Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 

BlackBerry 9900

- - - - -
  • Please log in to reply
186 replies to this topic

#37
Wittmann2

Wittmann2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,359
  • Înscris: 25.08.2008

View Postligla, on 1st October 2011, 09:32, said:

De aia serviciile secrete din Rusia au cumparat pentru agenti telefoane BB iar politia din Australia tablete Playbook. Pentru ca-s lipsite de securitate.
...si tot de aia Emiratele Arabe Unite, Arabia Saudita, India, etc. erau pe punctul de a interzice serviciile Blackberry (BBM si mail), intrucat erau folosite de teroristi si nu puteau fi interceptate LINK
...sau tot de aia americanii l-au certificat pentru uzul de catre functionarii federali si de cei din armata.

#38
Pitot

Pitot

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,143
  • Înscris: 25.07.2010

View Postgenius, on 1st October 2011, 11:57, said:

Șezi blând că știu despre ce vorbesc !
Nu te supara pe mine, dar daca nu argumentezi ceea ce spui degeaba te bati cu caramida in piept ca stii ce vorbesti. Sunt satul de argumentari din astea gen "stiu eu mai bine decat voi".

#39
genius

genius

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,514
  • Înscris: 23.11.2004

View PostPitot, on 4th October 2011, 14:25, said:

Nu te supara pe mine, dar daca nu argumentezi ceea ce spui degeaba te bati cu caramida in piept ca stii ce vorbesti. Sunt satul de argumentari din astea gen "stiu eu mai bine decat voi".
Nu trebuie să argumentez nimic .
Chiar vă dau un sfat . Luați-vă Blackberry și vorbiți de făină pe el dacă vă ține !
Și mai vorbim ...

#40
Pitot

Pitot

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,143
  • Înscris: 25.07.2010
Am Blackberry de ceva timp, dar asta nu are legatura cu fitilele aruncate aiurea in tramvai si argumentate cu "stiu eu ce vorbesc".

P.S.: Scuze! Abia acum am vazut semnatura ta si incep sa capete un sens cuvintele tale.

#41
genius

genius

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,514
  • Înscris: 23.11.2004

View PostPitot, on 5th October 2011, 10:45, said:

Am Blackberry de ceva timp, dar asta nu are legatura cu fitilele aruncate aiurea in tramvai si argumentate cu "stiu eu ce vorbesc".

P.S.: Scuze! Abia acum am vazut semnatura ta si incep sa capete un sens cuvintele tale.
Daaaa ??? Dar tu de unde știi că nu se ascultă ?
Nu cumva sunt tot fitile ?
Iei de bună ce zice unul și altul ?

#42
Pitot

Pitot

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,143
  • Înscris: 25.07.2010
Nu am zis nici ca se asculta nici ca nu se asculta. Am zis ca atunci cand faci o afirmatie si o sustii cu "stiu eu mai bine decat voi" nu ai credibilitate nici macar cat un politician in campania electorala.

#43
Pitot

Pitot

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,143
  • Înscris: 25.07.2010
Mi-a venit si mie 9930-ul. Dupa ce l-am butonat aproape o zi pot spune ca nu e chiar telefonul business perfect. Browserul a evoluat, dar tot slab ramane, iar Opera nu e disponibil pentru OS 7. :( Procesorul si RAM-ul sunt prea performante pentru aplicatiile de BB. Cred ca s-a trecut la dual-core doar din motive de imagine.

#44
Wittmann2

Wittmann2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,359
  • Înscris: 25.08.2008
9930? Asta nu cumva e pentru piata US?

#45
ligla

ligla

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 415
  • Înscris: 05.06.2008
Probabil e un 9900 desi zic ei ca si 9930 suporta GSM. BB nu are procesoare dual-core inca. E unul simplu de 1,2ghz.

#46
Pitot

Pitot

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,143
  • Înscris: 25.07.2010
9930 cica e un 9900 care nu suporta 4G. Eu gasisem specificatii pe net care spuneau ca ar fi dual-core, dar nu ma deranjeaza nici daca nu este single-core.

#47
Pitot

Pitot

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,143
  • Înscris: 25.07.2010
Poate ca terminalul e incompatibil cu reteaua Vodafone. Sau cu angajatii Vodafone.

#48
alexander_vasile1

alexander_vasile1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 141
  • Înscris: 10.11.2006
mini opera 6.1 e disponibil pe os7,il am eu pe 9930 si e ok.

Edited by alexander_vasile1, 06 October 2011 - 18:42.


#49
Pitot

Pitot

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,143
  • Înscris: 25.07.2010
Imi poti da un link de unde sa-l descarc? Eu nu-l gasesc pe site-ul lor.

#50
Pitot

Pitot

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,143
  • Înscris: 25.07.2010
Dupa 30 ore de functionare 9930-ul meu era deconectat de la retea si cerea PIN-ul. :(

#51
M@nuel

M@nuel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,950
  • Înscris: 22.08.2006
Mda, nu-i vorba de acelasi model, insa eu ieri dupa-amiaza l-am gasit complet inghetat, nu mai reactiona la nicio comanda, iar dimineata era sa nu ma duc la munca fiindca nu mi-a sunat alarma. E drept ca foloseam Musical Clock si nu alarma lui nativa.

#52
Pitot

Pitot

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,143
  • Înscris: 25.07.2010
Cu 8520 nu am avut nicio problema de genul asta.

#53
Pitot

Pitot

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,143
  • Înscris: 25.07.2010

View PostPitot, on 6th October 2011, 19:52, said:

Dupa 30 ore de functionare 9930-ul meu era deconectat de la retea si cerea PIN-ul. :(
Cred ca am elucidat misterul. L-am bagat in buzunar cu tastatura deblocata si s-a apasat butonul pentru terminare apel, telefonul intrand in modul sleep si dupa un timp s-a mai apasat inca o data acelasi buton. Cand s-a redeschis telefonul a cerut PIN-ul si a ramas in stadiul ala pana cand l-am scos din buzunar si l-am vazut.

#54
alexander_vasile1

alexander_vasile1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 141
  • Înscris: 10.11.2006
m.opera.com de pe telefon

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate