Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3
 Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions
 Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...
 Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg
 

Linux Mint 13 (LTS)

- - - - -
  • Please log in to reply
416 replies to this topic

Poll: MAYA (154 member(s) have cast votes)

Linux Mint 13 poate sa ajunga numarul 1 in preferintele utilizatorilor de Linux?

  1. DA (113 votes [71.97%])

    Percentage of vote: 71.97%

  2. NU (44 votes [28.03%])

    Percentage of vote: 28.03%

Ce preferati din cele 2 DE-uri?

  1. Cinnamon (85 votes [54.14%])

    Percentage of vote: 54.14%

  2. MATE (72 votes [45.86%])

    Percentage of vote: 45.86%

Care este nivelul de cunostinte pe care considerati ca-l aveti in Linux?

  1. NEINITIAT (N-am mai folosit pana acum Linux) (7 votes [4.46%])

    Percentage of vote: 4.46%

  2. INCEPATOR (Sunt la primele incercari) (52 votes [33.12%])

    Percentage of vote: 33.12%

  3. MEDIU (Ma descurc cat sa pot utiliza si sa-mi pot rezolva singur problemele) (86 votes [54.78%])

    Percentage of vote: 54.78%

  4. AVANSAT (Pot sa-i ajut pe altii daca este nevoie la orice ora din zi sau din noapte) (12 votes [7.64%])

    Percentage of vote: 7.64%

Vote Guests cannot vote

#415
rich1974

rich1974

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,275
  • Înscris: 25.07.2007
dar intreb: poti sa stai cu backport-ul activat tot timpul, sau trebuie dezactivat dupa ce faci update?
si altceva, la ei pe sit spun ca trebuie sa faci numai update-urile de nivel 1 si 2. se refera numai cand faci update-uri cu backport-ul deschis sau in general?

#416
osmiu

osmiu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 154
  • Înscris: 28.09.2006
sunt pe Linux Mint 13 Maya _64  cinnamon . imi place . de vreo saptamana doua . imi pare incomparabil mai stabil decat linux mint 14 Nadia  _64  cinnamon . e drept ca nu prea ma pricep la linux . dar totusi ... pot spune cu mana pe inima : sa instalezi in sistemul asta de operare un program de pe surse ... este crima ! sa zicem ca vrei sa instalezi midnight commander . ultima versiune stabila e 4.8.1.7 . ok ... atat Software Manager cat si Synaptic Package Manager  nu reusesc sa vada decat versiunea 3.4.8.1 . ei bine ... de la 3.4.8.1 la 4.8.1.7 ... valeu nene ! ar mai fi , nu ? si dau jos de pe site mc-4.8.1.7.tar.bz2 (he he ... daca era un  .deb acum fluieram !) . dezarhivez , ma uit la indicatii dau ./configure din terminal si ... ce sa vezi ? nu are glib2 !!! loooool . cauta-l si p-ala ... dau de el tot pe surse , glib-2.34.2 parca ... dezarhiveaza , si cand sa-l instalez ... hopa hentz ! asta nu gaseste zlib library sau ceva de genu' ! looool . ma simt cam ca la primarie cand ma trimit de la un birou la altul . sunt deschis la pareri si sugestii ...

ps : ar mai fi PPA , dar nici acolo nu gasesti cele mai recente versiuni ...

#417
alexbjorg

alexbjorg

    Who cares?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,143
  • Înscris: 10.10.2007
Intrebare: in peppermint 2 placa video are cel mai bun fps cu comanda LIBGL_ALWAYS_SOFTWARE=1.Cum sa fac sau ce sa fac ca aceasta comanda sa fie definitiva?
Placa video este intel 945gm integrated.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate