Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Eroare steering

Recomandare service pentru repara...

Premier Energy se listeaza la bursa

Unde recomandati un CT cu Casa de...
 Adaptare masina pentru o persoana...

Bios laptop Myria MY8315

Folie display laptop in Bucuresti?

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...
 Salariu de șofer Uber 8000 l...

Problema token semnatura electron...

Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...
 RMN Decontat

Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...
 

Sint Urmarita De Un Obsedat.

- - - - -
  • Please log in to reply
187 replies to this topic

#19
noir2501

noir2501

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 439
  • Înscris: 28.11.2001
daca ai curaj, data viitoare cand mai vine, cere-i un act, ca sa vezi cu cine stai de vorba. eventual il inregistrezi ceva. dupa aia fuga la politie. il salta la sigur. daca ai si un martor si mai bine.

e oricum o situatie destul de delicata si unul dintre lucrurile pentru care simplul fapt ca esti femeie este un dezavantaj major in societate.

cum spuneau si restul, o arta martiala (nu neaparat una violenta - vezi aikido) te poate ajuta sa faci fata mult mai bine situatiilor de genul acesta. Nu neaparat prin forta ci prin a reusi sa iti pastrezi calmul si sa nu te sperii in astfel de situatii. Confidenta si tonul pe care ii vorbesti, gesturile concise il pot descuraja sa mai repete faza.

Poate fi descurajat si de amenintari cu politia dar... pe unii ii poate enerva mai rau. Nu recomand.

#20
Domnita

Domnita

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 647
  • Înscris: 20.09.2005

View Postiozefini, on Oct 16 2005, 12:50, said:

scuze de off topic Domnita
cum e vremea in decembrie in Japonia?sa stiu ce haine imi iau la mine.

si on topic:spray paralizant si ii trece

depinde de regiune, la mine in oras e clima tropicala nu ninge niciodata( daca doresti mai mult informatii da-mi PM), probabil de aia sint atatea obsedati.

pot sa-mi rog unul dintre colegi sa ma aduca pina acasa, dar chestia asta ma oboseste psihic, iar ca sa ma bat cu el nu am nici o sansa, dar totusi am sa-mi cumpar un paralizant...
eu sint fricoasa de felul meu, noaptea dorm cu lumina aprinsa la bucaterie  pentru imi este frica de intuneric..


Quote

Confidenta si tonul pe care ii vorbesti, gesturile concise il pot descuraja sa mai repete faza


asta e, e un om cu probleme psihice, cum sa-i  vorbesc???

#21
sandossu

sandossu

    Alex Dumitru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,155
  • Înscris: 01.07.2005
ia-ti un caine

#22
Domnita

Domnita

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 647
  • Înscris: 20.09.2005

View Postvand`branza, on Oct 16 2005, 13:33, said:

ia-ti un caine

in japonia un catel costa 1000$...

#23
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004

View PostDomnita, on Oct 16 2005, 14:34, said:

in japonia un catel costa 1000$...

inseamna ca un dulau e pe la 20000...

#24
evilone

evilone

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,521
  • Înscris: 14.12.2003
Dacă zici că ești fricoasă n-ar strica totuși să fecventezi un club de arte marțiale. Dacă nu pentru a te bate cu ăsta, măcar pentru tine. Nu trebuie neapărat să ai centura verde închis cu picățele portocalii. Nu am studiat jiu-jitsu, dar din câte știu eu poți deveni cât de cât eficient în o lună sau două.

#25
none

none

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,838
  • Înscris: 03.06.2005
tu esti in japonia?
o stii pe toyomi?

Edited by none, 16 October 2005 - 13:43.


#26
sandossu

sandossu

    Alex Dumitru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,155
  • Înscris: 01.07.2005

View Postnone, on Oct 16 2005, 14:41, said:

tu esti in japonia?
da

#27
addicted

addicted

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,723
  • Înscris: 18.07.2003
intereseaza-te ce arme de auto aparare sunt legale in zona ta.

in general pepper spray si sting gun sunt ok peste tot. incap in geanta/buzunar ok.

roaga un prieten sa te conduca din cand in cand seara. daca se intalnesc sa il ia la intrebari.

daca n-ai, monteaza un bec pe casa scarii. un sistem de supraveghere cu o camera remote n-ar trebui sa fie nici ala prea scump.


DAR

in primul rand anunta politia, nu e romania ca sa li se rupa, pro'bbly.

#28
Domnita

Domnita

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 647
  • Înscris: 20.09.2005
citiva  colegi mi-ai spus ca daca anunt poltita te intreasba astia cum am fost imbracata cind  a venit ala la usa, coafata, pina si ce culoare de chiloti ai avut pe tine, de ce ? ca nu cumva tu sa-l fi provocat ....
eu nici pe strada nu ma imbrac indecent dar in casa, azi e duminica aici, am liber si nu am iesit decit la tonomatu din fata sa-mi cumpar tigari si asta in panatloni de casa si o bluza normala, nemachiata, necoafata.

View Postaddicted, on Oct 16 2005, 13:52, said:

intereseaza-te ce arme de auto aparare sunt legale in zona ta.

in general pepper spray si sting gun sunt ok peste tot. incap in geanta/buzunar ok.

roaga un prieten sa te conduca din cand in cand seara. daca se intalnesc sa il ia la intrebari.

daca n-ai, monteaza un bec pe casa scarii. un sistem de supraveghere cu o camera remote n-ar trebui sa fie nici ala prea scump.
DAR

in primul rand anunta politia, nu e romania ca sa li se rupa, pro'bbly.

stau la parter, am lumina la usa si am s-o las aprinsa, maine am sa anunt politia,  sau daca mai vine in seara asta, acu' e ora 8 :  59 pm la mine.

Edited by Domnita, 16 October 2005 - 14:01.


#29
StormRider

StormRider

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 710
  • Înscris: 22.01.2005
:confuzzled:  in primul rand suna la politie...sa vezi macar ce zic
in comert, cel putin in Romania se gasesc spray cu piper si defenol - nu sunt foarte eficiente...in cel mai bun caz il incetinesti cateva minute, la o adica...dar mai rau il enervezi, o solutie mai buna ar fi armele cu socuri electrice insa nu stiu daca ai voie sa le folosesti si sunt destul de scumpe

#30
addicted

addicted

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,723
  • Înscris: 18.07.2003
tine la tine un pix metalic. se infige de minune in partile mai ascunse ale anatomiei masculine. (nu eu ti-am zis asta :P)

#31
Domnita

Domnita

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 647
  • Înscris: 20.09.2005
am sa-mi cumpar un paralizant si vreun pix mai ascutit.


dar totusi cum sa vorbesc cu el daca mai apare??

#32
Elena2k

Elena2k

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,062
  • Înscris: 25.06.2005
Nu il baga in seama, incearca sa il eviti  :smoke:

#33
Domnita

Domnita

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 647
  • Înscris: 20.09.2005
si azi l-am evitat...degeaba.

#34
shumilica

shumilica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,011
  • Înscris: 05.02.2004
fă-ți un iubit, e mai ieftin decât orice spray paralizant sau pistol „electro-nitrogenic”, chiar și decât un câine :w00t:
dacă mai vine spune-i că nu-ți plac bărbații care au culoarea părului (lui) și că  tot ce te atrage la el este calmul de care dă dovadă :w00t: (cum o suna asta în japoneză ? )

#35
Domnita

Domnita

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 647
  • Înscris: 20.09.2005
la un om cu probleme psihice sa-i spui ca nu-ti place de el?? iti semnezi sentinta singur
tu nu vezi ca si aici la sp. unii din prea mult iubire devin obsedati dar unul  care are intr-adevar afectiuni...

Edited by Domnita, 16 October 2005 - 15:23.


#36
shobi

shobi

    dabăl iu ti ef?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,945
  • Înscris: 18.01.2005
tipu e japonez ? daca da, probabil nu ai de ce sa-ti faci griji de violuri & such ... si chiar daca e chiar daca nu e ... ia-ti un stun gun ... sau, cum zicea shumi, ia-ti un barbat (eventual bine facut ca sa-l sperie) sau organizeaza-i un flagrant ... cand il vezi la usa, suni la politie, vin si-l salta in duba :D

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate