Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Premier Energy se listeaza la bursa

Unde recomandati un CT cu Casa de...

Adaptare masina pentru o persoana...

Bios laptop Myria MY8315
 Folie display laptop in Bucuresti?

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...

Salariu de șofer Uber 8000 l...

Problema token semnatura electron...
 Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...

RMN Decontat

Jgheab clasic forma "U"- ...
 Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...

Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...

Defect ciudat Videorecorder Panas...
 

Recomandare camera video consumer 2014

- - - - -
  • Please log in to reply
308 replies to this topic

#289
Nael

Nael

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 184
  • Înscris: 24.08.2004
Eu zic sa te uiti si pe afara :) Eu am luat HC-V720 la 450$

#290
capellone

capellone

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 17.01.2007
De unde ai luat, din SUA? Cat a facut livrarea?

#291
Zyx

Zyx

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,542
  • Înscris: 14.02.2005
Un Sony HDR - CX130 ar merita 800?

Multumesc.

Edited by Zyx, 22 May 2014 - 11:46.


#292
mcdan77

mcdan77

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 375
  • Înscris: 28.06.2005
Salutare am o mare dilema:
Sa cumpar o camera video Compacta FHD sau o camera video de actiune FHD?
Ideea e ca o cumpar ca si camera de familie... ex: concediu etc...
In "general" cunosc detalii despre ambele categorii dar sunt nehotarat... buget cam 1000...
detin un Sony DCR SR-52E made in Japan... merge si acum cu un mic defect...nu se  mai alimenteaza de la baterie...doar de la curent direct...

#293
bbchip44

bbchip44

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,157
  • Înscris: 14.05.2008
La acelasi pret camere de actiune au mai putine dotari/optiuni, diferenta de pret se vede in calitatea materialelor si sistemele de stabilitate a imaginii de care, o camera de actiune. are mai mare nevoie. La camere de actiune se mai adauga si tot felul de accesorii cum ar fi o carcasa submersibila, sisteme de prindere pe casca/ghidon. Daca nu esti pasionat de sport: ski, ciclism, sarituri de prin avioane, rafting, motociclism, si asa mai departe, nu vad rostul unei camere de actiune. Renunti la o complexitate de dotari sa filmezi 20min pe an sub apa?

#294
lvio

lvio

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 67
  • Înscris: 06.08.2009
ce ziceti de toshiba camileo x 150 e buna si  pozele facute in general cu o camera video (aceeasi marime de senzor) cum ies?

#295
bbchip44

bbchip44

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,157
  • Înscris: 14.05.2008
pozele cu camera video ies oribil. au senzorul prea mic.

#296
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,098
  • Înscris: 07.11.2006
Buna ziua

Doresc sa cumpar o camera video compacta si m-am oprit la trei modele:

Sony PJ 330
Panasonic HC-V250,si
JVC quadproof GZ-R15

As dori opinia voastra despre cele trei camere.Sunt bine venite si alte modele,bineinteles.De asemenea,m-ar interesa si anul aparitiei.

va multumesc

#297
Epidaurus

Epidaurus

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,505
  • Înscris: 13.02.2014
Salut, sunt interesat sa cumpar o camera video pentru concediu dar cat mai mica posibil. Ceva de genul ar fi perfect http://www.toshiba.c...rs/pistol-grip/ . Astept si alte sugesti de la voi. Am vazut ceva si de la sony , Kodak.

Edited by Epidaurus, 20 December 2014 - 09:27.


#298
Nael

Nael

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 184
  • Înscris: 24.08.2004
Pare mai degraba ocamera de telefon :)
cauta si tu ceva cu lentila cu un minim de zoom, cu stabilizare optica, un senzor cat mai mare, etc.

Anul aparitiei nu este neaparat relevant. Panasonic hc-v720 desi are 2 ani ramane una din cele mai bune in zona amatori.

#299
cain2k

cain2k

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 991
  • Înscris: 29.06.2008
Salut,

Doresc să achiziționez o cameră video Full HD, care să aibă și audio input (la care să conectez un audio recorder Zoom H2N, pentru o mai bună calitate audio). Camera video va fi folosită în special indoor, deci să filmeze bine/ acceptabil în lipsa luminii optime ! Momentan am o cameră Toshiba Camileo H30, ce filmează - relativ acceptabil. Aș dori un produs mai performant, ce să nu distorsioneze culorile, să filmeze Full HD, etc.

Ce părere aveți de Camera video Sony HDRCX240EB - fără audio input ...

Mulțumesc !

P.S: Doresc să înregistrez recitaluri, concerte, ce se țin în muzee, filarmonici, săli de concert ...

Edited by cain2k, 14 October 2015 - 14:00.


#300
tmariustm

tmariustm

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 14.06.2012
Salut,

Am cumparat o camera Panasonic W570, foarte incantat de cum filmeaza, dar are un neajuns la care nu ma asteptam de la o camera video (pana si telefonul e mai bun). Neajunsul de care vorbesc este ca nu pot pune pauza pe aceeasi filmare. Mai concret, filmez si vreau la un moment dat sa pun pe pauza si apoi sa reiau de la minutul x secunda y. Camera imi salveaza un filmulet de fiecare data cand pun pe pauza si asta nu imi place. Ma gandesc sa schimb camera cu o alta care are o astfel de facilitate, dar cu siguranta va avea caracteristici inferioare celei cumparate, asa ca m-as gandi si la un soft care sa imi lege intr-un film, toate filmuletele (daca ma intelegeti).
Ma poate ajuta cineva in acest sens?

Multumesc

Edited by tmariustm, 19 March 2016 - 08:17.


#301
Colb

Colb

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 179
  • Înscris: 19.09.2005
Orice program soft video converter are si posibilitatea de editare, splitare, colaj, etc...
Din cate stiu toate camerele video dotate cu hard sau card SD filmeaza in felul asta. Mie nu mi se pare un dezavantaj.

#302
lightpawn

lightpawn

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,142
  • Înscris: 09.02.2007
Vreau să cumpăr o cameră video pentru băiețelul meu (împlinește 10 ani în curând) - e pasionat de filmulețe, a învățat să le editeze (deocamdata cu Movie Maker) și nu-l mai satisface camera telefonului.
Am văzut la Altex modelul Sony HDR-PJ410 în promoție, era vreo 1150 RON parcă.
Mi se pare interesant, dar nu știu dacă iluminarea minimă necesară nu e cam mare (3 lucși) - va fi folosită și la interior.
Ce ziceți?
Bugetul ideal ar fi cam 1500 RON, dar nu e "bătut în cuie".

#303
tmariustm

tmariustm

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 14.06.2012

View Postlightpawn, on 14 aprilie 2016 - 11:26, said:

Vreau să cumpăr o cameră video pentru băiețelul meu (împlinește 10 ani în curând) - e pasionat de filmulețe, a învățat să le editeze (deocamdata cu Movie Maker) și nu-l mai satisface camera telefonului.
Am văzut la Altex modelul Sony HDR-PJ410 în promoție, era vreo 1150 RON parcă.
Mi se pare interesant, dar nu știu dacă iluminarea minimă necesară nu e cam mare (3 lucși) - va fi folosită și la interior.
Ce ziceți?
Bugetul ideal ar fi cam 1500 RON, dar nu e "bătut în cuie".

Eu am cumparat un Panasonic W570, sunt foarte multumit. Am cautat ceva cu zoom mare, cu un senzor de stabilitate, ceva setari mai avansate din camera si cu conectare la Wi Fi si neaparat Full HD. La cele sub pretul asta (mai ales cele sub 1000 de lei) ma indoiesc de calitatea imaginii.
Zoom-ul e foare important la o camera. Calitatea imaginilor e buna, iar pretul de pe f64.ro a fost de 1700 de lei.

Edited by tmariustm, 14 April 2016 - 21:28.


#304
lightpawn

lightpawn

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,142
  • Înscris: 09.02.2007
Sony ăla are zoom optic 30x (mai mult decât suficient) și stabilizator optic de imagine. Am văzut filmulețe pe youtube și arată bine.
Ca minusuri, am înțeles că la un volum mai mare al microfonului ar capta și sunetul zoom-ului, sau ceva de genul. Poate să confirme cineva?

#305
zstefc

zstefc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 409
  • Înscris: 10.01.2007
imi puteti recomanda o camera video pentru unboxing de produse, si un buget de 1000 lei ?
ma intereseaza sa focalizeze suficient de repede cand apropii produsul de camera pe anumite detalii ..
precizez ca voi filma doar in interior si la nevoie voi imprumuta si niste lampi de lumina

detin un dslr niikon d5100 si focalizarea este inceata, si nici la capitolul rezolutie nu sta foarte bine cu toate ca filmeaza Full HD chipurile ..

Edited by zstefc, 07 May 2016 - 16:07.


#306
un_dac

un_dac

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,651
  • Înscris: 13.06.2011
Salut,

Imi puteti recomanda o camera video sport cu urmatoarele cerinte:
- sa o pot folosi la snorkeling / scuba (adancime cam 7m)
- sa filmeze clar sub apa
- rezolutie full HD
- sa faca si ceva poze decente
- autonomie vreo 2h
- sa pot s-o folosesc si la bicicleta sau camera de bord auto
- sa aiba ceva stabilizator

Buget ~300 de ron.

Nu-mi permit Gopro, nu ma pricep si nici n-am timpul necesa sa studies piata. Exista vreun best buy in banii astia?

Multumesc anticipat,

LE: poate sa fie si ceva SH daca merita, nu tin neaparat la garnatie, desi as prefera noua.

Edited by un_dac, 03 July 2017 - 11:23.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate