Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?
 A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 

Confort Urban Rahova

- - - - -
  • Please log in to reply
1353 replies to this topic

#19
vacantamijlocie

vacantamijlocie

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,803
  • Înscris: 13.08.2008

 AmeliaP, on 12th July 2012, 14:01, said:

Buna,

Am intrat pe topicul asta dorind sa vad ce se discuta despre acest proiect. Cred ca se exagereaza cu criticile la adresa zonei Rahova. Este normal ca fiecare padure sa aiba uscaciunile ei, dar sa te duci sa le filmezi doar pe ele, mi se pare prea de tot. Si uite, Tyby, un film care e inca pe youtube cu proiectul despre care se discuta:

Dupa cum se vede, sunt niste blocuri super ok, cu copaci in jurul lor iar camerele sunt mari si frumos aranjate. Mie mi se pare ok, foarte curat.
Era vorba despre ZONA Rahova !
Si.... mai ce au blocurile in jurul lor ? Doar copaci ? Sau nu mai vedem padurea din cauza copacilor ?
Zona inseamna doar copacii din jurul blocurilor !?
Copacii nu sunt atat de desi, inalti incat sa nu poti vedea si dincolo de ei...

Edited by vacantamijlocie, 13 July 2012 - 12:27.


#20
Carrman

Carrman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,107
  • Înscris: 06.08.2010
da' pe mine nu ma lauda nimeni ca am gasit agentu' infiltrat???  :confuzzled:

#21
vacantamijlocie

vacantamijlocie

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,803
  • Înscris: 13.08.2008

 Carrman, on 13th July 2012, 13:28, said:

da' pe mine nu ma lauda nimeni ca am gasit agentu' infiltrat???  :confuzzled:
Nicoleta...unde esti ? Lui Carrman i-au murit laudatorii ! Ziceai ca ne urmaresti...

#22
777apacheserver

777apacheserver

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 14.07.2012
Salut tota lumea, eu am cumparat deja un apartament ,acolo si am fost suspicios ca la orice alt complex rezidential nou,dar acum ,chiar sunt surprins de viteza cu care se misca,eu trebuie sa ma mut in cca 3 luni ,dar am avut si norocul ca am crescut in Rahova si nu i-mi pare ceva din alta lume, nu este ca la CANNES sau MonteCarlo,unde sunt alte preturi :)) dar este ok.

Edited by 777apacheserver, 14 July 2012 - 10:25.


#23
vacantamijlocie

vacantamijlocie

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,803
  • Înscris: 13.08.2008

 777apacheserver, on 14th July 2012, 11:01, said:

Salut tota lumea, eu am cumparat deja un apartament ,acolo si am fost suspicios ca la orice alt complex rezidential nou,dar acum ,chiar sunt surprins de viteza cu care se misca,eu trebuie sa ma mut in cca 3 luni ,dar am avut si norocul ca am crescut in Rahova si nu i-mi pare ceva din alta lume, nu este ca la CANNES sau MonteCarlo,unde sunt alte preturi :)) dar este ok.
Si in Rahova cred ca se scrie "imi pare ceva..."

#24
Carrman

Carrman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,107
  • Înscris: 06.08.2010

 777apacheserver, on 14th July 2012, 11:01, said:

ca la CANNES sau MonteCarlo
pe montecarlo il stiu, este bodyguard la niky scorpion, da' de cannes n-am auzit...

#25
vacantamijlocie

vacantamijlocie

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,803
  • Înscris: 13.08.2008

 777apacheserver, on 14th July 2012, 11:01, said:

Salut tota lumea, eu am cumparat deja un apartament ,acolo si am fost suspicios ca la orice alt complex rezidential nou,dar acum ,chiar sunt surprins de viteza cu care se misca,eu trebuie sa ma mut in cca 3 luni ,dar am avut si norocul ca am crescut in Rahova si nu i-mi pare ceva din alta lume, nu este ca la CANNES sau MonteCarlo,unde sunt alte preturi :)) dar este ok.
Sunteti modesti...Nici nu v-ati stabilit termeni de comparatie prea inalti... :thumbup:

#26
777apacheserver

777apacheserver

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 14.07.2012

 vacantamijlocie, on 14th July 2012, 15:04, said:

Si in Rahova cred ca se scrie "imi pare ceva..."


ok sorry, se mai inampla la viteza....nu cred ca este atat de deranjant....nu cred ca tu la viteza nu ai gresit ...Mr. PERFECTIUNE

#27
vacantamijlocie

vacantamijlocie

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,803
  • Înscris: 13.08.2008

 777apacheserver, on 14th July 2012, 16:46, said:

ok sorry, se mai inampla la viteza....nu cred ca este atat de deranjant....nu cred ca tu la viteza nu ai gresit ...Mr. PERFECTIUNE
Da, asa e, se mai intampla! :chair:

Edited by vacantamijlocie, 14 July 2012 - 16:16.


#28
777apacheserver

777apacheserver

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 14.07.2012
:coolspeak:

 vacantamijlocie, on 14th July 2012, 17:13, said:

Da, asa e, se mai intampla! :chair:


#29
Aeliapublia

Aeliapublia

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 19.07.2012

 gicafranaru, on 13th July 2012, 12:50, said:

Ce sa faca si agenti de vanzari ai dezvoltatorilor, stau pe forum si fac reclama mincinoasa. Cine doreste sa se convinga de acest ansamblu care va da faliment mai repede decat se asteapta sa se duca sa vada.
In primul rand aceele blocuri sunt construite de niste colorati care nu stiu nici tabla inmultirii pe sarite. In al doilea rand sunt ingramadite in camp plin de gunoaie, o zona f aglomerata de tiruri, in acea zona exista o parcare mare de tiruri. Balcoanele sunt atat de mici incat daca nu esti atent ramai intepenit. Materialele folosite sunt de cea mai proasta calitate. Mai frumos si mai placut e la puscaria rahova decat in acest "ansamblu". Blocurile se construiesc unul langa altul, nici nu ai nevoie de tv te poti uita la vecini. Nu exista nici macar un copac in acea zona infecta, cine are un copil mic, acesta nu poate supravietui in acea zona plina de gunoaie si praf.

Am intrat sa te contrazic dle Franaru dar nu am cum decat sa te aprob, chiar asa este totul acolo cu precizarea ca NU sunt chiar cele mai proaste materiale folosite la constructie si ca padurea Magurele este aproape daca vrei sa duci copilul ipotetic acolo.

p.s. praful este tocmai datorita constructiilor ce se ridica acum acolo.

#30
m_ginutza

m_ginutza

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 08.06.2012
Am stat si m-am gandit bine, si am facut pasul cel mare de a-mi cumpara unul din apartamentele din acest complex rezidential, sper sa fie alegerea potrivita.  :)
Cred ca fiecare dintre noi alege in primul rand in functie de banii pe care ii are, si cred ca este principalul criteriu pe care il urmarim, mai sunt si alte criterii mai putin importante si care nu sunt de neglijat, urmand sa faci compromisuri si sa speri ca este cea mai buna alegere pe care ai facut-o.

Stiu ca zona nu este cea mai buna, dar nici cea mai rea nu este, iar daca vreau un apartament intr-o zona mai buna, (dar nu imi garanteaza nimeni ca nu dau de colorati), trebuie sa dau mult mai multi bani, si nu imi permit acest lucru.
Speranta mea este in faptul ca in viitor zona se va dezvolta din ce in ce mai mult si zona nu o sa mai fie rau famata.

#31
darksun

darksun

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 401
  • Înscris: 01.07.2005

 m_ginutza, on 29th July 2012, 01:47, said:

Stiu ca zona nu este cea mai buna, dar nici cea mai rea nu este, iar daca vreau un apartament intr-o zona mai buna, (dar nu imi garanteaza nimeni ca nu dau de colorati), trebuie sa dau mult mai multi bani, si nu imi permit acest lucru.
Speranta mea este in faptul ca in viitor zona se va dezvolta din ce in ce mai mult si zona nu o sa mai fie rau famata.

Adica tu dai o caruta de bani pe o casa intr-o zona de kko, in speranta ca odata in tara "Rromanica" o zona o sa se dezvolte spectaculos si mai ales in perioada de criza ? Sincer va meritati soarta!  :coolspeak:

#32
m_ginutza

m_ginutza

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 08.06.2012
In momentul de fata sunt multumita de lucrari, ultima data cand am fost in vizita la apartament, era gresia si faianta pusa exact asa cum am dorit. Imi place ca se tine cont in totaliate de cererile fiecarui viitor propietar in parte. Sunt perseverenti in constructia celorlalte blocuri, si sper ca in curand ma voi muta in apartamentul meu...asa cum mi-am dorit de mult timp.
Cred ca multi din cei care au vizualizat aceste mesaje de pe forum, sunt deja vecinii mei de bloc, asa ca ...  Sa ne fie intr-un ceas bun!

#33
_dafin_

_dafin_

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 225
  • Înscris: 17.12.2008

 m_ginutza, on 02 septembrie 2012 - 19:40, said:

In momentul de fata sunt multumita de lucrari, ultima data cand am fost in vizita la apartament, era gresia si faianta pusa exact asa cum am dorit. Imi place ca se tine cont in totaliate de cererile fiecarui viitor propietar in parte. Sunt perseverenti in constructia celorlalte blocuri, si sper ca in curand ma voi muta in apartamentul meu...asa cum mi-am dorit de mult timp.
Cred ca multi din cei care au vizualizat aceste mesaje de pe forum, sunt deja vecinii mei de bloc, asa ca ...  Sa ne fie intr-un ceas bun!
Nu "multi", ci toti, Ginutza draga! Este o buluceala, ceva de speriat!

#34
conu71

conu71

    Termopanist

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,066
  • Înscris: 22.06.2004

 Carrman, on 13 iulie 2012 - 06:33, said:



te-a cam prins carrman:)

#35
maximg

maximg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,658
  • Înscris: 07.11.2007
Filmuletul pus de - AmeliaP- nu are legatura cu realitatea , este filmat in alta parte , nu in Pucheni .
Pacat ca nu pot vedea si filmul din masina , care a fost sters .
Bun ! Complexul se afla pe strada Pucheni . Strada este curata , utilata , . Singura problema de acces este aglomeratia din dreptul tirgului de legume , dar nu mereu , si faptul ca cei cu depozitul de materiale de constructii isi tin marfa in drum . Drumul pina la complex , toata strada Pucheni , arata asa cum stiti tot orasul , nimic in plus sau minus.Cind va veni alt administrator de sector , poate se va mai schimba situatia . Bucata din strada Pucheni de la depozit/ tirg , pina la blocuri , pe partea stinga , este din alt film . Acolo puteti vedea case care de departe sint peste ce se construieste in zone mai " dastepte " , deci se schimba structura sociala . Peste drum de blocuri , teren liber care asteapta investii , deocamdata gradini .
Blocurile le-am vazut si pe exterior si pe interior . Ochiul meu a fost placut impresionat , si cred ca ma pricep cit de cit la constructii . Ce-am vazut arata ok , lucrat bine si ingrijit . Singurul lucru care este aiurea , distanta mica dintre blocuri , distanta care probabil se va face parcare , deci spatiu verde ..la ghiveci pe balcon .
Problema zonei este lipsa transportului public . Pe strada Pucheni exista un autobuz ( 227 )dar din pacate el are rol de autobuz " turistic " se plimba printre strazi , fara o legatura serioasa cu orasul . Am cerut in nenumarate rinduri o legatura cu orasul si doar asta am obtinut . Acest autobuz nu ajunge la blocuri ci intoarce la mare distanta . Le-am cerut si celor care se mai ocupa de acest complex , sa cedeze o parte de teren pt un terminal RATB , pt a se putea face un transport normal si pt ei , dar si pt restul strazii , dar n-am primit raspuns , probabil ca m-au injurat in gind . Trebuie spus ca din sos Alexandria la blocuri , sint peste 2 km . Acum singurul mijloc de legatura RATB , care merge impecabil si des , este 117 in sos Salaj , dar la ( apreciez ) aproape 1km . In zona nu sint probleme de genul celor insinuate pe aici , cu minoritari sau alte alea !!!
Fata de alte complexuri de blocuri vazute de mine , unele construite in cimp , cu apa de put , etc , cred ca zona asta este mult mai buna .
Daca se poate trece peste reticenta cu " RAHOVA " , eu zic ca este ok .
Nu sint implicat in acest proiect , n-am legatura cu ei , singura mea legatura cu ei este faptul ca locuiesc prin zona si sint interesat ca zona sa fie revitalizata cit si sa apara oameni de calitate pe aici ...


#36
_dafin_

_dafin_

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 225
  • Înscris: 17.12.2008
Draga maximg,
Pluralul cuvantului "complex", este "complexe" si nu "complexuri". "Complexuri" si "succesuri" spun numai Elena Basinescu si locuitorii din strada Paducheni.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate