Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Unde recomandati un CT cu Casa de...

Bios laptop Myria MY8315

Folie display laptop in Bucuresti?

Pagina Wikipedia
 Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...

Salariu de șofer Uber 8000 l...

Problema token semnatura electron...

Incarcator diy China
 Unde au disparut tancurile federa...

RMN Decontat

Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED
 Problema PC - se blocheaza sau re...

Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...

Defect ciudat Videorecorder Panas...

lege de reglementare a shrinkflat...
 

Curier ce trimite obiecte de valoare

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
RandomHero

RandomHero

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,042
  • Înscris: 22.11.2011
Am nevoie sa expediez un set de bijuterii de aur printr-un serviciu de curierat. Am insa nevoie si de un curier ce poate permite cu acordul expeditorului desfacerea coletului. Am incercat pana acum la Cargus, la Fan Curier, la Otto Curier si la Urgent Curier fara succes. Are cineva vreo idee?

#2
trackback

trackback

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,394
  • Înscris: 04.08.2011
Eu am lucrat o perioada anul acesta cu Urgent Curier si puteam sa ofer destinatarului posibilitatea de a desface coletul la primire (trimiteam cu ramburs). Nu stiu de ce sa nu-ti fi oferit tie posibilitatea.

#3
Topp

Topp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,077
  • Înscris: 26.08.2008

 RandomHero, on 20th December 2011, 16:26, said:

Am nevoie sa expediez un set de bijuterii de aur printr-un serviciu de curierat. Am insa nevoie si de un curier ce poate permite cu acordul expeditorului desfacerea coletului. Am incercat pana acum la Cargus, la Fan Curier, la Otto Curier si la Urgent Curier fara succes. Are cineva vreo idee?
Urgent Curier era ultima firma care mai permitea verificarea coletului de catre destinatar. Din cate stiu eu.
Cauta pe net, vei gasi telefoane de contact si intreaba.
Poate ti-a raspuns vre-un nou angajat.
Altfel, in cazul tau, n-ar trebui sa risti cu bijutieriile fara a avea control absolut asupra transportului.

Edited by Topp, 20 December 2011 - 21:11.


#4
Josef_Mengele

Josef_Mengele

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,997
  • Înscris: 09.10.2011

 RandomHero, on 20th December 2011, 16:26, said:

Am nevoie sa expediez un set de bijuterii de aur printr-un serviciu de curierat. Am insa nevoie si de un curier ce poate permite cu acordul expeditorului desfacerea coletului. Am incercat pana acum la Cargus, la Fan Curier, la Otto Curier si la Urgent Curier fara succes. Are cineva vreo idee?
Conform legii, obiectele de valoare se transporta sub paza stricta! Prin urmare, nici un curier nu o sa ti le transporte, activitatea denumindu-se transport de valori, fiind efectuata de catre firmele specializate pe paza si protectie!

BGS si G4S stiu sigur ca transporta si parti de incarcatura, in regim non-urgent! Adica pungute cu aur, cate un tablou, sau o caseta de valori, etc

Edited by Josef_Mengele, 23 December 2011 - 17:45.


#5
RandomHero

RandomHero

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,042
  • Înscris: 22.11.2011
Multumesc pentru raspuns, am rezovlat totusi cu livrarea personala.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate