Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...
 Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade
 Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 

email gmx

- - - - -
  • Please log in to reply
13 replies to this topic

#1
den71gr

den71gr

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 11.02.2007
ce pareri aveti de nemti cu gmx.com mai ales ca e free. sa fie mai bun ca yahoo, gmail ori hotmail

#2
dani.user

dani.user

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,238
  • Înscris: 24.02.2007
Ce-ti lipseste de la celelalte?
Acum vreo 10 ani aveau o gramada de cunoscuti adresa @gmx.de

#3
OriginalCopy

OriginalCopy

    I'm harmful, fear me please! :))

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,268
  • Înscris: 10.08.2006
Nu înțeleg de unde ți-a venit ideea asta tembelă de a compara gmail cu rahaturi gen hotmail, yahoo mail sau gmx.

#4
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,000
  • Înscris: 27.09.2008
Acum vreo 10 ani astea mai putin populare aveau 12-30MB de spatiu pe cind yahoo-ul redusese la 4 MB (conturi noi) de la 6MB (conturi vechi) si hotmail la 2MB (de la 4MB). 2MB spatiu pentru tot emailul... cind google a anuntat 1GB (1 apr 2004 imi aduc aminte, nu stau sa verific, daca gresesc asta e) toata lumea a presupus ca-i pacaleala.

#5
OriginalCopy

OriginalCopy

    I'm harmful, fear me please! :))

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,268
  • Înscris: 10.08.2006

View Postf300, on 7th June 2012, 13:21, said:

Acum vreo 10 ani astea mai putin populare aveau 12-30MB de spatiu pe cind yahoo-ul redusese la 4 MB (conturi noi) de la 6MB (conturi vechi) si hotmail la 2MB (de la 4MB). 2MB spatiu pentru tot emailul... cind google a anuntat 1GB (1 apr 2004 imi aduc aminte, nu stau sa verific, daca gresesc asta e) toata lumea a presupus ca-i pacaleala.
Spațiul ca spațiul, dar să vezi priority inbox, spam filtering, etc. Acolo e diferența adevărată.

#6
oauzor

oauzor

    Active Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,409
  • Înscris: 25.10.2008

Quote

0% full
Using 75 MB of your 10,255 MB

Asta spune tot despre gmail.

Din cate stiu pe gmail nu ai limitare de spatiu sau de fisiere cand trimiti un mail, ci doar un total destul de mare, de 10 GB.

Alternative exista cu tonele. Daca era asa bun gmx asta, eu sigur auzeam de el, sau cel putin stiam cel putin o persoana care-l foloseste.

#7
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,000
  • Înscris: 27.09.2008
E 20MB/email pe gmail. Nu ca ar fi relevant, dat fiind faptul ca mai trebuie sa accepte mailuri "asa mari" si in partea cealalta.

#8
Ann0nyym0us

Ann0nyym0us

    Arrogant bastard

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,415
  • Înscris: 15.12.2009
am si eu cont gmx, e bun cand vrei sa te abonezi pe ici pe colo si te astepti sa fi impuscat cu spam. Un fel de tap ispasitor.

#9
Courage

Courage

    Founder

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,661
  • Înscris: 26.11.2001
gmx.net a fost superb pe vremea home.ro.
Oferea pop3 gratis si merge super.

Intre timp a aparut gmail si a rupt piata.

#10
ali13

ali13

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 01.06.2014
A trecut ceva vreme de la discutiile de mai sus si lucrurile s-au mai schimbat. GMX.COM e o "firma" respectabila in prezent, recent de tot a schimbat complet interfata si as putea zice ca e realmente competitiva si de incredere. Dupa parerea mea, cine nu mai vrea, din diverse motive, mail la granzii Gmail-Yahoo-Outlook poate apela cu incredere la serviciile gmx mail.

#11
geomorix

geomorix

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 05.01.2008
sa ma bag si eu in seama sau nu? ..... chiar daca-i vechi topicul si raspunsurile poate ca merita reactivat si readus la ziua de azi .... fata de cei consacrati gmx mie, cel putin, mi se pare extrem de ok  ... simplu, eficient, cam tot ce-ti poti dori de la o adresa de mail ......si in plus mai putine reclame suparatoare! unul dintre cel mai curat si simplu cont de email ... sper s-o tina tot asa .... e parerea mea personala, mentionez ca am adrese de mail la inca vreo 15 furnizori de adrese de mail iar gmx mi se pare unul dintre cele mai ok .... ce-o fi pe viitor vom mai vedea .................

#12
Taxon

Taxon

    Cârcotaș nesuferit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,092
  • Înscris: 19.01.2004
+1

#13
ands

ands

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 373
  • Înscris: 13.11.2006
Si in plus, tocmai pt ca in Romania nu este atat de popular, ai sanse foarte mari sa-ti faci o adresa de mail oficiala gen [email protected], fara sa adaugi divese cifre sau alte semne.

#14
wertyck

wertyck

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,613
  • Înscris: 13.03.2005
Corect. [email protected] e liber.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate