Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Pagina Wikipedia

Masina veche sau indatorat in ban...

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...

Salariu de șofer Uber 8000 l...
 Problema token semnatura electron...

Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...

RMN Decontat
 Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...

Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...
 Defect ciudat Videorecorder Panas...

lege de reglementare a shrinkflat...

Care este cota parte la succesiun...

Camera auto DVR PNI Voyager S2600...
 

Adsense Politic.

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
BlackPedia

BlackPedia

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 31.07.2010
Buna ziua tuturor.
Vreau sa va necajesc putin lamurindu-ma si pe mine cu o neintelegere la Adsense .

Am un site Mass Media unde am continut, reluari seriale ( MasterChef, Pariu Cu Viata, Xfactor ,Euro 2012 ) etc. si acu vreo saptamana aveam si live tv online pentru anumite posturi TV.

Acum o saptamana auzisem la cineva ca nu e voie sa ai reclame adsense de orice fel pe un site cu transmitere live prin stream si am scos orice posibilitatea de a se vedea live pe situl meu, dar am lasat posturile cu reluari ( specific sunt ifram-uri de pe youtube si alte servere de unpload video ... ) si continui sa fac banuti zilnic din site cam 40 50 euro pe zi din Adsense.

Acum o luna avand pe site si tv online si reluari ... google mi-a trimis acei bani stransi in o luna eu ridicandu-i ... deci .. aveam tv live .. lumea vizualiza pe situl meu dar dadea si pe reclame .
Dar ei m-au platit totusi.

Eh vreau sa am un site fara sa incalc politica google adsense pentru a nu imi suspenda contul.

E ok ca am scos live strem si am lasat doar reluari cu iframe youtube... ?

Si inca o problema am un CPC foarte mic .... 0,05 CPC     si 1000 clickuri pe reclame adsense pe zi.... cum il pot creste ?

Edited by BlackPedia, 14 June 2012 - 11:45.


#2
ecko-kill

ecko-kill

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 187
  • Înscris: 06.02.2007
Adsense Help
Daca tot faci ceva bani fara live stream eu iti recomand sa nu fortezi, sigur iti poate face cineva report...mai ales cei din competitie.
[ http://i1.squidoocdn.com/resize/squidoo_images/590/draft_lens2211113module45288192photo_1247231454website-heat-map.gif - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by ecko-kill, 14 June 2012 - 12:15.


#3
BlackPedia

BlackPedia

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 31.07.2010
Deci in concluzie nu e voie live streming  ?


Dar asa cu reluari e voie ? cu iframe youtube.. ?

#4
ecko-kill

ecko-kill

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 187
  • Înscris: 06.02.2007
Ma eu nu stiu ce conditii pun cei de la Adsense. Daca ai drepturi pentru ceea ce difuzezi atunci ai voie. Cel mai bine este sa le dai lor un mail.

#5
bogdan_popescu

bogdan_popescu

    Jesus is coming soon!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,543
  • Înscris: 13.05.2008
5 eurocenti pe click f mic ? =)) Cand ai ramane fara cont adsense sa vezi cat cauti care sa-ti dea 1 cent la 10 clickuri pentru Romania, si centu ala cent de dolar, si nici asa n-ai sa gasesti.

#6
BlackPedia

BlackPedia

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 31.07.2010
Buna deci am inteles ca nu am voie sa ofer streaming signals si alte servicii de vizionare .. asta am si zis , am scos de pe situl meu acele posibilitati de a se vedea live , a ramas doar acele clipuri youtube.
Dar daca eu as modifica video si l-as urca eu pe profilul meu youtube, si le-as difuza pe situl meu ? Ar avea ceva ?

1. Continut in fiecare post.
2. Vizitatori am organici in jur de 5000-6000 unici pe zi cu 20000 afisari.
3. Nu ofer posibilitatea de a se vedea live streaming pe situl meu.
4. Ei m-au platit odata si aveam posibilitatea de a se vedea live.
5. De ce nu mar plati si acum daca am scos live streaming ce era ilegal.

Vreau sa ma ajutati va rog frumos nu as vrea sa primesc ban ... as vrea sa fac totul legal da pe ninsa asta.

Niste sfaturi v-as fi recunoscator.

Multumesc mult.

P.S. Uitati de exemplu si acest site http://euro-2012.ro/...uedia-8685.html   Are lafel continut sportiv nu ofera sa se vada informatii live .. si are adsense .

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate