Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 

Cum sa-i conving pe cei de la RDS sa remedieze situatia ?

- - - - -
  • Please log in to reply
43 replies to this topic

#19
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
[ http://www.speedtest.net/result/1554399056.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ][ http://www.speedtest.net/result/1554413967.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

FL2, viteza se mentine la fel si in orele de varf sau in weekend :)

#20
polizei

polizei

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,291
  • Înscris: 05.06.2006
Asa am avut si eu timp de  11 luni pana ieri.

Ieri i-am laudat astazi m-au `turnat`  . Maine  tu urmezi !  :lol:

Edited by polizei, 25 October 2011 - 15:02.


#21
polizei

polizei

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,291
  • Înscris: 05.06.2006
Gata problema mea s-a rezolvat (super prompti). Am sunat la ei acum 2h si au zis ca daca nu se rezolva problema in aceasta seara imi vor trimite maine o echipa sa verifice ce se intampla.Acum cateva minute m-au sunat sa-mi spuna ca merge in parametri si totul este ok , a fost o problema de la ei (nu stiu ce conexiune )

Prin router wi-fi

[ http://www.speedtest.net/result/1554895333.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ http://www.speedtest.net/result/1554899272.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ http://www.speedtest.net/result/1554909884.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by polizei, 25 October 2011 - 19:25.


#22
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,296
  • Înscris: 13.01.2011
Au fost laudati prea mult, nu imi mai merge telefonul mobil  :thumbdown: afiseaza *SIM inactiv*.

A sunat sotia de pe al ei si au spus ca sint probleme tehnice in retea, ce probleme daca al ei si al varului meu functioneaza ?!!

Sa vedem cat dureaza...

#23
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,811
  • Înscris: 14.10.2008
Nu merg telefoanele care au si net activat, cele doar cu voce merg fara greata, cam asa suna problema tehnica de pe Digi Mobil de astazi.

#24
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,296
  • Înscris: 13.01.2011

View PostNeaceasca85, on 26th October 2011, 16:53, said:

Nu merg telefoanele care au si net activat, cele doar cu voce merg fara greata, cam asa suna problema tehnica de pe Digi Mobil de astazi.


Intradevar, eu am net mobil...

... dar de la ce este problema ?

#25
mardan66

mardan66

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,141
  • Înscris: 15.10.2010
Probabil vreo aliniere a planetelor sau o eruptie solara de ultima ora au afectat numai serviciile mobile cu net activat ale RDS...

#26
Campers

Campers

    Just ..tired of this shit ..

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,409
  • Înscris: 24.04.2006
de ieri de cand am net de la ei , numa' atata upload am
http://www.speedtest.../1559887403.png
de ce oare ?
am abonamentu' ala mic ,de 50mbps

#27
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,811
  • Înscris: 14.10.2008
Au limitat uploadul pe unele servere din Romania aflate in afara retelei RDS, de 1 luna si ceva e problema asta.

#28
InTech

InTech

    Kietata ?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,739
  • Înscris: 23.11.2005
Incredibil.
Am stat ca tristu toată săptămîna pe stick.
Am avut net doar cîteva seri de pe la 23 și ceva.

Am facut reclamatie Marti dimineata; dupa care m-au sunat pe la 14 sa ma intrebe cind sint acasa; le-am zis sa vina dupa 20.00; mi-au confirmat ca vor veni Marti dupa 20, in schimb baietii n-au vrut sa lucreze pina tirziu, si au venit pe la 18, eu nu eram acasa, deci n-au putut face MASURATORILE lor CELEBRE.
Chiar daca eram la 18 acasa, netul cred ca ar fi mers la ora aia; abia pe la 20-21 pica.
Au facut atunci precizarea ca vor reveni Sambata pe la 10-12 ( total aiurea; aia nu e ora de virf, saptamina trecuta la ora aia am avut net ).

Ma-ndoiesc ca vor veni, si chiar daca o vor face, va fi degeaba.

Daca nu am net Sambata si Duminica, Luni ii sun si ii fac de tot cacatul, desi femeia de la CallCenter nu are nicio vina; dar imi face placere, si ma descarc. :(

#29
bogdan2011

bogdan2011

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,097
  • Înscris: 07.01.2011

View PostInTech, on 28th October 2011, 22:34, said:

Incredibil.
Am stat ca tristu toată săptămîna pe stick.
Am avut net doar cîteva seri de pe la 23 și ceva.

Am facut reclamatie Marti dimineata; dupa care m-au sunat pe la 14 sa ma intrebe cind sint acasa; le-am zis sa vina dupa 20.00; mi-au confirmat ca vor veni Marti dupa 20, in schimb baietii n-au vrut sa lucreze pina tirziu, si au venit pe la 18, eu nu eram acasa, deci n-au putut face MASURATORILE lor CELEBRE.
Chiar daca eram la 18 acasa, netul cred ca ar fi mers la ora aia; abia pe la 20-21 pica.
Au facut atunci precizarea ca vor reveni Sambata pe la 10-12 ( total aiurea; aia nu e ora de virf, saptamina trecuta la ora aia am avut net ).

Ma-ndoiesc ca vor veni, si chiar daca o vor face, va fi degeaba.

Daca nu am net Sambata si Duminica, Luni ii sun si ii fac de tot cacatul, desi femeia de la CallCenter nu are nicio vina; dar imi face placere, si ma descarc. :(
Sau faci o reclamație la OPC?? Sau ceri o reziliere de contract pentru că partea (firma) nu și-a respectat angajamentul de a furniza serviciul așa cum trebuie?
Sau chiar nu se poate să nu vă mai văd plângându-vă ca fetele părăsite în fața altarului și să vă duceți naibii să le vandalizați sediul?

#30
InTech

InTech

    Kietata ?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,739
  • Înscris: 23.11.2005
Învățați-mă cum să depun plîngere la OPC ( trec zilnic prin fața sediului din Galați ).

Îmi trebuiesc dovezi ?! ce as putea sa fac ? Să scot la imprimanta logurile de la ping cu pierderi masive de pachete ?

#31
InTech

InTech

    Kietata ?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,739
  • Înscris: 23.11.2005
Am avut norocul, sper, că au venit azi chiar în momentul în care aveam pierderi de pachete.
Se pare ca acum vreo 3 luni au modernizat rețeaua și au tras fibra în fiecare scară.

Au schimbat alimentatorul de la ONT sau de la switch, ceva de genul.
Acum se pare ca merge OK.
Aștept să văd cum evolueaza situația.

#32
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,811
  • Înscris: 14.10.2008
Oare chiar de la alimentator a fost? La Slatina la bloc nici cand a picat curentul juma de secunda nu a cazut internetul, alimentatoarele sunt bune, stiu de la un amic ce avea torrente pe laptopul bagat direct in priza fara baterie.

#33
InTech

InTech

    Kietata ?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,739
  • Înscris: 23.11.2005
12 V @ 2A - cel vechi.
0.5A cel nou

Eu sper asta sa fi fost problema.

#34
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,811
  • Înscris: 14.10.2008
Ha, poate invers ca doar switch-ul pierdea pachetele de la prea putin curent, adica cel vechi sa fie de 0,5 A.

Sunt de tipul 100-240 V la intrare sau doar 230? In Slatina sigur sunt 100-240 V ca de aia nu au picat la cadere scurta de curent.

Edited by Neaceasca85, 30 October 2011 - 15:42.


#35
InTech

InTech

    Kietata ?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,739
  • Înscris: 23.11.2005
De la ONT mi se pare că era, și sînt sigur că cel vechi era de 12 V @ 2A. Am înțeles bine partea asta.

Rămine de văzut cum merge de aici încolo.

#36
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,811
  • Înscris: 14.10.2008
Pai si daca era de la ONT televizorul cum se vedea? Nu facea purici?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate