Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)
 

VERSUS

- - - - -
  • Please log in to reply
87 replies to this topic

#37
sebyss

sebyss

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,309
  • Înscris: 11.11.2004
Daca vrei sa vezi filme in masina atunci ecranul laptopului de 11 inch e mai bun decat cel de 7" a tabletei. Dar daca vrei sa iti incapa in buzunar e mai buna tableta :)

#38
bbogdanmircea

bbogdanmircea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,254
  • Înscris: 14.02.2007
Tabletele stiu sa recunoasca stick pus pe USB printr-un adaptor?
E tentanta tableta dar ma tem sa nu fie inutila.

#39
sebyss

sebyss

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,309
  • Înscris: 11.11.2004
Alldro speed stie sigur, ultima data am testat cu un stick de 16 Gb.

#40
bbogdanmircea

bbogdanmircea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,254
  • Înscris: 14.02.2007
Pai in cazul asta nu ma mai grabesc ci ma mai interesez de tableta.
La laptop expira luni seara oferta cu TVA inapoi pe cand la tableta nu poate decat sa se ieftineasca in timp sau sa apara ceva mai bun.
O alta intrebare ar fi daca se poate face sa mearga internet 3G pe ea cu stick pe USB sau in alt fel, de exemplu prin BT de pe telefon sa primeasca sau prin wi-fi de pe telefon cu Android?

#41
sebyss

sebyss

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,309
  • Înscris: 11.11.2004
Merge internetul prin wi-fi de la telefon, merge si cu stick 3G dar numai cu anumite modele...depinde si de ce tableta te vei hotari sa-ti iei.

#42
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,260
  • Înscris: 24.01.2008
La modem-uri sunt pretentioase (tabletele in general, nu stiu asta), dar tethering (Wi-Fi de pe telefon) ar trebui sa mearga pe orice tableta.

#43
bbogdanmircea

bbogdanmircea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,254
  • Înscris: 14.02.2007
Cel mai mult m-ar tenta aceasta Allview Alldro Speed singura chestie care as vrea-o mai buna ar fi durata de viata a bateriei.
Asadar sa stie sa:
-faca play la file full HD
-sa pot copia pozele de pe cardul de memorie SD
-jocuri
-wifi browsing cu flash
Durata de viata a bateriei de macar 5-6 ore la vazut un film.
Este ceva mai bun decat Alldro Speed ca si baterie?
Bine spunea cine zicea ca ar fi fost perfecta cu o baterie mai puternica.

#44
sebyss

sebyss

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,309
  • Înscris: 11.11.2004
Alldro Speed stie cam tot ce vrei tu, ba chiar full hd 3D (2160p), procesor grafic ca la sgs2 deci jocurile merg bine. Tabletele care ar avea baterie mai buna (tot cam pe la pretul asta) nu au perfomanta lui... asa ca ori ramai la alldro speed ori mai pui bani... :)

#45
bbogdanmircea

bbogdanmircea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,254
  • Înscris: 14.02.2007
multumesc  de raspunsuri
Oare pana in iunie mai scot cei de la allview o tableta si mai tare decat aceasta cam la acelasi pret?
Eventual sa mearga si Android 3.0 pe ea?

#46
sebyss

sebyss

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,309
  • Înscris: 11.11.2004
Pe Alldro Speed va merge android 4.0 :) (daca nu oficial atunci sigur ne-oficial)

Edited by sebyss, 28 January 2012 - 23:42.


#47
bbogdanmircea

bbogdanmircea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,254
  • Înscris: 14.02.2007
Si se poate pune sau s-a pus deja cu succes 3.0 pe ea si functioneaza fara probleme?
Nu prea am stat sa citesc dar 3.0 este facut ptr tablete iar 2.3 este ptr telefoane corect?

#48
sebyss

sebyss

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,309
  • Înscris: 11.11.2004
Nu s-a pus 3.0 pe ea pentru ca urmeaza dupa cum am mai spus sa se puna direct 4.0...

#49
bbogdanmircea

bbogdanmircea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,254
  • Înscris: 14.02.2007
Din pacate am vazut pe net unii useri spun ca nu merge Marketul corect pe aceasta tableta si ca nu se poate configura sa mearga cu un stick de 3G altul decat cel pe care il ofera ei...
Pe de alta parte am vazut ca Evolio EvoTab 2 nu are aceste probleme adica merge marketul original si merge si stick de 3G si are si baterie mai buna.
Si am mai vazut ca exista si Alldro 2 Speed care pare sa fie mai fain decat Alldro Speed dar putin mai scumpel.
Nu exista un forum in care useri care au aceste tablete sa posteze mai multe detalii ca sa-mi fac si eu o parere mai ok?

#50
sebyss

sebyss

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,309
  • Înscris: 11.11.2004
Alldro speed 2 sau evo2 nu vad sa aiba GPU Mali 400, deci jocurile nu se vor misca la fel ca la aldro speed. userii care spun ca nu merge marketul probabil nu stiu ce vorbesc... pe al fetei mele e android market 3.4.4 si merge bine. Stick 3G : merg o gramada de huawei-uri de ex. E220/230, E180, E 1550, E 1630, E 1750 etc. , cateva ZTE dar nu mai stiu exact modelele... nu m-a interesat stick 3G ca e tableta fetei mele dupa cum am mai amintit iar wi-fi ii ajunge momentan. Forum exclusiv pentru alldrospeed exista chair azi am postat acolo CWM recovery pentru alldro speed, ceea ce nu gasesti la multe tablete romanesti/chinezesti. Il gasesti aici .

#51
knorbyy

knorbyy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 01.09.2009
Buna ziua, Am un LG optimus Black pe care il folosesc mai mult pt internet, (am cartela de la rds), si ma bate gandul sa il schimb pe o tableta allview speed, ce ziceti merita? s-a rezolvat proglema cu stickul 3G am ZTE MF110, a incercat cineva?Era vorba de ceva update in 20 ianuarie... Ajutati-ma

#52
bbogdanmircea

bbogdanmircea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,254
  • Înscris: 14.02.2007
Cred ca cel mai bine ii ceri sfaturi lui sebyss el pare sa fie cel mai priceput in legatura cu aceste tablete.
Si eu sunt in prospecte...

#53
knorbyy

knorbyy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 01.09.2009

View Postbbogdanmircea, on 2nd February 2012, 13:55, said:

Cred ca cel mai bine ii ceri sfaturi lui sebyss el pare sa fie cel mai priceput in legatura cu aceste tablete.
Si eu sunt in prospecte...


Mersi mult,  am citit pe siteul allview ca aldro 2 suporta ZTE MF110... chiar sunt curios daca merge si pe speed
Poate merg pana la altex sa vad ce zic aia de acolo

#54
Iuliutz

Iuliutz

    Hairmaster

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,405
  • Înscris: 27.01.2005
Astazi mi-am luat si eu tableta allview si sunt dezamagit ca placa wireless e foarte proasta la ea. Nu am reusit decat sa ma conectez la reteaua de acasa si s-a deconectat rapid. Cu MI-FI huavei 5832 se conecteaza dar nu pot naviga pe net.
Nu m-am lamurit daca pot pune alt sistem de operare pe ea (3.0 sau mau sus)
Sunt incepator pe android, deci nu prea le am cu anumiti termeni specifici. Pana acum m-am specializat in IOS

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate