Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)
 

ejaculare precoce - varicocel

- - - - -
  • Please log in to reply
20 replies to this topic

#1
forumer

forumer

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 29.05.2012
Buna ziua! Am 23 de ani si sufar de ejaculare precoce de aproximativ un an.
De un an am avut putine contacte sexuale (am schimbat orasul samd).
Inainte nu aveam asa probleme, ba chiar aveam un control foarte bun asupra ejacularii. Am observat ca in ultimul timp termin foarte repede. Mi-am inceput viata sexuala de mult, in plus m-am masturbat destul de des. Acum observ ca si erectiile sunt ceva mai slabe si lipsesc dimineata.
Am fost diagnosticat cu varicocel inca de la 16 ani dar nu m-am operat intrucat nu mi-a pus mari probleme. E singurul lucru care il pot observa. Alt factor nu pot vedea.
Credeti ca daca ma operez voi putea rezolva problema?  Am cunoscut de curand o fata de care imi place f mult, si cred ca e si ceva psihologic, pentru ca imi e teama sa nu o dezamagesc in pat.
Multumesc!

#2
krax

krax

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,099
  • Înscris: 15.05.2012
S-a constatat stiintific ca in urma masturbarii de abicei apar disfunctii erectile si ejaculari precoce si apar la multi si ceva probleme psihologice.
Sfatul meu este sa nu te mai gadili la maciuca chiar daca ai tu trairi neimpartasite, mai bine stai cu nucile umflate pana chiar nu mai poti decat sa-ti golesti rezervoru des.

#3
forumer

forumer

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 29.05.2012
Iar renuntarea la masturbare poate reface un control bun al ejacularii? Adica sunt sanse sa-mi revin doar renuntand la asta?

#4
luchian98

luchian98

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 13.05.2013
Masturbarea frecventa are  legatura si cu ejacularea precoce. In general cand te masturbezi scopul tau e sa obtii un orgasm rapid. In felul asta organismul se obisnuieste! Si eu aveam probleme de genul dar am reusit sa le rezolv dupa ce am luat Climax Control. Produsul asta are rolul de a te ajuta sa-ti controlezi ejacularea! L-am luat la insistentele sotiei care era destul de frustata din cauza problemei mele!

#5
cosma092

cosma092

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 14.05.2013
Asa e , dar produsul de care zici tu e suplimnet alimentar care functioneaza in functie de organism. Asta inseamna ca functioneaza in functie de metabolismul fiecarei persoane!

#6
cornel292

cornel292

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 26.07.2013
E ok ClimaxControl pentru ejaculare precoce. Partea nasoala e ca fiind supliemnt alimentar reactioneaza diferit in functie de organismul si metabolismul fiecarei persoane. Rezultate apar la toata lumea dar e vorba de timpul in care isi face efectul. Aici difera si de asta unii obtin rezultate intr-o luna altii in 3...Eu am luat la inceput o cutie sa vad cum rectioneaza. Rezultate dupa o luna foarte mici am avut. Am mai luat 2 cutii si dupa terminarea tratamentului am avut ceva rezultate!
Multa inspiratie sa aveti!

#7
andreib1

andreib1

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 02.08.2013
Si nu ai constat nici un efect advers in timpul tratamentului. Adica ficatu e la locu lui:) Glumesc!
Faza e ca foarte multi producatori ascund  ca unele produse au efecte secundare si atunci nu prea ai cum sa eviti, doar daca le incerci pe propria piele. Sincer m-am documentat si eu in legatura cu produsul asta, dar nu am gasit lume care sa se planga ca au simtit ceva neplacut in timpul tratamentului. Mai erau intr-adevar care spuneau ca se asteptau la rezultate mai bune, dar faza cu rezultatele depinde de mai multi facori(metabolism,sanatate organismului, natura psihologica). In fine mai caut putin pe net si poate o sa-mi incerc si eu norocul cu o cutie!

#8
walezup

walezup

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 16.02.2008
http://www.pegym.com...culation-forum/

#9
andreib1

andreib1

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 02.08.2013
Mersi de link Walezup! E un forum foarte util!

#10
cornel292

cornel292

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 26.07.2013
Efecte adverse  insemnate nu am avut. Si perioada tratamentului  a fost una mai lunga asa ca imi e greu sa-ti zic de efectele adverse minore, pentru ca sunt greu d delimitat daca s-au produs de la suplimente sau de la afectiunile mele. Oricum ce pot sa-ti zic e ca am obtinut ceva rezultate si ca per ansamblu sunt multumit de acest produs. Poti incerca pana la urma si un program de consiliere psihologica, daca esti de parere ca asta te poate ajuta.

#11
andreib1

andreib1

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 02.08.2013
Am cumparat pana la urma o cutie:) Paguba mea sa fie banii aia dati pe ea in caz ca nu functioneaza:)
De maine incep tratamentul. Nu am probleme chiar atat de mari dar daca le tratezi de la inceput nu risti sa fii penibil in pat!

#12
cornel292

cornel292

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 26.07.2013
De functionat functioneaza, nu asta e problema, dar trebuie sa urmezi si tu anumite reguli pentru a ajunge la rezultate mai mari. Spre exemplu, trebuie sa ai o viata lipsita de stres, sa nu consumi alcool si sa incerci sa faci cat mai mult sport!

#13
paullen

paullen

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 07.07.2014
Azi am luat 2 cutii de Climax Control si de maine o sa ma apuc sa fac cura cu suplimentul asta. Problema mea nu este atat de grava, dar este veche. Poate ca acum in urma unui tratament cu produsul asta o sa reusesc sa imi mai rezolv din probleme!

#14
paulab

paulab

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 26.09.2014
Chestia e psihologica. Multi barbati au  probleme de genul asta.

#15
cincicinci

cincicinci

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 373
  • Înscris: 20.02.2013
In afara de reclama n-am vazut nimic. Autocontrol? Functioneaza?

#16
ovisire

ovisire

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 224
  • Înscris: 03.03.2007

 forumer, on 31 mai 2012 - 11:53, said:

Iar renuntarea la masturbare poate reface un control bun al ejacularii? Adica sunt sanse sa-mi revin doar renuntand la asta?
Prin masturbare ai putea invata sa-ti controlezi ejacularea. Exista o multime de tehnici. Cauta pe net!

#17
cincicinci

cincicinci

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 373
  • Înscris: 20.02.2013
Sex in fiecare zi, cu nevasta, cu amanta, pana ajungi la normal lasa climaxu ca e reclama, e chimic si forteaza organismu.

#18
paullen

paullen

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 07.07.2014

 paulab, on 04 mai 2015 - 09:30, said:

Chestia e psihologica. Multi barbati au  probleme de genul asta.
Asa este . In multe cazuri e vorba de doar o neincredere in fortele proprii ale barbatilor!

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate