in schimbul celor 25 lei, nu are decat sa incerce un alt furnizor.

Eu vreau doar o calitate mai buna a transmisiei digitale. Probabil o vor rezolva si pe asta...

#39
DanyPMN

DanyPMN

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,201
  • Înscris: 31.05.2008
In Cluj, situatia sta in felul urmator:

116 programe, cu noutatile precizate si in alte zone din tara:
- Viasat Nature
- Travel Channel (cu subtitrare functionala)
- City TV

TVR HD merge, insa au disparut din grila Nat Geo Wild HD, Pro TV HD si Sport.ro HD (nu functionau zilele trecute).

#40
pykko

pykko

    I love, therefore I am

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,229
  • Înscris: 10.02.2006
Problema e ca vad ca RDS cu greu pot face ceva ca lumea pana la capat: au scos doua posturi bune ca sa introduca alte doua posturi bune, pe care ni le doream. Nu le puteau lasa pe toate?
De ce au testat 3-4 luni acele 10 frecvente... ca sa faca alte teste ulterioare? Suparator!

Edited by pykko, 04 July 2012 - 20:27.


#41
cosmol

cosmol

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 355
  • Înscris: 09.03.2012
Ar fi "extraordinar" ca pe dimineata sa nu mai avem nature si travel! Sa fie vreo farsa...gen 8 martie...Pentru noi data de 8 martie in domeniul rcs, este ca 11 septembrie pentru americani:))

#42
Lucky69

Lucky69

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 195
  • Înscris: 19.12.2009
pot baga 1001 de programe daca nu e calitate , cel putin la mine sunt patratele din greu pe foarte multe programe indiferent ca sunt in digital sau analogic , o fi caldura de vina ?

#43
mihaiovidiu82

mihaiovidiu82

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,173
  • Înscris: 14.01.2010

View Postterner, on 4th July 2012, 20:58, said:

In sfarsit pot sa zic bravo ungurilor. Travel este tot ce imi doream. Pacat ca nu au scos din starvuri dar macar sunt bucuros ca au introdus Travel, cel mai complet canal de calatorii. Discovery World si TLC se pot vedea in continuare pe cablu analogic. Deci pierdere nu este in privinta celor 2.

Discovery World da, dar TLC nu mai este nici pe analogic. E Travel in locul lui. Mai devreme era si Viasat Nature in locul altui program pe analogic, dar vad ca nu mai e... Sper sa intre la loc cele doua canale Discovery, nu ca nu as avea unde sa le vad (le am la UPC), dar e pacat sa nu mai fie tot pachetul Discovery pe RCS.

#44
pykko

pykko

    I love, therefore I am

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,229
  • Înscris: 10.02.2006

View Postcosmol, on 4th July 2012, 21:33, said:

Ar fi "extraordinar" ca pe dimineata sa nu mai avem nature si travel! Sa fie vreo farsa...gen 8 martie...Pentru noi data de 8 martie in domeniul rcs, este ca 11 septembrie pentru americani:))
Am mai avut timp de 24H Viasat Nature in grila si a disparut. Pana nu trece o saptamana nu mai cred nimic  :rolleyes:

#45
jully1994

jully1994

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,402
  • Înscris: 27.02.2012
Au scos Discovery World și TLC...au băgat Viasat Nature și Travel...pentru mine e indiferent că oricum nu mă uit la niciunul dintre ele!
Cu City TV nu știu...o fi ceva! Dacă dă știri din București, poate ar fi interesant!
Măcar voi să fiți mulțumiți care cereți de luni de zile posturile alea 2!

Edited by jully1994, 04 July 2012 - 21:00.


#46
sir_petre

sir_petre

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,861
  • Înscris: 06.04.2008
Multumesc din suflet RCS&RDS pentru ca ai reusit sa introduci pe digital postul tv City TV. Este un post TV care a fost cerut insistent de abonatii RCS&RDS pentru a fii introdus in grila de programe. Va felicit pentru introducerea acestui program foarte important pentru abonatii RCS&RDS.

In curind astept sa introduceti si canalul propriu DIGI SPORT 2HD in toate grilele digitale RCS&RDS din Romania. Si poate pe viitor sa reusiti si voi sa respectati legislatia din Romania care va OBLIGA sa introduceti programele SRTV in grila de programe, nu de alta dar TVR3 nu se regaseste in toate retelele digitale RCS&RDS din Romania.

#47
mihaiovidiu82

mihaiovidiu82

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,173
  • Înscris: 14.01.2010
Noroc ca am TLC pe UPC, ca taman azi cand s-a gandit RCS sa-l scoata era singura emisiune pe care o urmaresc la ei, Masterchef US.

#48
pykko

pykko

    I love, therefore I am

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,229
  • Înscris: 10.02.2006

View Postmihaiovidiu82, on 4th July 2012, 22:07, said:

Noroc ca am TLC pe UPC, ca taman azi cand s-a gandit RCS sa-l scoata era singura emisiune pe care o urmaresc la ei, Masterchef US.
Da... nu stiu cand se vor trezi sa faca lucrurile cu simt de raspundere. Cand au bagat posturi in locul Antena 2, macar l-au mutat pe alta frecventa.
Acum ne-au bagat minunatul de City TV si au scos Discovery World si TLC ca nu mai aveau loc de mirificul post amintit...  :deadtongue:

#49
coaca

coaca

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,482
  • Înscris: 15.02.2005
TLC este cu mult peste cele 2 programe: Nature si Travel.
TLC se va reintroduce sigur?

#50
terner

terner

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,323
  • Înscris: 02.06.2009

View Postcoaca, on 4th July 2012, 22:20, said:

TLC este cu mult peste cele 2 programe: Nature si Travel.
TLC se va reintroduce sigur?

Tu te auzi ce spui? Ca si cum ai compara magyar ATV cu DW sau cu Pro Sieben.
TLC este in continuare pe cablu analogic. Vizioneaza-l acolo.

Edited by terner, 04 July 2012 - 21:48.


#51
mihaiovidiu82

mihaiovidiu82

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,173
  • Înscris: 14.01.2010

View Postterner, on 4th July 2012, 22:47, said:

Tu te auzi ce spui? Ca si cum ai compara magyar ATV cu DW sau cu Pro Sieben.
TLC este in continuare pe cablu analogic. Vizioneaza-l acolo.

zi-mi si mie frecventa te rog (unde e pe analogic).

l.e. n-o gasesti, nu? :)

Edited by mihaiovidiu82, 04 July 2012 - 21:57.


#52
pykko

pykko

    I love, therefore I am

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,229
  • Înscris: 10.02.2006

View Postterner, on 4th July 2012, 22:47, said:

Tu te auzi ce spui? Ca si cum ai compara magyar ATV cu DW sau cu Pro Sieben.
TLC este in continuare pe cablu analogic. Vizioneaza-l acolo.
Nu este decat in anumite regiuni si in plus unii s-au abonat la digital, nu la analogic.

Edited by megafanro, 04 July 2012 - 21:59.


#53
RODigitalum-megafanro

RODigitalum-megafanro

    *Pro-Digital*

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,754
  • Înscris: 07.04.2006

View Postpykko, on 4th July 2012, 21:47, said:

Am mai avut timp de 24H Viasat Nature in grila si a disparut. Pana nu trece o saptamana nu mai cred nimic  :rolleyes:
Mai bine așteptăm un an să vedem dacă mai există vreun post TV în grilă... :roflmao:  :roflmaofast:

#54
pykko

pykko

    I love, therefore I am

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,229
  • Înscris: 10.02.2006

View Postmegafanro, on 4th July 2012, 23:03, said:

Mai bine așteptăm un an să vedem dacă mai există vreun post TV în grilă... :roflmao:  :roflmaofast:
In ritmul asta nu as spune ca esti prea departe de adevar :P

Luand in considerare si ce spun don'soarele de la Serviciul de Relatii cu clientii RDS si anume: "Posturile D. World si TLC au fost scoase din grila. Daca doriti sa le reintroducem faceti o sugestie"... la ce sa te mai astepti ? :confuzzled:

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate