Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare serviciu / firma recu...

La mulți ani @Piniuli!

Pret inghetata corso kaufland?

La multi ani @Constantin si Elena...
 La mulți ani @Ion_Bumbu!

Obiecte vechi și inutile car...

Mentenanta Acoperis

Cheder deteriorat , zgariat, cum ...
 Laptop HP 15-AF001NQ, AMD E1-6015...

Blat de bucatarie lungime 4,60 m

Termostat incalzire si racire

Configurare retea cu modem Vodafo...
 Curtea Penala Internationala soli...

Sunt obligate bancile sa opteze p...

Pensie anticipata partiala cu cer...

Ce abonamente aveți?
 

Comanda Sportsdirect.com

- - - - -
  • Please log in to reply
377 replies to this topic

#19
DoubleNy

DoubleNy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 10.01.2013
mersi mult de raspuns .

#20
AdCrys20

AdCrys20

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 515
  • Înscris: 01.05.2007
Comenzile de la SportsDIrect vin direct acasa. Intainte de a plasa comanda, cautati pe internet cupoane cu reduceri. Au in permanenta reduceri ... acum este  de 5% la toata comanda.

UN PONT: alegeti ca moneda EURO, nu POUNDS si veti avea acelasi pret dar in EURO.

#21
Mocebon

Mocebon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,625
  • Înscris: 06.10.2006

 AdCrys20, on 11 august 2013 - 18:57, said:

UN PONT: alegeti ca moneda EURO, nu POUNDS si veti avea acelasi pret dar in EURO.
Asta e veche... acum preturile se actualizeaza in functie de moneda aleasa.

#22
cxtxlxn

cxtxlxn

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 178
  • Înscris: 24.04.2007
Salutare, exista vreo limita de suma a comenzii peste care trebuie sa platesti ceva taxe? Citisem pe un forum ca pentru comenzi de peste 200euro, Dhl-ul iti opreste marfa in vama si trebuie sa platesti ceva taxe vamale. (forumul cred ca era pt republica moldova). Multumesc!

#23
ghevasalie

ghevasalie

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,712
  • Înscris: 19.08.2005
Din moment ce atat Romania cat si Marea Britanie, tara de unde se trimite marfa, sunt membre UE, marfa nu mai trece prin procesul de vamuire, asadar poti trece linistit de acea suma ca nu-ti opreste nimeni coletul.

#24
cxtxlxn

cxtxlxn

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 178
  • Înscris: 24.04.2007
Multumesc!

#25
claus86

claus86

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 25.07.2010
Salut,

Acum este mult mai simplu sa faci o comanda de pe Sportsdirect.com. Trebuie doar sa completezi un formular de comanda si noi facem restul chestiile plictisitoare si care iti ocupa timp inutil (creare cont, deschidere card bancar, plata comisioane, plata transport, etc.)

Deci daca ai de facut o comanda completeaza formularul de aici : http://www.fashion-e...o/p/outlet.html si in cel mai scurt timp vei avea produsele pe care ti le-ai dorit !

Spor la cumparaturi !

#26
claus86

claus86

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 25.07.2010
Iata si prima comanda pe care am procesat-o de pe Sportsdirect.com :


http://www.fashion-e...t-11122013.html


Ar putea fi un model pentru alegerile voastre viitoare!

Attached Files

  • Attached File  0.jpg   13.58K   25 downloads


#27
isav

isav

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 788
  • Înscris: 30.06.2007
Nu vad sensul ca cineva sa comande produse de la SportsDirect prin intermediari.
In primul rand pretul este mai mare decat  daca comanzi direct la ei (se adauga 10 lei la fiecare produs)
Pretul transportului pentru 20 de produse m-a costat 10 lire.
Timpul de livrare prin intermediar este mai mare (intai ajunge la intermediar si dupa aceea la mine )
Timpul de livrare  de la SportsDirect pana la usa mea a fost de 5 zile.Rezonabil spun eu.

#28
Mocebon

Mocebon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,625
  • Înscris: 06.10.2006
Un avantaj pe care il vad eu la comanda prin intermediari ar fi evitarea situatiilor in care nu primesti coletul sau cand te trezesti ca ai produse lipsa.
De asemenea, unii intermediari pot verifica la cerere produsul - sa fie conform cu ce ati comandat: culoare, marime, sa nu aiba defecte, etc...

#29
claus86

claus86

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 25.07.2010
Isav, Mocebon are dreptate. In plus as completa cu faptul ca eu ca si intermediar nu iti voi cere sa te inregistrezi pe site, nu iti voi cere sa ai un card bancar pentru plata (plata se poate face si la primirea coletului), nu te voi obliga sa cunosti Limba Engleza (si trebuie sa tinem cont ca nu toti romanii cunosc o limba straina si totusi isi doresc haine la preturi rezonabile).

Multumim oricum pentru faptul ca va expuneti parerile legate de acest subiect. Orice parere a dvs. inseamna feedback pentru noi si un pas inainte catre optimizarea serviciului.

#30
isav

isav

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 788
  • Înscris: 30.06.2007
Intradevar,ca sa cumperi direct de pe SportsDirect trebuie sa ai un card bancar,si mai bine sa ai un cont PayPal.
Oricum in ziua de azi putini sunt cei care nu au un card bancar ,cel putin cei care au mai cumparat online.

#31
wolfydRg

wolfydRg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,073
  • Înscris: 20.06.2005
mai nou se poarta asta la SD :

Attached Files

  • Attached File  free.png   54.22K   132 downloads


#32
ana_eu85

ana_eu85

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 109
  • Înscris: 18.12.2007
Vreau sa comand cateva tricouri pe prietenul meu si nu stiu ce marime sa aleg, pentru ca acolo scrie small,large etc,ce inseamna aceste marimi?

#33
opop

opop

    bolnav cronic :(

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,570
  • Înscris: 06.01.2007

 ana_eu85, on 15 februarie 2014 - 13:04, said:

Vreau sa comand cateva tricouri pe prietenul meu si nu stiu ce marime sa aleg, pentru ca acolo scrie small,large etc,ce inseamna aceste marimi?

nu stiu, cred ca e in chineza

#34
Mocebon

Mocebon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,625
  • Înscris: 06.10.2006

 ana_eu85, on 15 februarie 2014 - 13:04, said:

Vreau sa comand cateva tricouri pe prietenul meu si nu stiu ce marime sa aleg, pentru ca acolo scrie small,large etc,ce inseamna aceste marimi?

Cauta pe net un tabel de conversie pentru marimi... de ex L (large) corespunde marimii 50/52 in RO (pentru barbati).
Oricum, rar se potrivesc marimile, iar returul in UK e destul de costisitor, mai bine iei din Romania.

Edited by Mocebon, 15 February 2014 - 13:47.


#35
elenacoman15

elenacoman15

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 17.03.2014

 ClaudyuFlorin, on 23 octombrie 2011 - 15:57, said:

Da,dar cum platesc?cas sau cu cardul?unde?:DVreau sa stiu toate detaliile.
Multumesc !
bunaa ai reusit sa faci comanda pana la urma?

#36
elenacoman15

elenacoman15

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 17.03.2014
Buna Ziua
am vazut aici discutii interesante despre comenzi sport direct.eu am ajuns pana in punctul sa platesc cu cardul si nu accepta cardul de ce stie cineva ? e card de debit de la transilvania ,imi spune si mie cineva va rog.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate