Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani
 Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...
 Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...
 Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...
 

vand motopompa HONDA WT 40X

- - - - -
  • Please log in to reply
27 replies to this topic

#19
Neuronul_ganditor

Neuronul_ganditor

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 648
  • Înscris: 23.12.2009

View Postmateimateimatei, on 11th February 2012, 20:19, said:

Facturi si acte de provenienta iti face orice prost .Motopompele honda nu au sigla cu Honda scris asa mare ,In general iti dai seama dupa serii daca e sau nu autentica.

Parerea mea e ca e facatura toata ziua
Nu stiu cum sta treaba cu factura si chitantier dar motopompele Honda au sigla scrisa cam asa cum se vede in poze. Am vazut la un prieten si am vazut si la reprezentanta din Arad de unde a lut-o.
Nu stiu de unde deduci tu asa repede ca e facatura.

Edited by Neuronul_ganditor, 12 February 2012 - 11:39.


#20
vasiuca

vasiuca

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,033
  • Înscris: 25.01.2011

View PostNeuronul_ganditor, on 12th February 2012, 11:38, said:

Nu stiu cum sta treaba cu factura si chitantier dar motopompele Honda au sigla scrisa cam asa cum se vede in poze. Am vazut la un prieten si am vazut si la reprezentanta din Arad de unde a lut-o.
Nu stiu de unde deduci tu asa repede ca e facatura.

rezervorul sunt sigur ca e HONDA.

#21
jumborom

jumborom

    E bine așa cum e.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,616
  • Înscris: 25.11.2007
Am cautat de curiozitate cu "honda pumps" si am dat pe Imagini. In nicio singura imagine nu am vazut scris HONDA mare pe rezervor si eticheta cu caracteristicile tehnice pe carcasa pompei.

Original:

Attached File  WT40.jpg   466.04K   103 downloads

A se compara cu:

Attached File  Honda_Copy.jpg   162.26K   94 downloads

#22
Neuronul_ganditor

Neuronul_ganditor

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 648
  • Înscris: 23.12.2009
Si asta inseamna ce ?
In poze se vad doua modele diferit cu ani de fabricatie diferiti, adica ce are sula cu prefectura ? Faptul ca tu nu ai vazut sau ca nu esti sigur ca e originala nu inseamna ca si ai dreptate. cine e curios, oricum merge si se intalneste cu vanzatorul si atunci vede ce si cum.

Eu nu inteleg o treaba. Daca nu vreti sa cumparati, de ce va bagati toti pe topicul omului si ii distrugeti anuntul ? Nu va convine, mergeti la reprezentanta si luati de acolo.

Asa, ca un mic off topic.
Eu am o motopompa luata din piata din Arad. E un model chinezesc sau corean, ma rog, ceva mai necunoscut, no name(Boxiang). Am luat-o la recomandarea unui consatean de-al meu care are doua astfel de pompe de 3 ani. Una a avut o mica problema dar nimic legat de motor. A costat mult mai putin decat o Honda si face aceeasi treaba. Ceea ce vreau sa zic este ca nu trebuie sa fie neaparat de firma ca sa functioneze in parametrii normali.
Dar nah, noua ne place sa cumparam numai de firma. :rolleyes:

O zi buna tuturor. :peacefingers:

#23
silesax

silesax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 47,162
  • Înscris: 15.10.2009
problema e sa nu dai bani pe ca e de firma si sa nu fie si sa nu iti poti face treaba cu ea....eu am intrebat doar daca are facturile de la cumparare.... :confuzzled:

#24
Ion_Bumbu

Ion_Bumbu

    User asocial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,591
  • Înscris: 31.01.2010
Daca vreti sa fiti mai siguri atunci cereti foto din lateralele motorului si ale pompei
pt serie si cod .

Grig

#25
Viorelsolar

Viorelsolar

    ”Dă sfaturi numai celor ce știu sa le primească”

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,237
  • Înscris: 03.03.2010
Era cât pe ce să „halesc” și eu o țeapă cu o pompă wt 40x cu motor „chipurile” Honda GX 200,și faptul că am fost un pic inspirat să caut pe „gogu italian”Posted Image  m-au convins că modelul acesta beneficiază de o singură motorizare și anume motorul Honda GX 340Posted Image  de 9,5 CP,nicidecum nașpetul de motor chinezesc GX 200Posted Image ,probabil o chinezărie ordinară,și apoi spunea un coleg mai sus despre scrisul Honda pe rezervor,la cele originale un Honda scris mai mic cu roșu,nu exagerat de mare ca la făcături,apoi faptul că motoarele Honda originale au ștanțat în relief din fabrică pe corpul din aluminiu al motorului pe partea laterală stânga lângă bușonul de ulei sigla Honda și capacitatea cilindrică,așa cum și eu am sigla Honda și cap.cilindrică pe un generator de curent personal de 2,4 kw,cu motor Honda GC 160.Atenție mare la țepari,pentru că mie mi-au cerut 250 de euro pe o astfel de „pompă Honda” în țiplă,deși prețul inițial era de 350 de euro,dar „chipurile”,omul și-a făcut milă de buzunarul meu,iar din câte am văzut prețul real al unei astfel de pompe este pe undeva pe la vreo 3000 de euro Posted Image .

#26
vasiuca

vasiuca

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,033
  • Înscris: 25.01.2011
uite de aia eu mi-am luat una made ukraina de inalta presiune  si sigur nu am luat tzeapa.Precum spuneam a fost si la mine un nenea de imi vindea o astfel de pompa honda cu 100 de euro.

Edited by vasiuca, 31 August 2012 - 15:24.


#27
Viorelsolar

Viorelsolar

    ”Dă sfaturi numai celor ce știu sa le primească”

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,237
  • Înscris: 03.03.2010

View Postvasiuca, on 31 august 2012 - 15:24, said:

uite de aia eu mi-am luat una made ukraina de inalta presiune  si sigur nu am luat tzeapa.Precum spuneam a fost si la mine un nenea de imi vindea o astfel de pompa honda cu 100 de euro.

Păi mai bine o motopompă rusească sau ukrainiană decât un nașpet chinezesc făcut pe vapor,măcar ai garanția că rusnacii fac lucruri solide.

#28
nechifor-adrian

nechifor-adrian

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 22.05.2012
Eu lucrez la o firma care vinde motopompe si alte utilaje Honda Power Equipments. Chestia aia e o facatura urata. Nu ma deranja daca avea inscriptiile ei, nu "imprumutate" de la Honda. Daca mai intalniti asa ceva va rog dati-mi un mesaj si cu placere va spun ce e cu ele.


MOTOPOMPA HONDA WT 40
Caracteristici tehnice:
- diametru aspiraţie/refulare: 100 mm(4”)
- adîncime maximă de absorbţie: 8 m
- înalţime maximă refulare: 29 m
- debit maxim refulat: 138 mc/oră
- putere maximă: 11 CP / 3.600 rpm
- capacitate rezervor combustibil 5 l
- consum carburant: 2 l / oră
- dimensiuni: 715X485X560 mm
- greutate: 68 kg
- transportabil cadru complet
- lichid vehiculat ape reziduale

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate