Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani
 Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...
 Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...
 Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...
 

Promovare mai buna

- - - - -
  • Please log in to reply
15 replies to this topic

#1
maryotm

maryotm

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 117
  • Înscris: 27.06.2010
Scuze daca am postat unde nu trebuie dar am ajuns intr-un punct unde aproape m-am blocat. Am un site cu jocuri (nu download) de vreo cateva luni bune dar duc lipsa de vizitatori. In jur de 100 unici maxim.
L-am inscris in cateva motoare de cautare dar nu se vede nici o diferenta. Continut plus design site cred ca sunt destul de atractive pentru un vizitator, deoarece pierd destul timp sa postez ceva pe el.  

Ce ma intereseaza:

- o parere din partea cuiva care se pricepe foarte bine in SEO, sa imi zica ce ii lipseste, ce i-as mai putea  face ;
- o lista cu niste directoare bune eventual;
- gen site (chiar cu bani) unde sa ai parte de trafic real si sa fie vizitatori romani;
- schimbare sitemap, cuvinte cheie, tag-uri, etc; (daca este cazul la mine acuma)


Orice idee este binevenita si o voi lua in considerare, lucrez deobicei singur si n-am cu cine sa ma consult in privinta asta. Multumesc!  

Site-ul este cel din semnatura, nu vreau sa-l postez aici ca poate se interpreteaza altceva.

#2
Ann0nyym0us

Ann0nyym0us

    Arrogant bastard

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,415
  • Înscris: 15.12.2009
Inscrierea in directoare te mai ajuta doar la inceput, in rest e fix pix.

#3
Digix

Digix

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,809
  • Înscris: 03.02.2007
Niște (mai multe) backlink-uri din alte site-uri te-ar ajuta mult.
Din câte cunosc(am încercat și eu unul), există programe care analizează orice site vrei tu, de exemplu nr. 1, 2, 3 din Google la categoria de cuvinte cheie care te interesaeză pe tine și poți "spiona" să vezi ce fac ei să ajungă sus.
Deasemenea, Google ține cont și de vechimea site-ului și le clasează mai bine pe cele mai vechi cu conținut asemănător.

Edited by Digix, 08 January 2012 - 00:08.


#4
RandomHero

RandomHero

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,042
  • Înscris: 22.11.2011
Stati asa, voi ii dati sfaturi bune, adevarat, insa nu vedeti cel mai important aspect. Site-ul e de jocuri: daca nu sunt de downloadat sunt flash. E o piata saturata, nu mai ai loc aici, e plin. Poti sa te dai si peste cap si n-o sa ajungi la un trafic decent pe nisa asta. Ti-o spun din experienta cu un astfel de site.

#5
maryotm

maryotm

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 117
  • Înscris: 27.06.2010
Nu am jocuri flash deloc pe site, e un portal de stiri mai degraba. Intra si vezi singur si dupa aia iti dai cu parerea.

#6
Ann0nyym0us

Ann0nyym0us

    Arrogant bastard

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,415
  • Înscris: 15.12.2009
Se incarca oleaca cam greu, plus ca ai niste elemente netraduse din rusa, cred.

#7
RandomHero

RandomHero

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,042
  • Înscris: 22.11.2011

View Postmaryotm, on 8th January 2012, 01:49, said:

Nu am jocuri flash deloc pe site, e un portal de stiri mai degraba. Intra si vezi singur si dupa aia iti dai cu parerea.
Semnatura ti-a fost editata, n-am apucat sa vad site-ul. Am incercat si un site de stiri din domeniul jocurilor. Pe .com afirmarea e imposibila, exista cateva site-uri mari care fac asta de mult timp si o fac si bine. Pe .ro am incercat dar am fost dezmagit de traficul care venea. Pardon, care mai degraba nu venea. Era o munca destul de mare, cautarea unor stiri, unor imagini, traducerea, etc, in care n-am vazut un rezultat suficient de repede si m-am vazut nevoit sa renunt.

Imi poti trimite un PM cu site-ul, daca doresti.

#8
maryotm

maryotm

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 117
  • Înscris: 27.06.2010

View PostAnn0nyym0us, on 8th January 2012, 12:40, said:

Se incarca oleaca cam greu, plus ca ai niste elemente netraduse din rusa, cred.

Da, deoarece folosesc un script rusesc iar template-ul la fel. Iar sa editez prin Photoshop nu ma pricep.
Legat de incarcare se incarca putin mai greu uneori, deoarece folosesc cel mai ieftin host posibil. Nu-i vad inca rostul sa-l schimb avand in vedere ca n-am trafic iar pt 12 $ pe an avand trafic si spatiu nelimitat imi este bun.

#9
RandomHero

RandomHero

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,042
  • Înscris: 22.11.2011

View Postmaryotm, on 8th January 2012, 19:40, said:

trafic si spatiu nelimitat imi este bun.
Eh, asa zic ei. M-am uitat si eu peste site si nu pot sa nu ma leg de faptul ca pe pagina de intro scrie Accept | Nu accept cu Comic Sans MS. Site-ul ruleaza greu continuu, poate gaseai un script mai bun, poate chiar Wordpress si il customizai asa cum vroiai.

Care e faza cu asta: Acest site este o copie a blogului http://blabla.blogspot.com? Iar ca ultim sfat, macar rescrie un articol, nu ii da direct copy-paste, pentru ca nu te ajuta absolut deloc.

#10
maryotm

maryotm

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 117
  • Înscris: 27.06.2010

View PostRandomHero, on 8th January 2012, 19:58, said:

Eh, asa zic ei. M-am uitat si eu peste site si nu pot sa nu ma leg de faptul ca pe pagina de intro scrie Accept | Nu accept cu Comic Sans MS. Site-ul ruleaza greu continuu, poate gaseai un script mai bun, poate chiar Wordpress si il customizai asa cum vroiai.

Care e faza cu asta: Acest site este o copie a blogului http://blabla.blogspot.com? Iar ca ultim sfat, macar rescrie un articol, nu ii da direct copy-paste, pentru ca nu te ajuta absolut deloc.


Mie imi ruleaza foarte bine site-ul, nu stiu de ce iti ruleaza tie greu... Oricum, vezi ca am gresit cand ti-am trimis PM cu numele site-ului si ti-am scris altul.
Site-ul de care zici tu era facut initial pentru blogul respectiv, dar in urma unor neintelegeri am ramas sa-l administrez eu cu conditia sa pun ,, Acest site este o copie a bla bla bla..."

Edited by maryotm, 08 January 2012 - 21:38.


#11
RandomHero

RandomHero

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,042
  • Înscris: 22.11.2011
Ah, eu facusem afirmatiile pe baza linkului pe care mi l-ai dat, ca acum sa aflu ca e cel gresit. :)) Site-ul se incarca bine, poate ca e putin cam incarcata partea header-ului si sidebar-urile: la Facebook Box scoate news feed-ul, ocupa spatiu degeaba. La Top articole si Top Jocuri se putea si fara poze, doar text, macar la pozele de la articole poti renunta, pentru ca se deformeaza si arata urat. Altceva nu stiu ce sa mai zic, continutul e ok dar se poate si mai mult, undeva la >3 articole pe zi.

#12
maryotm

maryotm

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 117
  • Înscris: 27.06.2010
Am ales cu poze deoarece ar arata prea sec site-ul.... si nu cred ca niste poze ar ingreuna incarcarea site-ului. Referitor la faza cu ,,Top Articole" nu imi dau seama ce nu ii ordonat la tine ca mie imi apare totul in regula. Defapt o sa atasez si o poza sa vezi cum se vede.
Cu publicarea articolelor as posta mai des, de ar fi si cine sa le citeasca....

Attached Files


Edited by maryotm, 09 January 2012 - 00:39.


#13
RandomHero

RandomHero

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,042
  • Înscris: 22.11.2011
Nu e nimic neordonat, doar ca eu urasc sa vad poze deformate, asa cum e PSP-ul ala.

#14
maryotm

maryotm

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 117
  • Înscris: 27.06.2010
Discutia asta decurge in alta parte deja, nici decum nu ma ajuta la ceea ce doream sa aflu. Poate parerea ta a fost una personala si nu te condamn pentru asta, faptul ca acel PSP sta intr-o parte tine de etica ta deja. (pe mine nu ma deranjeaza de exemplu)
Voi lasa linkul aici de la site cu toate ca n-ar trebui, dar poate asa ma va putea ajuta careva vazand cu ochii lui despre ce ii vorba.
Caut niste solutii, imbunatatiri care sa ma ajute.

#15
blue_wings

blue_wings

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 945
  • Înscris: 24.05.2007
Sunt prea multe de spus asa ca iti las un mesaj privat.

#16
RandomHero

RandomHero

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,042
  • Înscris: 22.11.2011
Nu decurge neaparat in alta directie, si design-ul tine de promovarea site-ului. In fine, sa trecem peste asta, mai am doua lucruri de spus:

1. Verifica-ti viteza de incarcare a site-ului cu https://developers.g....com/pagespeed/. Mie mi-a iesit 41 din 100 cand ti-am testat site-ul, o sa primesti si sfaturi de optimizare a vitezei.

2. Verifica in Google Analytics ce durata pe site ai de la "vizitatorii" din generatoarele de trafic. Am incercat si eu asa ceva pe anumite site-uri si desi era asa-zis trafic 100% real, timpul petrecut pe site era de cateva secunde. Daca durata pe site e prea mica, renunta la generarea de trafic, iti afiseaza la final statistici false si te imbeti cu apa rece.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate