Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 

Trasnitii

- - - - -
  • Please log in to reply
12 replies to this topic

#1
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,920
  • Înscris: 01.01.2010
Nu o sa incep cu exemple, ci o sa va pun o intrebare, sa-mi dau seama daca este ceva in neregula cu mine si daca da, sa iau masuri.
So... Nu inteleg de ce 'Trasnitii' se produce si se transmite in continuare de cativa ani.
Dati-mi voie sa ma explic: eu pur si simplu, in zilele mele cele mai bune, cand prind cateva secunde din cosmarul mai sus amintit (navigand printre programe), ma apuca o senzatie ca si cum as asculta o manea sau as citi despre sfarsitul Lumii pe banner-ul de la OTV.
Deci cum se poate ca astfel de anomalii sa fie difuzate ani de zile la o televiziune particulara?!
Are acest serial vreo caracteristica ce-mi scapa? Este uberfunny, dar nu am eu simtul umorului? Sunt anormal?!
Va rog sa ma lamuriti, daca nu cer prea mult.

#2
Batranelul22

Batranelul22

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 321
  • Înscris: 28.07.2011

View PostYOUR_GOD, on 6th November 2011, 17:27, said:

Nu o sa incep cu exemple, ci o sa va pun o intrebare, sa-mi dau seama daca este ceva in neregula cu mine si daca da, sa iau masuri.
So... Nu inteleg de ce 'Trasnitii' se produce si se transmite in continuare de cativa ani.
Dati-mi voie sa ma explic: eu pur si simplu, in zilele mele cele mai bune, cand prind cateva secunde din cosmarul mai sus amintit (navigand printre programe), ma apuca o senzatie ca si cum as asculta o manea sau as citi despre sfarsitul Lumii pe banner-ul de la OTV.
Deci cum se poate ca astfel de anomalii sa fie difuzate ani de zile la o televiziune particulara?!
Are acest serial vreo caracteristica ce-mi scapa? Este uberfunny, dar nu am eu simtul umorului? Sunt anormal?!
Va rog sa ma lamuriti, daca nu cer prea mult.
Du-te te rog intr-o piata sau intr-un bazar, sa vezi de ce Transitii sunt inca in grila de programe de la Prima!

P.S: Nu am intentionat sa aduc jigniri acestor medii comerciale!

Edited by Batranelul22, 06 November 2011 - 17:39.


#3
-DAMON-

-DAMON-

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,648
  • Înscris: 26.06.2011
Nici eu nu pot sa zambesc macar la Trasnitii.

#4
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,920
  • Înscris: 01.01.2010
Mai, problema este ca nu-s vreun geniu, nici pe departe, dar daca pe mine a inceput sa ma scarbeasca tara asta, ma intreb ce or fi gandind oamenii destepti...cei care mai sunt inca in tara. Si nu zic ca prostia s-a aciuiat numai la noi, dar parca prea rar mai gasesti un om cu care sa porti o discutie. Nu neaparat despre sf-uri, ci asa, pur si simplu.
Mai era un film pe ProTV. Si problema consta in faptul ca cei mici vad aceste show-uri (stirea sau filmul sunt in Ro tot show-uri) si cred ca asa este normal.

#5
odo_robert

odo_robert

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 982
  • Înscris: 20.12.2007
Mie imi plac Trasnitii si chiar ii urmaresc de foarte mult timp. Imi place faptul ca fac "misto" de cei care "nu cunoaste" limba romana, de prostie, de manelarie etc. Sincer, se gasesc foarte multe exemple in romania noastra. Bine, nu pot spune ca ma amuz de fiecare data, la fiecare episod, dar sunt si episoade monotone.
In fine, fiecare cu parerea lui si cu placerea lui...

ps: fara jigniri!

View PostYOUR_GOD, on 6th November 2011, 15:44, said:

Si nu zic ca prostia s-a aciuiat numai la noi, dar parca prea rar mai gasesti un om cu care sa porti o discutie. Nu neaparat despre sf-uri, ci asa, pur si simplu.
Ai foarte mare dreptate, prostia creste in fiecare zi, iar persoanele din ziua de azi parca au o retinere de a vorbi, de a explica ceva fata in fata; toti prefera sa vorbeasca pe mess si feisbuc.
"In fiecare secunda se naste un om prost si doar la 5 minute se naste un om inteligent!"

Edited by odo_robert, 06 November 2011 - 18:51.


#6
aumih16

aumih16

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 22.09.2018
ce prostie porcarie tampenie idiotenie! de serial! trasnitii! singurul serial vechi care mi-a placut a fost la bloc! nu mi-a mai placut decat meseriasii! dar ala nu a rezistat! pacat era misto! mai era fete cu lipici! de exemplu! care imi placea! mai era un serial tot asa! la servici! era tare si ala! din cate imi amintesc! era vorba despre un barbat! care isi facuse o operatie de schimbare de sex! tin minte ca acest rol l-a jucat nicoleta luciu! din distributie mai era! dragos stemate, cristi toma, simona stoicescu, gheorghe ifrim, marcel horobet, stefan alexa, razvan savescu! asta era distributia lui la servici! in fete cu lipici jucau alea din la bloc! laura cosoi, tili niculae, dana rogoz dar si catalin bordea ion grosu adrian tapciuc! tot din la bloc! meseriasii era ala cu romica tociu si cornel palade! plus valentin rupita si radu rupita!

la prima tv! si nu la pro tv! mai era ala nimeni nu-i perfect! dar si ala inainte de trasnitii! pitici si tatici! asta chiar a fost super! erau mai seriosi! se comportau altfel! bogdan dumitrescu grig chiroiu toni ionescu constantin zamfirescu! era totusi si primul lor serial pe prima tv! abia se instalasera acolo! de cronica carcotasilor nu am mai zis spus nimic! dar oricum aia era din 2000! eu m-am referit de fapt dupa aceea adica 2002! in cauza! ca sasa din 2003 sunt ei la trasnitii! in fine la kanal d! tot cu aia din la bloc! emil mitrache dragos mostenescu si tudorel filimon! nimeni nu-i perfect tot cu astia! emil mitrache dragos mostenescu si tudorel filimon! i-a urmat am inteles atunci si mihai coada! interesant! desi erau numai astia trei! dar dupa ce a terminat cu la bloc! mihai coada! a simtit ca s-a inteles! cu ei! asa! si i-a urmat acolo la kanal d!

#7
aumih16

aumih16

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 22.09.2018
mie mi-au placut mai mult! sincer! de bogdan dumitrescu, grig chiroiu, constantin zamfirescu, si toni ionescu cand erau la chestiunea zilei! cu florin calinescu! dupa aia s-au prostit! au luat-o aiurea! rara! pe miriste! probabil se plictisisera sa fie oameni normali!

#8
aumih16

aumih16

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 22.09.2018
trasnitii ca serial! este o dejectie umana! si stiu foarte bine! ce zic spun! nu vorbesc prostii aiurea!

#9
Keodrk

Keodrk

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 57
  • Înscris: 10.07.2008
Update Noiembrie 2018: Inca este la TV.

Nu sunt inca sigur daca sunt episoade vechi redifuzate sau episoade noi pentru ca niciodata nu am avut intentia sa ma uit la emisiunea asta. Doar vad ca exista si trec mai departe..

#10
mad_dogg

mad_dogg

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 266
  • Înscris: 19.04.2020
Au ajuns la sezonul 33, episodul 1772 parca :)

#11
Mr. Incredible

Mr. Incredible

    It's showtime!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,640
  • Înscris: 07.10.2005
Daca tu te mirai in 2011 cum de mai e difuzat serialul asta de 2 bani iata in 2020 ca eu ma mir si mai tare decat o faceai tu atunci. O mizerie, o scursura, un 0 si totusi este difuzat in continuare.

Are un singur plus in opinia mea, asigura un venit celor care joaca in el, pare a fi singurul aspect pozitiv la o catastrofa de serial.

#12
solkyou

solkyou

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 241
  • Înscris: 10.05.2020
Dar prima tv nu e in insolventa, sau era in 2011 cum de difuzeaza?

#13
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,568
  • Înscris: 13.06.2004
Insolvenţă nu înseamnă faliment.
Şi pe mine mă miră cum de se mai uită cineva la aşa ceva. Când erau "în N.A.T.O." erau alte vremuri, dar pentru vremurile actuale a devenit chiar perimat.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate