Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 

Cadou de botez !

- - - - -
  • Please log in to reply
12 replies to this topic

#1
albnegru55

albnegru55

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,238
  • Înscris: 23.05.2010
Saru'mana tuturor doamnelor si domnisoarelor de pe forum. Apelez la reprezentantele sexului frumos in privinta alegerii unui cadou.
Duminica va fi botezul primei mele nepoate. Pentru prima oara sunt unchi  :coolspeak:
Si cum la un botez nu e frumos sa mergi "cu mana-n cur" :) ar trebui sa ii duc un cadou. Toata lumea cumpara hainute la botez... :deadtongue: ...asa ca nu vreau si eu sa cumpar hainute ...are destule. Ma gandesc ca ar trebui sa ii duc ceva funny sau ceva simbolic care sa ii ramana peste ani. Dar ce ?
Daca puteti sa ma ajutati cu un sfat v-as fi tare recunascator !

#2
ionut76

ionut76

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,371
  • Înscris: 05.04.2006
eu as incerca sa ii gasesc o moneda de argint (aduce noroc) cit mai veche cu putinta, sec. IX eventual.

#3
albnegru55

albnegru55

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,238
  • Înscris: 23.05.2010

 ionut76, on 11th November 2011, 00:32, said:

eu as incerca sa ii gasesc o moneda de argint (aduce noroc) cit mai veche cu putinta, sec. IX eventual.
Hmm mie mi-ar placea sa primesc o moneda de argint insa ea e mica, iar parintii nu sunt genul care sa puna pret pe antichitati. Insa mersi mult pentru sfat... ideea ta ma dus cu gandul la un medalion pe care sa fie gravat ceva frumos ! :)
Mai astept si alte idei !

#4
ear1976

ear1976

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,448
  • Înscris: 09.10.2006
dui o sticla de rom. o ingropi de fata cu toata lumea in curte si declari ca doar la majorat are dreptul.
la majorat....mai vedem daca chiar io dai sau o tii pt tine. merge si cu rachiu.
daca stau la bloc, o ingropi in glastra. ai grija sa iei glastra cu tine cand pleci.

Edited by ear1976, 11 November 2011 - 01:18.


#5
albnegru55

albnegru55

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,238
  • Înscris: 23.05.2010

 ear1976, on 11th November 2011, 01:17, said:

dui o sticla de rom. o ingropi de fata cu toata lumea in curte si declari ca doar la majorat are dreptul.
la majorat....mai vedem daca chiar io dai sau o tii pt tine. merge si cu rachiu.
daca stau la bloc, o ingropi in glastra. ai grija sa iei glastra cu tine cand pleci.
Belea ideea ... dar pacat ca se face botezul la restaurant !

#6
dygey

dygey

    Al dracu' Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,652
  • Înscris: 13.10.2009

 ear1976, on 11th November 2011, 01:17, said:

o ingropi ... in curte
marfa ideea, numai sa nu-i puna dracu' pe parinti sau p-altii sa faca sapaturi pentru cine stie ce
prin curte si s-o sparga. deci, locul trebuie ales bine ca sa se "mentina" licoarea in sticla ei.

apropo, pe unde dracu' se mai gaseste ma frate rom? ca am cautat de mi-a venit acru si n-am mai gasit.
ori sunt eu prea prost si nu stiu pe unde sa caut. am auzit ca se gaseste de vanzare la greu la bulgari...

@initiator: eu imi aman raspunsul deocamdata, inca mai caut idei.


 albnegru55, on 11th November 2011, 01:42, said:

pacat ca se face botezul la restaurant !
n-are treaba. o ingropi dupa, la botez te prezinti cu trascau' la purtator. sau o ingroapa ei,
dar treaba asta trebuie supravegheata, sa n-o dea pe gat inainte de vreme, in lipsa destinatarului. :thumbup:

LE: ziceai ca esti unchi...asta presupune ca-i cunosti binisor pe parinti si stii cam ce le lipseste pentru copil.
poti sa mergi, in functie de buget, pe alte variante in afara de hainute. carucior, scaun de masina pentru bebe,
produse pentru copii, niste jucarii de plus (atentie sa nu aiba chestii "tentante" ce pot fi inghitite), etc. oricum,
e indicat sa iei si ceva care sa-i ramana copilului amintire, "uite, asta am primit de la unchiu' la botez". o bratara
de argint cu numele si data botezului gravata, o cutiuta pentru pastrat motul (daca mai e chestia cu motul) si
dintisorii de lapte, o lingurita de argint personalizata, o paturica sau un set de pat brodate cu initialele copilului, etc.
mai poti da si bani daca nu vrei sa cumperi ceva, se stie ca e nevoie de bani mai ales cand e vorba de copii mici.
oricum daca dai bani, ar trebui totusi sa ramana valabila si chestia cu ceva simbolic care sa ramana amintire.

Edited by dygey, 11 November 2011 - 02:17.


#7
dan84

dan84

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,028
  • Înscris: 25.09.2006

 albnegru55, on 11th November 2011, 01:42, said:

Belea ideea ... dar pacat ca se face botezul la restaurant !
Arati lumii ce cadou ai luat si apoi pleci cu ea dandu-le garantii ca o tii tu bine 18 ani.

Eu i-as cumpara ceva jucarie misto/joc misto, educational, lego, etc. Acum nu ii trebuie dar creste in curand.

#8
corinel73

corinel73

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 50
  • Înscris: 30.10.2007
Tipul face apel la doamne si domnisoare... :lol:

#9
albnegru55

albnegru55

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,238
  • Înscris: 23.05.2010
Le credeam pe ele mai creative. :)

#10
corinel73

corinel73

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 50
  • Înscris: 30.10.2007

 albnegru55, on 11th November 2011, 14:16, said:

Le credeam pe ele mai creative. :)
Sper ca nu esti berlusconi(vis-a vis de avatar) si nu racolezi pentru bunga-bunga :thumbup:

#11
planner26

planner26

    European sadea

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,824
  • Înscris: 15.03.2009
Daca esti un unchi darnic, ai putea sa ii faci un cec pe numele ei (de minim 500 lei) cu posibilitatea de ii scoate doar ea dupa ce implineste 18 ani!

Sau ia-i un urs mare mare de plus.  Mai ai putea sa ii iei un lantisor de aur, sau cercei din aur!

#12
SimonaDespin

SimonaDespin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 360
  • Înscris: 09.03.2008
Salut,

  Un pic poate off-topic....ce cumpara / ce fac cadou nasii , finutei la "ruperea" turtei? Multumesc :thumbup:

#13
Whitefairy

Whitefairy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,394
  • Înscris: 06.08.2013
Poti sa ii deschizi un cont la banca si sa pui primii bani!
Contul poate fi al celei mici si cand indeplineste 18 ani,se vor aduna banii daca parintii pun cate putin in fiecare luna!!
Mi se pare foarte ingenios cadoul!!

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate