Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen
 

De ce nu-mi mai place fotbalul.

- - - - -
  • Please log in to reply
17 replies to this topic

#1
Margealatul

Margealatul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 62
  • Înscris: 25.01.2011
De-a lungul anilor interesul meu pentru fotbal a scazut pana aproape la zero. Credeam ca e numai din pricina ca se faulteaza atat de mult, ca multe partide nu sint spectaculoase deloc-deloc, etc si e adevarat, dar incet-incet mi s-a clarificat totusi motivul real al apatiei mele;
- se dau prea putine goluri.

Treaba asta atrage dupa ea urmatoarele neajunsuri;
- impactul psihic al unui gol nemeritat e prea mare asupra jucatorilor; "norocosii" castiga prea multe meciuri.
- golurile date din noroc, lovitura libera sau din lansarea inainte, la noroc a mingii au un impact prea mare asupra rezultatului  jocului
Astea toate au ca rezultat cresterea tensiunii nervoase dintre jucatori, care se faulteaza mult prea des, a tensiunii din tribune, etc.

Cred ca un meci de fotbal trebuie sa aiba o medie de 8 goluri/partida...

Nu stiu cum toti microbistii stau uneori si 90 min fara sa vada nici un gol. E groaznic.

#2
dgamma

dgamma

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,989
  • Înscris: 02.09.2011
Te referi strict la liga lui mitica, nu???

#3
Digix

Digix

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,809
  • Înscris: 03.02.2007

View PostMargealatul, on 18th March 2012, 23:08, said:

De-a lungul anilor interesul meu pentru fotbal a scazut pana aproape la zero.

La mine de-a lungul anilor interesul meu pentru fotbalul ROMÂNESC a scazut pana aproape la zero, din cauza rezultatelor submediocre și subproaste ale echipelor de club și naționalei.

Edited by Digix, 18 March 2012 - 23:28.


#4
c72_c72

c72_c72

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,929
  • Înscris: 19.02.2008
Gasesc mult mai interesant jocul unor pusti pe maidan, comparat cu fotbalul romanesc.

#5
Caralumba

Caralumba

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 523
  • Înscris: 24.05.2007

View Postc72_c72, on 18th March 2012, 23:29, said:

Gasesc mult mai interesant jocul unor pusti pe maidan, comparat cu fotbalul romanesc.
Cele mai antrenante erau jocurile de duminica dimineata din curtea scolii :" 15 min.sau 2 goluri " cu cate 5-6 echipe care asteptau sa joace........eheeeee, o tempora !

Edited by caralumba, 18 March 2012 - 23:36.


#6
Bobby_ro

Bobby_ro

    Celebru Anonim

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,629
  • Înscris: 30.04.2005
Daca tu crezi ca problema mamaligii puscariasului e faptul ca se dau prea putine goluri esti departe pe campii. Liga 1 e moarta si ingropata de mult si va mai fi atata timp cat va fi manarita si batjocorita de aceasi oameni. Nu poate exista fotbal si spectacol intr-un teatru ieftin in care primeaza doar profitul imediat si modalitatile cat mai inventive de spalare a banilor ...

Edited by Bobby_ro, 18 March 2012 - 23:38.


#7
Materium

Materium

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,148
  • Înscris: 23.02.2005
Nu cred ca cineva de pe forum care nu te cunoaste s i nu te-a vazut o secunda in realitate iti poate spune de ce nu iti place fotbalul. Referitor la Liga si Nationala raspunsul se regaseste in rezultate si in modul cum este prezentat evenimentul astazi. Mai mult mancatorie de rahat din partea conducatorilor, decat fotbal din partea jucatorilor. Si totusi Steaua umple stadioane,

#8
Bobby_ro

Bobby_ro

    Celebru Anonim

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,629
  • Înscris: 30.04.2005

View PostMaterium, on 19th March 2012, 00:02, said:

Si totusi Steaua umple stadioane,
Si otv-ul face o audienta ....

#9
Custom

Custom

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 329
  • Înscris: 25.02.2010
Trebuie schimbata toata conducerea in fotbalul romanesc, sa vina cineva din afara care sa arate ca se poate face banii in fotbal si altfel..

#10
jacko

jacko

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 204
  • Înscris: 20.03.2007
steaua nu umple stadioane pentru jocul prestat ... mai degraba mass-media indoctrineaza superficialul spectator care va alege sa mearga sa vada .. ce  :unsure:

Edited by jacko, 19 March 2012 - 01:41.


#11
iliescuion

iliescuion

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 435
  • Înscris: 31.10.2011

View PostMargealatul, on 18th March 2012, 23:08, said:

De-a lungul anilor interesul meu pentru fotbal a scazut pana aproape la zero. Credeam ca e numai din pricina ca se faulteaza atat de mult, ca multe partide nu sint spectaculoase deloc-deloc, etc si e adevarat, dar incet-incet mi s-a clarificat totusi motivul real al apatiei mele;
- se dau prea putine goluri.

Treaba asta atrage dupa ea urmatoarele neajunsuri;
- impactul psihic al unui gol nemeritat e prea mare asupra jucatorilor; "norocosii" castiga prea multe meciuri.
- golurile date din noroc, lovitura libera sau din lansarea inainte, la noroc a mingii au un impact prea mare asupra rezultatului  jocului
Astea toate au ca rezultat cresterea tensiunii nervoase dintre jucatori, care se faulteaza mult prea des, a tensiunii din tribune, etc.

Cred ca un meci de fotbal trebuie sa aiba o medie de 8 goluri/partida...

Nu stiu cum toti microbistii stau uneori si 90 min fara sa vada nici un gol. E groaznic.
adica ai devenit om normal?
nu nu nu face asta te rog!

daca ar face toti ca tine de unde ar mai lua smecherii aia sut de milioane de euro?
viata asta trebuita frumos! nu renunta!

(la smecherii din fotbal ma refer.

#12
rasistu

rasistu

    Troll

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,715
  • Înscris: 20.03.2011
pe mine nu m-a atras niciodata fotbalul.

#13
Daian95

Daian95

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,424
  • Înscris: 17.03.2012
Fotbalul romanesc e o afacere,nu un sport,trebuie facute schimbari mari la conducere

#14
c4n1b4lul

c4n1b4lul

    Expert în procrastinare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,310
  • Înscris: 30.08.2010

View PostMargealatul, on 18 martie 2012 - 23:08, said:

De-a lungul anilor interesul meu pentru fotbal a scazut pana aproape la zero. Credeam ca e numai din pricina ca se faulteaza atat de mult, ca multe partide nu sint spectaculoase deloc-deloc, etc si e adevarat, dar incet-incet mi s-a clarificat totusi motivul real al apatiei mele;
- se dau prea putine goluri.

Treaba asta atrage dupa ea urmatoarele neajunsuri;
- impactul psihic al unui gol nemeritat e prea mare asupra jucatorilor; "norocosii" castiga prea multe meciuri.
- golurile date din noroc, lovitura libera sau din lansarea inainte, la noroc a mingii au un impact prea mare asupra rezultatului  jocului
Astea toate au ca rezultat cresterea tensiunii nervoase dintre jucatori, care se faulteaza mult prea des, a tensiunii din tribune, etc.

Cred ca un meci de fotbal trebuie sa aiba o medie de 8 goluri/partida...

Nu stiu cum toti microbistii stau uneori si 90 min fara sa vada nici un gol. E groaznic.
Da,am văzut mulți bărbați,care preferă mai bine,pictura,moda,muzica clasică în detrimentul fotbalului.

#15
StarSteel

StarSteel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,285
  • Înscris: 06.10.2006
Abundenta de fotbal la tv si fotbalul intern extrem de modest fac ca interesul sa scada continuu!

#16
c4n1b4lul

c4n1b4lul

    Expert în procrastinare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,310
  • Înscris: 30.08.2010

View Poststarsteel, on 20 ianuarie 2014 - 21:06, said:

Abundenta de fotbal la tv si fotbalul intern extrem de modest fac ca interesul sa scada continuu!
Totuși,noi suntem pe locul 10 în lume pe campionate!
http://www.digisport...ul campionatelo

#17
c4n1b4lul

c4n1b4lul

    Expert în procrastinare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,310
  • Înscris: 30.08.2010
După mine,doar Steaua poate face față în cupele europene.Ea v-a fi eterna câștigătoare a Ligii 1.
De ce să mă uit la Liga 1,unde,doar Steaua este o echipă europeană,restul 17,fiind echipe de nivelul Ligii a 5-a engleze?
Când mai bine mă uit la: [ http://tibifarcas.ro/wp-content/uploads/2012/04/el-clasico.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Sau,pe net la poze,cu:[ http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/9/95/Miranda_Kerr_in_February_2013.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
?

Edited by c4n1b4lul, 30 January 2014 - 16:06.


#18
I-MAN

I-MAN

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,553
  • Înscris: 10.04.2007
Nu stiu nici eu cine e in pozele pe care le cauti tu pe net.

Legat de Steaua, se pare ca a trecut printr-o perioada mai buna, insa au fost sezoane cand echipele europene au maturat cu Steaua pe jos...cred ca si acuma suntem in unul dintre acele sezoane.

Si ca sa ii raspund lui Margealatul, cred ca nu iti mai place fotbalul din cauza unor oameni ca Mircea Sandu.
Iar daca vrei sa vezi meciuri mai spectaculoase, iti recomand Bundesliga, nu se dau in medie 8 goluri pe meci, insa sunt macar 8 ocazii mari de gol pe meci tot sunt.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate