Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Foliere geamuri

Microsoft Defender

cartela Internet Europa

Sondaj EV
 Testerul pe VAG arata devieri la ...

Aparat ieftin pentru sigilat pung...

Hyundai elantra 2024 Highway, 6MT.

Interpretare XML
 PPCEnergy - Emiterea facturii in ...

Telefon Nou de la Digi

La multi ani @creativestar!

La multi ani @Nimcid25!
 "Spionul" nostru cel de t...

Care aplicatie are cele mai ok co...

Parere antrenament incepator

Dilema sursa
 

Am o problema cu un laptop

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
45 răspunsuri în acest subiect

#37
dany07rap

dany07rap

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 947
  • Înscris: 21.12.2007

Vizualizare mesajtom_1133, pe 21st April 2012, 20:55, a scris:

Si eu ce pana mea vb. aici  dany07rap :cursing:  ?!
Dar ce am zis? :confuzzled:   Daca e vorba de formatarea HDD-ului,e al libera lui alegere,ca aceeasi recomandare i-am dat si eu,dar poate are date de salvat de pe el,de asta i-am zis sa fie atent,oricum,daca nu isi scoate ce are pe HDD si nu il formateaza,o sa-i faca la fel.Cel mai bine ar fi sa nu acceseze partitia a 2-a,decat dupa un scan cu antivirusul.Iar daca ii face la fel,sa ii dea un format la partitia a 2-a din windows,si pe urma sa reinstaleze windows.
1)Instaleaza un antivirus(de ex. NOD 32,vers trial) sau Avast.
2)Update la antivirus.
3)Opreste internetul la laptop(scoti cablu de retea sau opresti wireless-ul)
4)Scan.
5)Instaleaza de aici softul recomandat aici http://forum.softped...howtopic=783571 .ii faci update si dai scan.

#38
Gabriel1000

Gabriel1000

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 19
  • Înscris: 21.04.2012
Thoamne cred ca inebunesc.....ma deci cum am spus merge vreun sfert de ora si se blocheaza acu e pe negru ecranu si beculetul ala nu mai palpaie ce see intamplaaaaa :worthy: :worthy: :worthy: :worthy: :death:

Editat de Ravy, 23 aprilie 2012 - 09:29.


#39
dany07rap

dany07rap

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 947
  • Înscris: 21.12.2007
Full format la HDD(stergi ambele partitii sau cate ai facute!!!!)!Instaleaza un windows,scaneaza de bad-uri cu un utilitar,daca face la fel,SERVICE!
Ce marca e HDD?Scrie si in BIOS.Intri pe site-ul producatorului si iei de acolo utilitarul pentru BAD-uri.

Editat de Ravy, 23 aprilie 2012 - 09:30.


#40
DanielD67

DanielD67

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.046
  • Înscris: 11.01.2010

Vizualizare mesajdany07rap, pe 21st April 2012, 21:45, a scris:

Cel mai bine ar fi sa nu acceseze partitia a 2-a,decat dupa un scan cu antivirusul.
Eu as zice dupa un scan cu Virus Removal Tool.

Vizualizare mesajGabriel1000, pe 21st April 2012, 21:49, a scris:

Thoamne  cred ca inebunesc.....ma deci cum am spus merge vreun sfert de ora si  se blocheaza acu e pe negru ecranu si beculetul ala nu mai palpaie ce  see intamplaaaaa Posted image Posted image Posted image Posted image Posted image
Un sfert de ora dupa terminarea instalarii? Si in timpul asta ai incercat sa instalezi ceva de pe D? Sau ai deschis D-ul? Daca da inseamna ca ai reactivat  virusul si ai muncit degeaba pana acum.
Eu zic sa continui cu Log HiJackThis 2.0.4.

Editat de DanielD67, 21 aprilie 2012 - 21:18.


#41
Gabriel1000

Gabriel1000

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 19
  • Înscris: 21.04.2012

Vizualizare mesajDanielD67, pe 21st April 2012, 21:53, a scris:

Eu as zice dupa un scan cu Virus Removal Tool.

Un sfert de ora dupa terminarea instalarii? Si in timpul asta ai incercat sa instalezi ceva de pe D? Sau ai deschis D-ul? Daca da inseamna ca ai reactivat  virusul si ai muncit degeaba pana acum.
Eu zic sa continui cu Log HiJackThis 2.0.4.
Da intradevar am incercat

#42
Gabriel1000

Gabriel1000

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 19
  • Înscris: 21.04.2012
Ma mai explicatimi ceva :confuzzled: am instalat numai 2 drivere sa restartat, si acu imi zice Reboot and Select proper Boot device or Insert Boot Media in selected Boot device and press a key deja imi iau un foc si il arunc :cursing:

#43
DanielD67

DanielD67

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.046
  • Înscris: 11.01.2010
Mai bine cheama pe cineva care se pricepe, macar sa explice ce se intimpla. Probabil o fi de la DVD-ul din unitate sau de la vreun stick de prin usb.

Editat de DanielD67, 21 aprilie 2012 - 21:52.


#44
dany07rap

dany07rap

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 947
  • Înscris: 21.12.2007
Formateaza TOT hard disk-ul.,chiar daca pierzi tot de pe el.Macar stii ca e curat si orice alta problema care apare poate sa fie de natura harware si nu din cauza windows-ului,si poti sa il trimiti la "doctor"(service).Bafta!
PS:Din ce localitate esti?

Editat de dany07rap, 21 aprilie 2012 - 21:49.


#45
DanielD67

DanielD67

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.046
  • Înscris: 11.01.2010
Si daca intre timp si-a mai salvat cate ceva pe un stick si dupa formatarea asta totala o sa introduca stick-ul in laptop?

#46
dany07rap

dany07rap

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 947
  • Înscris: 21.12.2007
Atunci o sa se chinuie mult si bine sau trece pe Linux!

Editat de dany07rap, 21 aprilie 2012 - 22:19.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate