Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen
 

Sony-Ericsson R320s

- - - - -
  • Please log in to reply
22 replies to this topic

#1
Grogu

Grogu

    Humble Homo Sapiens

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,668
  • Înscris: 11.09.2002
Vreau sa aflu parerea celor care au avut acest mobil sau inca mai il au....deoarece cunosc multa lume cu telefonul asta...la care nu le-a facut nici o problema. Si eu am avut acest mobil inainte de am cumpara un ericsson r520m acum cateva zile...in toata viata lui nu am avut nici cea mai mica problema cu el cu toate ca l-am scapat in vana, l-a calcat o Dacie, si a suferit sute de cazaturi pe gresie/ciment. Calitatea sunetului este extraordinara. Probleme cu semnalul nu am avut cu el, chiar daca un expert in domeniu mi-a spus ca sta foarte prost la domeniul asta. Acumulatorul lui standard de 850 mah li-ion ma tine circa 5 zile iar cu un ultra-slim de polymer ma tine cam 3 zile. A fost folosit la greu...cate 30 min /zi voce in 900 mhz(connex) si cate 6 ore pe zi tranfer de date in 1800 mhz (cosmorom) si nu a dat inca nici un semn de oboseala...

Acum sa va spun un pic si ce stie pentru ce-i care nu il cunosc : wap 1,1, PIM function (organizer, calendar), timestamp, cronometru, dual-band (900/1800), IrDA, modem 9600bps, 2 jocuri (tetris, klondike).


Aveti aici si un link cu toate accesorile existente pentru el (multe) :http://www.freedom-m...co.uk/er520.htm

Attached Files



#2
Gioro_T

Gioro_T

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 604
  • Înscris: 29.04.2002
dual band, zici ?
Mi se pare ca sunt unele facute si tri-band, da' nu is sigur ...

Trancanu

#3
cata27

cata27

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 18.07.2002
:OK:  Super tare! Telefonul e excelent. Il am de un an. Nu am avut absolut sici o problema cu el. E rezistent, usor, e ceva cam mare pt ziua de azi dar e rentabil. Ti-l recomand cu incredere. :OK:

#4
Gioro_T

Gioro_T

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 604
  • Înscris: 29.04.2002
nu e ala cu un mic PDA incorporat ?

#5
ripper

ripper

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,257
  • Înscris: 25.03.2002
A fost cel mai bun telefon pe care l-am  avut,dar l-am schimbat pt ca nu prea imi intra in buzunar!

#6
Grogu

Grogu

    Humble Homo Sapiens

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,668
  • Înscris: 11.09.2002
Gioro_T...are functii PIM ....asta nu cred ca se poate numa PDA...dar oricum...telefon foarte bun

#7
Gioro_T

Gioro_T

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 604
  • Înscris: 29.04.2002
aha .. cred ca-l confund eu cu ala caruia i se da butoanele la o parte si ai un fel de palm ca sa operezi pe el
Pesemne ca asta nu e ... ala
:D

#8
Grogu

Grogu

    Humble Homo Sapiens

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,668
  • Înscris: 11.09.2002
nu ela este ericsson r380s...s-a mai vorbit de el aici.....ii mai mare si nu este asa de fiabil

#9
RedGuy

RedGuy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 499
  • Înscris: 10.09.2002
Cat mai costa in ziua de azi o jucarioara de-asta? Mai exista noi?

#10
onyx

onyx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 929
  • Înscris: 12.10.2002
Am si eu un R320....functioneaza impecabil....ce imi place cel mai mult la el e filtrul de apeluri....ce e naspa....daca schimbi cartela isi pierde informatia despre grupuri. In rest nu pot sa ma pling e excelent. Sint curios cum o fi R520, nu stiu pe nimeni care sa aibe.

#11
catster5500

catster5500

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 14.10.2002
Am avut si eu unul timp de 10 luni. Spre sfarsit au aparut probleme cu displayul (apareau dreptunghiuri sau linii groase negre - ocazional). Trebuia resetat ca sa se rezolve. Si mai avea o problema. Destul de rar, cand dadeam un telefon, se auzea un tauit insuportabil in difuzor. Cel apelat nu auzea nimic. Mai am un prieten care are o problema mai ciudata. Cand raspunde la telefon, trebuie sa nu spuna imediat nimic. Altfel se intrerupe. Foarte ciudat. In afara de problemele de fiabilitate, telefonul mi s-a parut excelent ca dotari. Un alt punct negativ il constituie marimea si colturile telefonului, care mi-au gaurit o pereche de blugi... :)

#12
onyx

onyx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 929
  • Înscris: 12.10.2002
Se pare ca R320 are ceva probleme cu Supercartela Connex Go. Am imprumutat telefonul la cineva care are Connex Go si se tot plinge ca atunci cind raspunde se intrerupe (mie nu mi-a facut asemenea figuri si l-am folosit vreo 8 luni). De altfel R320 nu e trecut pe lista telefoanelor compatibile cu CONNEX GO de pe site-ul Connex. Patrate si linii imi mai apar si mie din cind in cind dar dispar daca intru si ies din meniu (rar si nu e deranjant). Ce este iara ciudat e ca desi antena e foarte mare semnalul e cam naspa si daca vb mult la el se incalzeste cam tare. Overall mi se pare un telefon destul de bun. :OK:

#13
Grogu

Grogu

    Humble Homo Sapiens

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,668
  • Înscris: 11.09.2002
si mie imi apareau dreptunghiurile acelea...de obicei cand avea o sesiune de transfer de date activa  mai mult de 3-4 ore dupa care apareau liniile alea si se bloca totul.....acuma l-am vandut si mi-am luat un r520m care este la fel ca r320s doar ca are HSCSD, GPRS, bluetoth.......oricum....acuma mi-am luat un motorola...sunt impresionat de timpul rapid de raspuns al softului....incep sa inteleg pe unii care criticai ericssonul...mai ales la faza cu semnalul

#14
k0n@d

k0n@d

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 388
  • Înscris: 11.03.2002
scurt pe 2 (parerea mea):
r520s overall: 7.3/10 (cum arata/cat costa/ce stie .. etc.)

#15
Grogu

Grogu

    Humble Homo Sapiens

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,668
  • Înscris: 11.09.2002
ii connect a fost testat??? ca am pierdut numaru ala cu reviewuri

#16
Zugravu

Zugravu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 17.03.2006
La vremea respectiva a fost cred cel mai complet telefon! Avea majoritatea functiilor care se gaseau la vremea respectiva (pacat ca n-avea GPRS). Si era destul de subtzire. Il recomand cu caldura tuturor celor care nu dau doi bani pe display color, camera foto si transfer de date rapid. (Nu exista asemenea oameni, nu?)

#17
vladdy99

vladdy99

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,034
  • Înscris: 03.05.2006

View PostZugravu, on Mar 26 2006, 22:01, said:

La vremea respectiva a fost cred cel mai complet telefon! Avea majoritatea functiilor care se gaseau la vremea respectiva (pacat ca n-avea GPRS). Si era destul de subtzire. Il recomand cu caldura tuturor celor care nu dau doi bani pe display color, camera foto si transfer de date rapid. (Nu exista asemenea oameni, nu?)


Ce vorbesti nenea .... io il am de 4 ani  :inlove:  si stai ca l-am mai si luat  second hand .....
   ...... sa mai zic ceva si de Mp3 playerul pe care il poti pune pe el  :nonobad:

#18
axxa424

axxa424

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 376
  • Înscris: 22.03.2003

View PostVlad.Stef, on Mar 27 2006, 13:29, said:

Ce vorbesti nenea .... io il am de 4 ani  :inlove:  si stai ca l-am mai si luat  second hand .....
   ...... sa mai zic ceva si de Mp3 playerul pe care il poti pune pe el  :nonobad:
e monofon, cetăţene !

Edited by axxa424, 27 March 2006 - 19:11.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate