Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 

Munca in 2012 mitocanie la drumul mare

- - - - -
  • Please log in to reply
24 replies to this topic

#19
Kokoshmare

Kokoshmare

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,080
  • Înscris: 20.12.2007

View Postflovio, on 17th June 2012, 11:58, said:

La ce probleme te referi?
Sper ca nu la alea de sanatate. Numai un nenorocit le poate invoca atata timp cat medicul il declara apt chiar si conditionat.
Se referea la comportament. Daca ii dai impresia angajatorului ca-i faci vreo favoare sa-i acccepti oferta sau chiar sa vorbesti cu el atunci nu te mira ca esti ignorat.
Mi s-a intamplat si mie de multe ori mai ales in 2007-2008 sa vad oameni care-mi spuneau la interviul de angajare :eu am alte aspiratii nu sa stau aici la dumneata
:nonobad: Pai atunci de ce sa ne mai complicam unul cu altul ?!

#20
flovio

flovio

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,386
  • Înscris: 07.07.2010

View PostKokoshmare, on 17th June 2012, 12:04, said:

Se referea la comportament. Daca ii dai impresia angajatorului ca-i faci vreo favoare sa-i acccepti oferta sau chiar sa vorbesti cu el atunci nu te mira ca esti ignorat.
Mi s-a intamplat si mie de multe ori mai ales in 2007-2008 sa vad oameni care-mi spuneau la interviul de angajare :eu am alte aspiratii nu sa stau aici la dumneata
:nonobad: Pai atunci de ce sa ne mai complicam unul cu altul ?!
Daca iti spuneau ca nu stau , inseamna ca nici nu se apucau de proba ! Ca altfel nu inteleg.
In anii aceia era destul de greu sa gasesti oameni liberi.
Cautam un sofer. Nu veneau decat studenti care recunosteau sincer ca nu asta este aspiratia lor. Ii intelegeam perfect, ca doar nu sunt tampit si nici jigodie.
Daca te gandesti numai la avantajele tale, atunci sa fi convins ca in permananta in gandul angajtului sta gandul sa te fure. Atunci cand slujba sa este atat de buna incat sa-i para rau cu adevarat ca o pierde, atunci poti sa ai pretentia la fidelitate din partea sa. Altfel, nu angajatul este vinovat. Sincer, ce obligatie morala are fata de tine?
Cat timp am avut angajati, am avut foarte mici probleme cu ei. Si azi sunt care imi trimit de sarbatori sms cu felicitari, chiar daca au trecut ani de zile de cand ne-am despartit.

#21
Zvartoshu

Zvartoshu

    DXFMROMANIA helper

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,266
  • Înscris: 23.09.2006
Teparia e pe jumatate descoperita
Enigmele vor ramane batute in in zinele pe care le-am lucrat dar si in zilele de instruire TME
1. sa cuvenit ca sefa mare a mea sa ma instruiasca, real ma instruit seful adjunct care era mai mic ca mine si care ma intreba el in loc eu sa il intreb pe el despre raion
2. in ziua cand trebuia sa semnez contractul de munca de ce am avut 2 zille de liber, luni si marti
3. de ce nu ma chemat sa semnez contractul cum sa specificat dupa terminarea TME, si de ce mi se baga bete in roate ca am o absenta nemotivata pentru a 4 zi care vine ilegala si la negru.

Ce mi sa spus din interior, ca asa fac unii, baga cate trei zile la probe si ii poteaza pe altii la salariu, facand asa cate o luna. Si sursa e sigura. Dam cu HUAAAAA ca tine, si mai zicem si asa JOS ANGAJATORII TEPARI.

Iar la faza de mai sus cu aspiratiile si aburii astia nu tine de mine si ce sa petrecut in firma si cu angajatorul.

Edited by Zvartoshu, 17 June 2012 - 13:01.


#22
Mount_Yermom

Mount_Yermom

    my other ride is yermom

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,346
  • Înscris: 09.05.2010

View PostZvartoshu, on 16th June 2012, 22:13, said:

Cautand prin loc de munca prin pro video, am aflat ca prin recomandata dintre mai multe firme si mercendiserii lor se gasesc locuri de munca.

Eu zic ca au facut alegera buna.

#23
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View PostZvartoshu, on 16th June 2012, 22:13, said:

Seful mare care angaja mi-a spus ca la prima ora intr-o luni sa fiu la magazin sa semnez contractul ( ultima zi de proba la locul de munca dupa examinarea media office).
Eh mai oameni in duminica aceea nu ma anuntat nimeni la ce ora sa fiu luni sa semnez contractul, iar lunea dupa ce am terminat TME cu examinare finala de media office si care am trecut-o cu punctaj mai mare de 32 din 40, mi sa dat liber luni si marti fara a mai lucra in probe.
Ti s-a spus sa te duci sa semnezi contractul, si ti s-a indicat si cand: luni la prima ora. Daca tu ai crezut ca o zi libera anuleaza intalnirea pentru semnare, este strict problema ta.

#24
Zvartoshu

Zvartoshu

    DXFMROMANIA helper

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,266
  • Înscris: 23.09.2006
Nu are logica, adica am proba si istruire si la 3 zile vin doua libere. Mirosul este pur de a testa in cele 2 zile altul.
Lunea in care trebuia sa ma cheme nu ma chemat, martea nici atat deci ...
Mister proper cu ins lui pun pariu ca asa facea
cauta cei cu atentii bune prin pile si la toti le vorbea la fel si celui cu atentie si mai mare il chema la semnarea contractului.

#25
unchiujim

unchiujim

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,294
  • Înscris: 01.04.2007

View PostZvartoshu, on 17 iunie 2012 - 19:57, said:

Nu are logica, adica am proba si istruire si la 3 zile vin doua libere. Mirosul este pur de a testa in cele 2 zile altul.
Lunea in care trebuia sa ma cheme nu ma chemat, martea nici atat deci ...
Mister proper cu ins lui pun pariu ca asa facea
cauta cei cu atentii bune prin pile si la toti le vorbea la fel si celui cu atentie si mai mare il chema la semnarea contractului.
pai daca la fel de incoerent in exprimare ai fost si in zilele de proba ..... ar fi  explicatia pt tot ce s-a intamplat.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate