Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Masina veche sau indatorat in ban...

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...

Salariu de șofer Uber 8000 l...

Problema token semnatura electron...
 Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...

RMN Decontat

Jgheab clasic forma "U"- ...
 Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...

Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...

Defect ciudat Videorecorder Panas...
 lege de reglementare a shrinkflat...

Care este cota parte la succesiun...

Camera auto DVR PNI Voyager S2600...

Cartelul din Carpati - mafia PNL ...
 

Samsung S6500 Galaxy Mini 2

- - - - -
  • Please log in to reply
2686 replies to this topic

#91
Obivankenobi

Obivankenobi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,245
  • Înscris: 25.07.2008
Nu resusesc nicicum sa fac activat contul samsung. Am facut cont, l-am activat, am introdus si in telefon, in aplicatie, datele si nu merge... imi da o eroare cu un numar.... Ceva idei pentru remediere?

#92
XAN

XAN

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,303
  • Înscris: 01.09.2002
de ieri sunt si eu posesor de mini2. deocamdata sunt incantat, imi place cum arata si cum se misca. M-am chinuit sa bag vechea agenda, intrucat nu a acceptat fisierul .csv facut cu pc suite din vechiul nokia E51 asa cum gasisem intr-un tutorial. Am butonat eu in Kies sa-mi bag agenda.

#93
DjScorpyon

DjScorpyon

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 779
  • Înscris: 14.08.2007

View PostXAN, on 23rd June 2012, 09:38, said:

de ieri sunt si eu posesor de mini2. deocamdata sunt incantat, imi place cum arata si cum se misca. M-am chinuit sa bag vechea agenda, intrucat nu a acceptat fisierul .csv facut cu pc suite din vechiul nokia E51 asa cum gasisem intr-un tutorial. Am butonat eu in Kies sa-mi bag agenda.

O modalitate era sa copii contactele folosind PC Suite si le salvai ca si carti de vizita, le copiai pe card sau in memoria telefonului si dadeai import :)

#94
XAN

XAN

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,303
  • Înscris: 01.09.2002
nu a fot asa mare problema, cu ocazia asta am scris mai corect/complet si in spiritu de a fi usor de gasit numele contactelor si am renuntat la unele care nu mai erau valabile.

#95
vibecatalin

vibecatalin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,138
  • Înscris: 05.07.2006
Poate cineva sa puna o captura cu ecranul de primire apel? Am tot citit diferite chestii despre modul de raspuns(ceva gen x si 0 ). As vrea sa vad cum arata. Multumesc.

#96
XAN

XAN

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,303
  • Înscris: 01.09.2002
apare in stanga receptoru verde si in dreapta cel rosu, trebuie sa culisezi pe orizontala (din cate am priceput eu ) pe unu din ele, dupa caz.
Dar exista si alta varianta, nu trebuie sa te influenteze asta. Eu am setat din meniu ca acceptarea apelurilor sa se faca apasand butonul central de jos (HOME) si oprirea apelurilor din butonul on/off de pe lateral dreapta sus, caz in care nu dezactiveaza ecranul.

Edited by XAN, 24 June 2012 - 13:08.


#97
alexboy23

alexboy23

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 102
  • Înscris: 27.05.2012
[ http://i47.tinypic.com/346kc95.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
asa arata.

#98
Corupt

Corupt

    Parazit nebun

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,312
  • Înscris: 03.02.2010
Tu ai facut captura sau e de pe net ?

#99
alexboy23

alexboy23

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 102
  • Înscris: 27.05.2012
am facut-o eu.tre sa tradi cu degetul inspre sageti sa raspunzi.

Edited by alexboy23, 24 June 2012 - 21:04.


#100
Grigt

Grigt

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 276
  • Înscris: 06.07.2008
"tre sa tradi cu degetul inspre sageti sa raspunzi."
  
    Sal,apesi pe una dintre cele doua functii si dupa tragi spre exterior.
        Apropo nu incercati sa derulati fotografii intr-un stil mai repejor!La mine se blocheaza tel si isi revine dupa un timp si isi cere scuze... :mellow:

#101
Corupt

Corupt

    Parazit nebun

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,312
  • Înscris: 03.02.2010

View Postalexboy23, on 24th June 2012, 21:53, said:

am facut-o eu.tre sa tradi cu degetul inspre sageti sa raspunzi.
Da, stiu faza cu trasul ca si eu tot 6500 am.
Imi zici si mie te rog cum ai facut captura ?

#102
alexboy23

alexboy23

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 102
  • Înscris: 27.05.2012
am tinut apasat tasta home si am apasat si tasta power.in caz ca iti apare meniu cu aplicatiile utilizate recent tii apasat tasta home apesi tasta back si pe urma tasta power.sper sa intelegi ce vreau sa zic.

#103
Corupt

Corupt

    Parazit nebun

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,312
  • Înscris: 03.02.2010

View Postalexboy23, on 25th June 2012, 00:09, said:

am tinut apasat tasta home si am apasat si tasta power.in caz ca iti apare meniu cu aplicatiile utilizate recent tii apasat tasta home apesi tasta back si pe urma tasta power.sper sa intelegi ce vreau sa zic.
Am reusit,
mersi :cheers:

#104
alexboy23

alexboy23

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 102
  • Înscris: 27.05.2012
cu placere

#105
chitumihai

chitumihai

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 21.03.2008
Salutareeeee oameni buniiiii... In sfarsit s-a putut face root la S6500D...    In curand voi reveni cu informatiile necesare imediat ce scriu cat de detaliat pot si ma pricep.........

#106
Danitzi

Danitzi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,723
  • Înscris: 02.11.2005
Pentru ca sa priceapa toata lumea ce aduce bun acest root? si daca se merita facut. Poti explica te rog?

#107
Corupt

Corupt

    Parazit nebun

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,312
  • Înscris: 03.02.2010
Daca fac root (ce o fi si asta) pierd garantia ?

#108
remvirg

remvirg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,125
  • Înscris: 04.08.2007

View PostDanitzi, on 25th June 2012, 19:37, said:

Pentru ca sa priceapa toata lumea ce aduce bun acest root? si daca se merita facut. Poti explica te rog?
root-ul este echivalentul contului de admin de pe pc cu windows (sau su pt linux). daca consideri ca e util sa ai un cont de admin pe propriul pc vei considera util si root-ul cu riscurile si beneficiile aferente. daca te multumesti cu un simplu cont de guest user n-ai nevoie de root.
cateva avantaje root:
- multe aplicatii, fara root ori nu functioneaza ori nu ai acces decat la foarte putine functii. exemple: sd maid, titanium, antteck, aplicatii de tethering (de exemplu aplicatii de WI-FI tethering prin care va transformati telefonul intr-un router Wireless);
- poti dezinstala balariile puse in soft de operatorul de la care e cumparat telefonul, eliberand astfel memorie;
- poti muta orice aplicatie pe card, tot pt a elibera memorie;
- poti face overclocking in caz ca te intereseaza jocurile si la frecventa standard jocul merge sacadat;
- ai control complet asupra sistemului;
- ai abilitatea de a modifica fișierele de sistem; puteți înlocui multe părți ale "Android Core", inclusiv: Teme, Aplicatii Core (hărți, calendar, ceas, etc), Bootloader, Imagini de Boot;
- puteti face back-up la sistem si fisierele sistem;
- puteti muta din cache-ul pentru browser-ul / harti / android market pe  Sdcard, lasand libera memoria interna a telefonului;
- restartarea telefonului se face mai usor;
- instalarea si folosirea de player-e mp3 cu egalizor grafic functional;

Edited by remvirg, 25 June 2012 - 19:30.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate