Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Unde au disparut tancurile federa...

RMN Decontat

Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED
 Problema PC - se blocheaza sau re...

Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...

Defect ciudat Videorecorder Panas...

lege de reglementare a shrinkflat...
 Care este cota parte la succesiun...

Camera auto DVR PNI Voyager S2600...

Cartelul din Carpati - mafia PNL ...

Trecut: Europa versus S.U.A. la c...
 Garantie apartament dezvoltator

Aplicație GPS cu zoom automa...

Ipad Pro & Air 2024

Service si revizii reprezentanta
 

Sfatuiti-ma, mesterilor : se merita $35 pentru T28-ul asta ?

- - - - -
  • Please log in to reply
23 replies to this topic

#1
Gioro_T

Gioro_T

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 604
  • Înscris: 29.04.2002
Mah, is acuma intr-un fel de dilema ... ajutati-ma si pe mine cu pareri, sugestii ... in fine ...

e unu de vinde un T28 cu $35, insa n-arata el cine-stie-ce ...

ziceti si voi, ati da $35 pe el ?

O sa atashez pozele ce mi lo-e trimis ala

Hai noroc !

Attached Files



#2
Gioro_T

Gioro_T

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 604
  • Înscris: 29.04.2002
.

Attached Files



#3
Gioro_T

Gioro_T

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 604
  • Înscris: 29.04.2002
.

Attached Files



#4
Gioro_T

Gioro_T

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 604
  • Înscris: 29.04.2002
#4

Attached Files



#5
Gioro_T

Gioro_T

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 604
  • Înscris: 29.04.2002
e cam jigarit, pare-mise ...
:thinking:

#6
morogan

morogan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,479
  • Înscris: 14.04.2002
Nu lua T28!!! Chiar daca ar fi nou! Eu am de nou si mi s-a stricat de 100 de ori! Asculta-l pe Stsn Patzitu' AU fost tare proaste, toate. Si eu am dat si o gramada de bani pe el (150$) Alta e problema cu T29. Este cu foarte mult mai bun!!

#7
DrFan

DrFan

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,702
  • Înscris: 28.02.2002
mah ...am obs ca are acumulator super-slim.......deci e bine ..depinde acum shi cat tzine!!

vezi ca t28 are neshte teste in meniu .....test pt display, pt tastatura, pt casca-microfon, pt leduri...etc...de cate ori s-a deschis clapeta!!! la un tel de 1-2 ani folosit normal clapeta are cam 25-30000

shi la 1200000 lei se merita zic eu......nu pot sa ma exprim sigur...decat daca asha avea telul in mana :)

pS nu ai spus daca e T28 world sau T28s

#8
cristi ()

cristi ()

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 271
  • Înscris: 02.08.2002
Morogan are dreptate. Nu iti lua T28(s), indiferent de pret. Cauta eventual un T29, care este mult mai fiabil, are semnal mai bun, soft relativ nou (dar ecranul la fel de mic).
La T28 bateria standard (slim 500 MAh) nu tine mai mult de 2 zile, iar cea de 850 MAh (standard la R320s si T29) ceva mai mult de 3 zile.

#9
Masterboy

Masterboy

    Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 5,910
  • Înscris: 24.06.2002
Gioro la lotul de T28 world pt USA si Canada nu au fost semnalate probleme. Chiar eu i-am adus un T28 luat free de la T-mobile din Ny, lui taica-meu in Ro acum un an, si nu are nci un fel de probleme cu el.Poate doar bateria ultra slim care nu tina mai mult de doua zile. In rest la design e super reusit, chair si la facilitati
pt un mobil din '99.

#10
Sammy

Sammy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,403
  • Înscris: 26.11.2001
baterie de 850 MHz... cool ;)
eu am avut t28 cateva luni si am fost multumit de el... dar era prea incet, navigarea prin meniu de tot rahatul (deh, ericsson), si avea ecranul prea mic... in rest nu puteam spune ca nu-mi place...

anyway, nu prea pot sa spu ca-mi place cum arata bateria din ce am vazut in poze (un pic ciupita)

#11
cristi ()

cristi ()

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 271
  • Înscris: 02.08.2002
Da. Nu am idee ce poate insemna o baterie de 850 MHz. Se pare ca ma gandeam la cu totul altceva cand am scris...

Oricum, T28 este un telefon vechi si in afara de dimensiuni si greutate nu prea vad alt motiv de a-l lua. Acum un an si ceva am vrut sa cumpar fie T28, fie R320; am ales pana la urma R320-ul, mult mai dotat, chiar daca este mai mare.

#12
ripper

ripper

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,257
  • Înscris: 25.03.2002

Quote

Originally posted by morogan
Nu lua T28!!! Chiar daca ar fi nou! Eu am de nou si mi s-a stricat de 100 de ori! Asculta-l pe Stsn Patzitu' AU fost tare proaste, toate. Si eu am dat si o gramada de bani pe el (150$) Alta e problema cu T29. Este cu foarte mult mai bun!!

Vai de capul tau,T29 e la fel de prost ca un T28,de fapt Seria T de la Ericsson e proasta!Iti spun pt ca am avu un T29 si T28 si ambele sunt la fel de varza!

#13
ing

ing

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 406
  • Înscris: 04.06.2002
interesant ce zici tata are T29 de vreun an - doi si nu are nici o problema cu el!
vrei sa zici ca si T39 si T68i sunt de rahat, nu prea cred...

#14
morogan

morogan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,479
  • Înscris: 14.04.2002
Eu usor sa zici fara sa spui... pour les conosurs! Seria T rules. Fara 28

#15
cristi ()

cristi ()

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 271
  • Înscris: 02.08.2002
T39m e un telefon bun. Depinde ce vrei sa demonstrezi, ripper (de exemplu ca "Nokia rulez"). E adevarat ca nici un model din seria asta nu sta foarte bine cu semnalul sau ca ecranele sunt mici, dar dotarile pe care le are T39 nu prea le poti gasi nici astazi la alte telefoane (cum este Bluetooth).
T28-urile si R320-urile au ajuns ajuns destul de des in service, dar din cate stiu nu acelasi lucru se intampla si cu T20(s/e)/T29/T39m.

#16
Gioro_T

Gioro_T

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 604
  • Înscris: 29.04.2002
Flip countul e pe undeva pe la 15 mii, si e T28world.
Mah, da' pan la urma voi n-ati spus daca ati da $35 pe el sau nu ... eu cam la asta speram :thinking:


If fine, eu m-am hotarat sa nu-l iau pan la urma, ca deja imi iau saptamana asta al treilea telefon, si cu T28 al patrulea, deci nu prea am ce face cu el.
Daca unu dintre voi il vrea la pretzu asta (+ $10 shipping pana'n Ro, deci in final $45) ziceti-mi si va fac un favor de-l iau si vi-l dau fara sa adaog ceva ... in fine, ziceati cine vrea, pana sambata seara cand am sa-l refuz pe ala ....

-Gioro Trancanu

#17
Gioro_T

Gioro_T

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 604
  • Înscris: 29.04.2002

Quote

Originally posted by Masterboy
Gioro la lotul de T28 world pt USA si Canada nu au fost semnalate probleme.

Pai ai perfecta dreptate !
Eu am folosit alte doua T28-uri (world) pan'acuma si n-am avut absolut nici o problema, chiar nu stiu de ce se plang unii
Hmm, poate se refera la T28s, sau z, cum ii mai zice ... poate alea au fost facute mai prost, da' de T28 is multumit, in general, po' sa zic.

#18
ripper

ripper

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,257
  • Înscris: 25.03.2002
Nu cred ca ai mai vazut T65(s-a mai bagat si Sony) sa se blocheze meniul,sa fii nevoit sa-i scoti nu numai acumulatorul ci si simm-ul!La T29 mi s-a stricat finalul de emisie-receptie dupa ce l-am scapat pe covor in casa!M-a costat 1 mil reparatia!Un coleg si-a luat T39 si dupa cateva saptamani a inceput sa i se inchida fara nici un motiv.L-a dus la reparat,a mai mers cateva zile si s-a stricat iar!Un T68 n-am inceract sa vad cum e!

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate