Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...
 Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...
 switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa
 cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS
 

Problema NIKON Coolpix L20

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
maaddaa

maaddaa

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 11.06.2009
Daca s-a mai discutat chestia asta pe forum, imi cer scuze, dar nu am reusit sa cuprind toate postarile legate de problemele cu aparate foto. Am un aparat Nikon Coolpix L20 de un an de zile si am observat urmatoarea problema cam de acum o luna de zile: il deschid, se vede imaginea foarte clar, dar cand apas butonul sa fac o poza, nu pot. Sa nu faca oare un contact sau ceva de genul asta? Meniul merge, totul functioneaza, numai ca nu face poze. Nu prea ma pricep ... Multumesc!

#2
rasistu

rasistu

    Troll

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,715
  • Înscris: 20.03.2011
da, este contact intrerupt. focusul il face? ai incercat sa sufli aer, poate sunt scame/praf sub buton?

Edited by rasistu, 18 May 2012 - 16:57.


#3
maaddaa

maaddaa

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 11.06.2009

View Postrasistu, on 18th May 2012, 17:57, said:

da, este contact intrerupt. focusul il face? ai incercat sa sufli aer, poate sunt scame/praf sub buton?

da, face focusul ... am incercat, tot degeaba  :confuzzled:  ca o idee pentru mine, cat m-ar costa sa-l repar? se merita? sau mai bine imi vad de treaba si imi iau unul mai performant, oricum imi doresc sa-l schimb

#4
rasistu

rasistu

    Troll

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,715
  • Înscris: 20.03.2011
poti sa-l duci la cineva priceput/electronist sa se uite la acel buton. doar tu stii daca merita.

#5
cat3y3_2003

cat3y3_2003

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 422
  • Înscris: 09.02.2008

View Postmaaddaa, on 18th May 2012, 19:18, said:

da, face focusul ... am incercat, tot degeaba  :confuzzled:  ca o idee pentru mine, cat m-ar costa sa-l repar? se merita? sau mai bine imi vad de treaba si imi iau unul mai performant, oricum imi doresc sa-l schimb



     Salut.Incearca sa dezactivezi blitz-ul si vezi daca merge asa.....daca nu ai o problema cu butonul de declansare.Numai bine.

#6
ianos10

ianos10

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 363
  • Înscris: 30.01.2006
Buna ziua! Am o problema tot cu un coolpix L20. Display-ul este alb complet, aparatul are aprox. 4 ani, a facut mii de poze, am fost multumit de el pana acum. Mentionez ca problema este doar la display, fotografii face dar nu pot vizualiza pe display ceea ce fotografiez. Mai trebuie completat cu faptul ca am schimbat vara asta bateriile cu Varta reincarcabile 2400 mAh!.De atunci nu am facut multe fotografii, aparatul mai mult a stat in husa cu bateriile conectate. Este posibil sa fie atat de sensibil la tipul de baterie? Se mai poate face ceva?Merita efortul?Attached File  WP_20150104_001.jpg   110.3K   2 downloads

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate