Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg
 Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...
 Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar
 pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon
 

OMSI Bus Simulator

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
Ovidiu93

Ovidiu93

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,821
  • Înscris: 07.03.2008
Este un simulator de autobuze dezvoltat de o singura persoana, cel putin asa stiam. Grafica nu este deloc extraordinara dar cred ca este un simulator mult mai bu decat multe din prostiile cu autboze de pe piata. Fizica este realista, are un sistem IBIS identic cu cel gasit in realitate, sunt nenumarate controale si optiuni si...multe modificari third-party disponibile pe forum si alte site-uri, inclusiv cateva autobuze. Multe din hartile create folosesc in continuare autobuzele MAN originale dar asta doar in cauza ca sunt foarte bine detaliate si este destul de greu sa aduci creezi un autobuz care sa aiba cel putin aceeasi calitate. E jocul perfect pentru putina relaxare in spatele unui volan, chiar daca vei conduce un autobuz virtual fara niciun fel de evenimente extraordinare  :lol: si s nu uit AI-ul este ca un robot, miscarile sunt previzibile, chiar si atunci cand stii ca va vira rapid la stanga si va semnaliza in ultimul moment in timp ce tu te vei ciocni cu el iar pasagerii...germanii tipici, nimic neasteptat.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/2EFrvYa0Ftw?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/VbcZgMtoQMk?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Stie cineva de unde pot descarca autobuze Ikarus ? Am vazut pe forum ca sunt in faza de dezvoltare da nu stiu sigur daca au fost lansate sau nu...

Edited by Ovidiu93, 08 June 2012 - 21:11.


#2
lawrence38

lawrence38

    GAME......OVER

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,009
  • Înscris: 05.02.2008
Ce cerinte de hardware are ? :scratchchin: Sunt ani de zile de cand nu m-am mai atins de un joc video dar condusul unui autobuz....parca ma mananca degetele :naughty:

#3
ady_95

ady_95

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,474
  • Înscris: 23.12.2009
Cerintele sunt ok... am reusit sa joc la mediu (aici nu conteaza calitatea cat numarul de obiecte -masini, pietoni, autobuze- de pe harta) pe un athlon 4850e dual core, 2GB ram, nvidia 8400 GS.  
Se misca foarte bine, controlul din mouse este ok, simularea este ok(cu exceptia unor momente in care in cazul unei coliziuni la viteza mare, masina pe care o lovesc intra sub pamant si iese din nou afara), faptul ca imi permite sa vand bilete, sa dau rest este chiar tare, per total, pentru un joc realizat de 2 persoane este foarte bun, un joc cu ajutorul caruia sa iti pierzi timpul...

#4
Ovidiu93

Ovidiu93

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,821
  • Înscris: 07.03.2008

View Postlawrence38, on 8th June 2012, 22:30, said:

Ce cerinte de hardware are ? :scratchchin: Sunt ani de zile de cand nu m-am mai atins de un joc video dar condusul unui autobuz....parca ma mananca degetele :naughty:

Minuscule  :coolspeak: dar desigur, nu il poti rula bine cu un sistem destul de vechi. Cum spune si ady, e un joc care depinde mai mult de procesor si RAM decat de placa video.

Ok, fizica nu e chiar cea mai realista cand vorbim de coliziuni si evenimente care in mod normal nu intra in rutina condusului unui autobuz pe drumuri decente. E chiar ok atat timp cat nu vrei sa faci curse si slalomuri printre masinile parcate sau sa vezi cat de bine se poate compara cu Flatout. Nu exista niciun damage model oricum  :w00t: . Dar cand vezi harti atat de bine realizate si pur si simplu drumuri care nu necesita nimci altceva decat un volan si placerea de a conduce, parca toate micile incoveniente dispar. E totusi hilar sa-i vezi pe germani cu haine atat de colorate si plangandu-se despre cat de rece este in autobuz dupa care se pun frumos cu mainile incrucisate pe scaun asteptand sa ajunga la destinatie ca niste cetateni responsabili...sau cand lovesti ceva si ai multi pasageri in autobuz si urla toti deodata  :lol:.

Trecand peste ironiile cu germani, chiar este bun jocul si avand in vedere ca hartile sunt dezvoltate constant, chiar merita daca vrei un joc in care pur si simplu conduci.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/YScp_A14Viw?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Cvea mai neobisnuit: [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/pQt3cnXTXoc?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by Ovidiu93, 08 June 2012 - 22:17.


#5
Nmihay

Nmihay

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 224
  • Înscris: 16.03.2014
DE ceva vreme nu a mai dezbatut nimeni acest subiect. Are cineva vreo idee unde gasesc acest joc free? Multumesc!

#6
omg99

omg99

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,914
  • Înscris: 06.04.2005
Intretimp a aparut si OMSI 2.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate