Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare bec far VW Touran 1T3

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions
 Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...
 Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg
 Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...
 

Strada Razoare dispare

- - - - -
  • Please log in to reply
43 replies to this topic

#19
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,632
  • Înscris: 07.02.2003

 jay333, on 7th November 2011, 17:05, said:

Goagle a facut deja modificarile:harta noua.
Si nu ti se pare normal ? Credeai ca mapperii romani stau degeaba ? :P

#20
jay333

jay333

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,174
  • Înscris: 02.04.2007
Pai n-or sta dar nici treaba pana la capat nu o fac: ce e acum pe google nu e conform cu realitatea.  :rolleyes:

#21
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,632
  • Înscris: 07.02.2003
Sa faca mai intai varianta ocolitoare si apare si ea rapid, importanta era deconectarea nodului Razoare ca sa nu se mai faca rute de navigatie pe acolo. Din pacare o sa mai dureze vreo 2 poate 3 luni pana apar actualizarile si pe telefoanele Android insa sunt sigur ca totusi vor apare inaintea oricaror updateuri la hartile gps populare asa cum a fost si cu pasajul Basarab :)

PS - cred ca aparut zona corect acuma cu tot cu sensuri unice.

Edited by andreic, 08 November 2011 - 15:09.


#22
nmc2006

nmc2006

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 210
  • Înscris: 11.03.2016
Bun, la 11 ani de la ultimul post, intersectia de la Razoare e in continuare un cosmar, daca vii dinspre centru si vrei s-o iei spre Dr Taberei sau Rahova. Chiar nu se face nimic cu intersectia asta??

#23
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

 andreic, pe 08 noiembrie 2011 - 11:08, a scris:

Sa faca mai intai varianta ocolitoare si apare si ea rapid, importanta era deconectarea nodului Razoare ca sa nu se mai faca rute de navigatie pe acolo. Din pacare o sa mai dureze vreo 2 poate 3 luni pana apar actualizarile si pe telefoanele Android insa sunt sigur ca totusi vor apare inaintea oricaror updateuri la hartile gps populare asa cum a fost si cu pasajul Basarab :)

PS - cred ca aparut zona corect acuma cu tot cu sensuri unice.
poti pune niste detalii te rog? stiu ca este un post vechi de 11 ani :(

#24
Bogotta

Bogotta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,456
  • Înscris: 24.02.2017
Curg lacrimi din soare pentru strada Razoare  :D    Eu deabia acum am aflat . Ptiu.... au terminat macar nenorocitele alea de lucrari la metrou ?

#25
Olteanul_sfios

Olteanul_sfios

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,507
  • Înscris: 22.08.2012
Aia e cea mai "smekera" intersectie din Bucuresti, nu as vrea sa fiu in pielea unuia din provincie care nimereste acolo. Posted image

#26
djl

djl

    Smrt fa¹izmu, sloboda narodu! Īmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,573
  • Înscris: 13.06.2004
Cu siguranţă. Ieri eram în otobel şi cum a ocolit...
De asemenea, reţeaua de troleibuze dintre Vest şi restul zonelor (Gara de Nord, Centru şi ramificaţiile din centru) e din nou izolată (cum a fost cam în 1989-1992), că se lucrează la liniile de tramvai şi troleibuzele nu pot să circule pe la Răzoare (parte din ele de fapt pe acolo circulau până se apuce de lucrările de la metrou)-

#27
Bogotta

Bogotta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,456
  • Înscris: 24.02.2017
intrebarea care se pune este: vor termina vreodata nenorocitele alea de lucrari si vor reface intersectia cum trebuie ? Sau ramane praf inca minim 30 de ani ?

#28
Nukem

Nukem

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,287
  • Înscris: 28.01.2006
Daca o vor "reface" in forma actuala, adica cu un ocol enorm daca vii dinspre strada Progresu si te duci pe bld. Timisoara, tot aia e. Nu sunt in stare sa gandeasca un sens giratoriu mare, cu semafoare inaintea acestuia la minim 50 metri.

#29
bogwol

bogwol

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,514
  • Înscris: 26.04.2005
foarte probabil sa ramana in actuala forma, intrucat am vazut un PUZ care prevedeea construcita de blocuri in spatiul verde din mijlocul intersectiei. Deci, daca le dau voie sa construiasca acolo, nu prea mai au unde sa construiasca sensul giratoriu sau orice alta varianta
amenajarea prezenta e PROSTIA primariei generale, intrucat la momentul inceperii constructiei liniei de metrou s-a discutat intens si demararea constructiei unui pasaj denivelat care sa elimine o parte din intersectarile de sensuri
s-au codit atat, nimeni nu a vrut sa isi asume o astfel de decizie si am ramas cu intersectia mai proasta decat era inainte
orice amanajare din aceasta are nevoie de o aprobare de la comisia de siguranta circulatiei; as fi vrut sa fiu in sala sa aud justificarea "proiectantilor" cand explicau incalecarea sensurilor cand vii dinspre Leu spre piata Razoare

#30
nmc2006

nmc2006

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 210
  • Înscris: 11.03.2016
Din pacate odata cu finalizarea lucrarilor la metroul magistrala 5, intersectia e si mai dificila, nu s-a facut nimic in acest sens.. Am vazut ca au blocat acea bretea temporara pe care faceai dreapta pe Panduri cand veneai dinspre Dr Taberei si Rahova, m-am gandit initial ca poate fac sens invers, cand urci dinspre Academie ca sa nu mai ocolesti dar nu cred. Cred ca e cea mai dificila interesectie din tara si poate si din Europa, se incaleca benzile, unii fac dreapta, altii stanga, e un haos total. Acum mai nou de cand au dat drumul la sensul ala dreapta catre Panduri si Academie, cand vii de la stopul de la biserica Razoare din 4 benzi se fac vreo 3 si mereu acolo sunt claxoane si se da ”carne” ca nu ai efectiv ce face, trebuie sa te bagi in fata altuia ca sa intri pe o banda... O bataie de joc!

#31
Bogotta

Bogotta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,456
  • Înscris: 24.02.2017
Finally

https://www.digi24.r...i-acasa-2140211

#32
nmc2006

nmc2006

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 210
  • Înscris: 11.03.2016
Vai de capul nostru...12 ani. Acum bizonii se pot baga mai bine din benzile de facut la stanga ca sa mearga inainte. Din ce vad, daca vii dinspre Plaza nu poti face stanga ca nu e trasata banda punctata. La fel si daca vii dinspre Tricodava. Deci urmeza blocaje ale benzii de mers inainte de catre bizonii care vor vrea sa faca stanga.

#33
djl

djl

    Smrt fa¹izmu, sloboda narodu! Īmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,573
  • Înscris: 13.06.2004
Eu mă întreb când la Răz(uit)oare vor face astfel încât troleibuzele ce urcă pe Academia Militară să nu mai facă ocolulul ăla cretin spre Bd. Geniului.

#34
DannyMC

DannyMC

    Bug freak

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,996
  • Înscris: 09.05.2009
Probabil niciodata. Din ce vad intersectia a fost configurata deja in forma definitiva.

#35
Olteanul_sfios

Olteanul_sfios

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,507
  • Înscris: 22.08.2012

 Bogotta, on 03 noiembrie 2022 - 20:41, said:


Ce legatura are link-ul cu Razoare? Aia mai dureaza 10 ani.

#36
Bogotta

Bogotta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,456
  • Înscris: 24.02.2017
Pai citeste in articol "Noi vom amenaja în stilul din Buclă în primăvară tot bulevardul Brașov și vom ajunge și până la Răzoare"

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate