Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...
 Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...
 switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa
 cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS
 

extindere RCS & RDS in tara

* * * - - 5 votes
  • Please log in to reply
3380 replies to this topic

#847
soul18reaver

soul18reaver

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 286
  • Înscris: 05.02.2009
Buna seara,
Aveti informatii despre extinderea Rcs Rds in Cornetu, jud. Ilfov?. Am vazut stalpi in Bragadiru (zona apropriata de Cornetu 2-3 km) cu cutiile rcs rds. (in zona au venit de curand cei de la upc, dar eu as dori sa ma abonez la rcs)

#848
robbie0071

robbie0071

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 431
  • Înscris: 08.04.2013

View Poststrumf79, on 06 august 2014 - 14:42, said:

Nu cred ca ii intereseaza zona aia din cauza lipsei stalpilor sau cel putin asa mi-au zis. Acum 3 ani am facut cerere sa imi instaleze TV, net si tel fixa si mi-au cerut 500 euro instalarea si 200 euro abonamentul lunar. Vezi ca in zona este Netlink care merge foarte bine. Iti recomand. La fel si pe partea de tel mobila am facut aprox 15 reclamtii incepand cu anul 2011 legat de acoperire foarte proasta. Nici pana in ziua de azi nu s-a rezolvat si nici nu cred ca se va rezolva in urmatorii ani desi le-am zis ca zona s-a dezvoltat foarte mult. Cea mai apropiata fibra de la RDS e pe strada Maracineni. Probabil ca daca faci o cerere pt instalare la un moment dat o s-o onoreze. Succes!
mi-se par prea mari sumele

#849
strumf79

strumf79

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 08.07.2009

View Postrobbie0071, on 06 august 2014 - 19:44, said:

mi-se par prea mari sumele

iti dai seama ca nu puteam sa semnez asa ceva. probabil ca au dat-o asa la plesneala ca sa nu vina sa monteze o fibra.

#850
SchattenX

SchattenX

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 05.06.2014
Evident ca nu poti refuza pe fata un potential client, dar il poti face sa renunte :)

#851
hotm

hotm

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 323
  • Înscris: 28.06.2005
@ catalinman
Te-am mai intrebat, insa nu am primit nici un raspuns:

Este cumva in plan, extinderea retelei de telefonie/date 3G in zona Soveja Jud Vrancea ?
Multumesc

#852
mikeciprian

mikeciprian

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,772
  • Înscris: 08.01.2012
Si eu am depus sesizare in DigiCare dar pentru Lepsa tot Jud. Vrancea. Sa vedem daca vom avea succes.

#853
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,522
  • Înscris: 16.12.2006

View Posthotm, on 07 august 2014 - 13:59, said:

@ catalinman
Te-am mai intrebat, insa nu am primit nici un raspuns:

Este cumva in plan, extinderea retelei de telefonie/date 3G in zona Soveja Jud Vrancea ?
Multumesc
Nu cunosc. Stiu ca se vor monta 500 de antene noi pana la sfarsitul anului, da nu pot sa iti zic exact daca o sa ai semnal 3G acolo.

Oricum ai acces la voce si date prin roaming national.

#854
misterpresident

misterpresident

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 608
  • Înscris: 26.12.2010
peste putin timp asa se aude maxim intr-o luna rcs ar incepe cablarea in mediul rural.si ar avea target 20 de comune din jud olt.se zice ca ar incepe de la caracal in jos.sunt vizate comunele deveselu, vladila, studinita ,studina, redea, redisoara ,radomiresti, gradinile brastavatu , rotunda visina veche vadastrita si poate ceva comune pe valea oltului.nu imi ramane decat sa mai am rabdare inca o luna pentru a cata oara.sper ca zvonurile sa se confirme.si sa imi trag un g-pon.

#855
yahell

yahell

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 923
  • Înscris: 26.02.2013
mai crezi in povesti ?? :P

#856
misterpresident

misterpresident

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 608
  • Înscris: 26.12.2010
speranta moare ultima.am eu un as in maneca.dar deocamdata nu zic nimic mai mult astept sa vad daca se concretizeaza si o sa istorisesc toata povestea.dar totusi ai sa zic ceva.am vorbit ieri cu cineva de la slatina nu dau nume, eu vream sa imi fac un abonament de 500 mbps.si sa fac un link radio intre corabia si brastavatu in 5 ghz si eram curios din 500 cat ar ajunge la mine in pc.am intrebat si de extindere sa nu bag banii degeaba in echipamente sa stiu raspunsul a fost exact ce am scris pe forum.acum sa vedem daca se tin de cuvant.

#857
diZy

diZy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,603
  • Înscris: 12.06.2006
23 km? Tu vorbesti serios?

#858
misterpresident

misterpresident

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 608
  • Înscris: 26.12.2010
de la corabia am vrut sa ma conectez .era mai mult un hobby.si erau 16 km.

#859
yahell

yahell

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 923
  • Înscris: 26.02.2013
posibil sa ai noroc...la Deveselu obligatoriu sa fie net de calitate ca se plictisesc americanii aia pe acolo pana-i gata scutul :D

#860
misterpresident

misterpresident

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 608
  • Înscris: 26.12.2010
pt americani la deveselu a castigat romtelecomul contractul.rds-ul nu este bagat in seama si oricum are preturi mici pt belgravistan via deveselu.

#861
crissty

crissty

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,334
  • Înscris: 25.01.2007

View PostSchattenX, on 29 iulie 2014 - 13:21, said:

Se cunoaste ceva despre cablarea caselor din Prelungirea Ghencea - Bragadiru? Ma refer la zona Safirului, Cristalului etc. Cand intru pe contul pe care am TV Digi si selectez internet, imi spune ca locatia nu suporta astfel de serviciu. E un cartier mare....dar de case, ce-i drept.
In zona respectiva mai poti incerca si Massive Telecom,au retea pe acolo si merge foarte bine netul.

#862
sebgrig

sebgrig

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 126
  • Înscris: 08.07.2012
Se prea poate. Iti iei de la ubnt doua airfiber si te legi gigabit, chiar si la 70km. Daca nu, gasesti si solutii mai bune de la mikrotik cu noul standard AC poti da lejer cu vreo 350mbps, la distanta aia.

View Postmisterpresident, on 14 august 2014 - 11:48, said:

speranta moare ultima.am eu un as in maneca.dar deocamdata nu zic nimic mai mult astept sa vad daca se concretizeaza si o sa istorisesc toata povestea.dar totusi ai sa zic ceva.am vorbit ieri cu cineva de la slatina nu dau nume, eu vream sa imi fac un abonament de 500 mbps.si sa fac un link radio intre corabia si brastavatu in 5 ghz si eram curios din 500 cat ar ajunge la mine in pc.am intrebat si de extindere sa nu bag banii degeaba in echipamente sa stiu raspunsul a fost exact ce am scris pe forum.acum sa vedem daca se tin de cuvant.


#863
misterpresident

misterpresident

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 608
  • Înscris: 26.12.2010
sebrig ce echipamente ma inveti sa imi cumpar de la mikrotik ca air fiber sunt scumpe nu am eu bani de asa ceva.de astazi a  inceput numaratoare inversa sper ca intr-o luna sa fiu abonat rds cum se lauda ei.daca imi da eoc 20 nici nu ma abonez la ei.

#864
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,824
  • Înscris: 14.10.2008
Ca 20 sau 21, sigur EoC va fi.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate