Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Pagina Wikipedia

Masina veche sau indatorat in ban...

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...

Salariu de șofer Uber 8000 l...
 Problema token semnatura electron...

Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...

RMN Decontat
 Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...

Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...
 Defect ciudat Videorecorder Panas...

lege de reglementare a shrinkflat...

Care este cota parte la succesiun...

Camera auto DVR PNI Voyager S2600...
 

Service Ad Garage - Otopeni

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
fmfmfmfm

fmfmfmfm

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 700
  • Înscris: 10.03.2004
In iarna asta am avut un ghinion monstru: s-a rupt axul de la pompa de injectie la Astra g 1.7 CDTI. Am dus-o la remorca la Ad Garage in Otopeni, am cumpărat o pompa SH si după montaj făcea urat motorul. După ce am cerut păreri pe un forum specializat pe ma?ini Opel, majoritatea mi-au sugerat ca distributia nu ar fi corect pusă. Am mers la un service de încredere si într-adevăr distributia era decalata cu 2 dinti. Am avut noroc ca nu s-a întâmplat ceva mai rău, insa e bine sa ?tie toată lumea de ?profesionalismul? lor. Ave?i aici http://www.clubopel.com/viewtopic.php?t=96549 toată povestea.

p.s. Îmi cer scuze, dar am deschis din gre?eală doua topicuri identice, datorită maipularii gresite a interfetei de modificare.

Edited by fmfmfmfm, 28 February 2012 - 23:34.


#2
Sorin84k

Sorin84k

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,682
  • Înscris: 17.02.2008
Te rugam sa postezi si o dovada ca ai fost la acel service si ai beneficiat de acea interventie (exemplu chitanta).
In caz contrar, probabil subiectul va fi inchis  sau sters.
Pentru ca Softpedia nu este loc de a denigra concurenta (daca esti de la concurenta).

Edited by Sorin84k, 29 February 2012 - 00:09.


#3
sandel_u

sandel_u

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,663
  • Înscris: 21.11.2009
Te rugam sa te abtii sorine. Tot timpul nu faci altceva decat sa alergi dupa posturi pe forum, postezi aiurea, pe langa subiect, tot timpul dovedesti ca habar nu ai despre ce vorbesti.
Uite de exemplu un topic deschis tot aici, care "denigreaza" firma de leasing DELFIN
http://forum.softped...howtopic=845682
Topicul are deja 6 zile de cand este deschis desi initiatorul nu a venit cu nici o dovada.

Daca e sa luam spusele tale, acel topic (plus multe altele daca te uiti in urma) ar trebui sterse.
Sa presupunem prin absurd hiper-exacerbat ca nu s-a sesizat nimeni pana acum ca trebuie sterse si inchise acele topice.
Pana se va sesiza, poti, te rog, sa ne pui la dispozitie, unde scrie in regulament ceea ce ai spus tu.

De asemenea, te rog sa dovedesti tu ca fmfmfm este de la concurenta. Nu de alta, dar cred ca ai auzit si tu de expresia "ïnocent until proven guilty".

In concluzie, astept sa vad unde scrie in regulamentul Softpedia ca nu ai voie sa te plangi la coltul turnatorului fara dovezi sau "este interzisa denigrarea daca esti de la concurenta" (si daca nu esti de la concurenta, ce faci?) si de asemenea mai astept dovada ta ca fmfmfm este de la concurenta.

#4
Sorin84k

Sorin84k

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,682
  • Înscris: 17.02.2008
@sandel_u "Pentru ca Softpedia nu este loc de a denigra concurenta (daca esti de la concurenta)."
Se pare ca tu citesti doar partea care iti convine, ai sarit paranteza (nu am zis ca este, am zis "daca esti").
Exista un moderator pe o alta sectiune care a avertizat cu stergerea unui topic o doamna care povestea un lucru ce i s-a intamplat, daca nu aduce dovada ca acea firma a luat nota de post.
Pentru tine totul trebuie sa fie in regulament?
Continuam pe PM.
PS: Se pare ca ai setat sa nu primesti PM-uri.
Am zis "(daca esti de la concurenta)".

Edited by Sorin84k, 29 February 2012 - 19:09.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate