Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 

Intrebare Balcon Termopan Cu Usa De Intrare Scoasa

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
BrusliVsVandam

BrusliVsVandam

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 05.01.2012
Salut tuturor, am o intrebare.

Caut sa inchiriez o garsoniera, ce parere aveti despre balcoanele inchise cu termopan dar fara usa si geamul de la intrare? Se face frig iarna?

Aici poza: [ http://imgc1.imobiliare.ro/X4U8/4U800CDB9DA/garsoniera-de-inchiriat-o-camera-bucuresti-drumul-taberei-40286923_592x444nc.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Garsoniera e la etajul 8/9.

Multumesc anticipat!

#2
Caralumba

Caralumba

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 523
  • Înscris: 24.05.2007

View PostBrusliVsVandam, on 16th March 2012, 11:04, said:

Salut tuturor, am o intrebare.
Caut sa inchiriez o garsoniera, ce parere aveti despre balcoanele inchise cu termopan dar fara usa si geamul de la intrare? Se face frig iarna?
Garsoniera e la etajul 8/9.
Multumesc anticipat!
Daca nu ai caldura ca lumea de la RADET, se face frig oricum; la dimensiunile care se vad in poza si cu caldura adecvata, nu ar trebui sa ai probleme........"parerea mea".

Edited by caralumba, 16 March 2012 - 11:44.


#3
buha

buha

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 898
  • Înscris: 02.06.2006
Parintii mei au asa ceva si este ok iarna dar prea cald vara.

#4
BrusliVsVandam

BrusliVsVandam

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 05.01.2012
Stiti cumva si daca se face condens sau mucegai? Nu este balcon iesit in exterior, cred ca iese foarte putin ~5cm

#5
Courage

Courage

    Founder

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,661
  • Înscris: 26.11.2001
Nu se face mucegai, e ok.
Singurul lucru pe care trebuie sa il ai in vedere este buna izolare a peretelui exterior (partea de jos, de zid) si a podelei, pt ca jos vecinul s-ar ptuea sa nu incalzeasca.

#6
Digix

Digix

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,804
  • Înscris: 03.02.2007
Toți pereții balconului trebuie să fie bine izolați, adică parapetul, tavanul ,podeaua și pereții laterali(dacă ai așa ceva). În caz contrar, pot apărea probleme cu condensul. Mai cald iarna decât cu ușă și geam nu va fi, dacă nu ai un calorifer suplimentar în balcon.

Am avut destule cazuri când oameni care au executat astfel de modificări, ne-au solicitat închiderea lor cu tâmplărie. Nu beneficiezi de niciun avantaj, cu geamurile date jos, nu ai spațiu în plus. Sigurul plus ar putea fi de ordin estetic, dar nici cu tâmplărie nu ar arăta rău.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate