Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?
 Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...
 Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina
 Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei
 

Galaxy S3 - discutii generale

- - - - -
  • Please log in to reply
20643 replies to this topic

#12925
minu94

minu94

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 429
  • Înscris: 13.10.2008
De curiozitate, ce grosime are S3-ul cu acea baterie extinsa originala(3000 mah)?

#12926
cruiser71

cruiser71

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 343
  • Înscris: 11.07.2010

 AdL84, on 08 februarie 2014 - 21:32, said:

in concediu daca vreau sa fac poze imi iau camera foto....sa nu uitam ca e telefon totusi si nu o camera video/foto

si da prefer sa merg cu incarcatorul dupa mine decat sa pun tot felul de prostii pe telefon....dupa mine ar fi bun un incarcator solar,nu astfel de huse care iti face din S3 caramida,ce rost mai are sa mai tin astfel de telefon in buzunar(daca mai incape) daca arata asa?

si oricum acea husa nu face mare branza Posted Image
Am eu o lanterna cu incarcare solara...bani aruncati..nu se incarca decat daca sta la soare,de la lumina zilei.....in nici un caz
Exista baterii externe cu incarcare solara daca vrei

 AdL84, on 08 februarie 2014 - 23:01, said:


daca o cumperi si e intradevar subtire ca si cea originala dar este de capacitate mai mare sa ne spui si noua.....desi ma indoiesc sa fie asa
Sa ne spuna si noua ,dar mai ales celor de la Samsung,dar nici eu nu cred ca un producator no-name poate baga 3250 in volumul unei baterii de 2100.

 hipnotiq81, on 08 februarie 2014 - 21:35, said:

Urate sunt rasnitele astea s3 si s4.ce e cu butonul ala fizic pe mijloc,urat.
Sa stii ca si S1 si S 2 si Iphone si multe alte smartphone au acel buton ......  Posted Image
Tu ce tel.folosesti ???,lumineaza-ne si pe noi...poate vei asista la o migratie in masa catre alt model.!!!  Posted Image

Edited by cruiser71, 09 February 2014 - 08:36.


#12927
simon22

simon22

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,468
  • Înscris: 26.06.2011
E la mișto. Cred ca are lg-ul asta nou

#12928
Florinbv

Florinbv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,800
  • Înscris: 28.05.2006

 mrsixstrings, on 08 februarie 2014 - 22:37, said:


Merci de raspuns, dar nu la genul asta de baterie ma refeream, ci la genul asta. Nu trebuie alt capac in afara de cel pe care il are telefonul din fabrica. Deci baterie nu este foarte groasa. E doar 80 de lei si e foarte tentant, doar ca nu sunt foarte sigur de capacitatea bateriei. Nu pot decat sa dau cu banu' si sa o iau sa o incerc.
[ http://img11.mercador.ro/images_mercadorro/19746463_1_644x461_vand-baterie-3250mah-li-ion-samsung-s3-i9300-i9028-bucuresti.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Alta chestie, ajutati-ma unul, va rog, cu un link step by step sa revin la Android 4.3 sau care o fi ultima oficiala. Mi-am cumparat telefonul de curand si Android CyanoGenMod mi se pare destul de ciudat.

E destul de ciudat ca un S3 sa meargă fara lag nu? Tu vrei să-l folosești cu firmware original așa cum a fost gândit de samsung, cu multe cacaturi in el si plin de lag...

Ia si bagă in google "how to install official 4.3 on galaxy s 3" sa vezi cate tutoriale găsești ....


#12929
81octavus

81octavus

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 859
  • Înscris: 01.02.2011

 AdL84, on 08 februarie 2014 - 21:41, said:


sper ca stii ca pentru screen mirroring iti trebuie dongle ca sa te poti conecta la un smart tv,nu?

nu cumva sa confunzi cu all share Posted Image


Nu imi trebuie niciun dongle. Am un TV LG si are functia Miracast. Greseala mea a fost ca am facut update in aceeasi perioada si la TV si la telefon si acum nu stiu de la care update vine problema.
Tv-ul cu telefonul se vad dar cand pe tv imi arata ca se conecteaza pe telefon imi spune ca se deconecteaza

#12930
Mr_Hara

Mr_Hara

    Very Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,026
  • Înscris: 23.01.2010

 81octavus, on 09 februarie 2014 - 10:30, said:

Nu imi trebuie niciun dongle. Am un TV LG si are functia Miracast. Greseala mea a fost ca am facut update in aceeasi perioada si la TV si la telefon si acum nu stiu de la care update vine problema.
Tv-ul cu telefonul se vad dar cand pe tv imi arata ca se conecteaza pe telefon imi spune ca se deconecteaza

de la telefon sigur nu e ...

eu din cate stiu functia screen mirroring se foloseste impreuna cu un dongle(cel putin la tv-urile Samsung)....am smart tv Samsung dar nu am dongle pentru ca nu-i prea vad rostul,de asta nici nu am achizitionat unul....in concluzie ori e tv-ul ori iti trebuie dongle,e posibil ca dupa update la tv acea functie de care zici tu sa fi suferit modificari sau sa nu mai fie

incearca ca sincronizezi din nou telefonul cu tv-ul...revino la setarile din fabrica la tv si cauta telefonul din nou

#12931
mrsixstrings

mrsixstrings

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 486
  • Înscris: 27.12.2011
Hai ca vedem cu bateria cum facem.

La mine e o problema cu camera. Daca fac o fotografie in care subiectul este departat, acesta iesa clar, iar daca subiectul este apropiat de camera, iese neclar si out of focus. Initial, dupa ce fac touch focus, imaginea este clara, dar cand apas sa prind cadrul, imaginea iese din focus si rezultatul este urmatorul.

Attached Files



#12932
rang3r5

rang3r5

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 201
  • Înscris: 05.05.2012

 mrsixstrings, on 09 februarie 2014 - 13:48, said:

Hai ca vedem cu bateria cum facem.

La mine e o problema cu camera. Daca fac o fotografie in care subiectul este departat, acesta iesa clar, iar daca subiectul este apropiat de camera, iese neclar si out of focus. Initial, dupa ce fac touch focus, imaginea este clara, dar cand apas sa prind cadrul, imaginea iese din focus si rezultatul este urmatorul.


Aceasi pb am avut si eu si am schimbat camera acum 2 zile si merge super

#12933
mrsixstrings

mrsixstrings

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 486
  • Înscris: 27.12.2011

 rang3r5, on 09 februarie 2014 - 13:53, said:

Aceasi pb am avut si eu si am schimbat camera acum 2 zile si merge super
Cat te-a costat si unde?

#12934
billyjoe

billyjoe

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 46
  • Înscris: 07.12.2007
Initial am crezut ca este strain (pana am ajuns la afirmatia lui, cum ca este chiar roman).
Eh, mai greseste omu'.....

Scuze de off-topic! :(

Edited by billyjoe, 09 February 2014 - 16:35.


#12935
rang3r5

rang3r5

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 201
  • Înscris: 05.05.2012

 mrsixstrings, on 09 februarie 2014 - 13:59, said:


Cat te-a costat si unde?


Singur acasa mi.a luat decat 15min. Se desface foarte usor. La service imi lua 120 ron asa am luat decat camera de pe okazii cu 60 ron si gata

#12936
Grizonat

Grizonat

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 819
  • Înscris: 06.03.2013
Salut lume ! am pus acum custom slim bean,acum sta pe versiunea standard cand intru aici !

Edited by Grizonat, 09 February 2014 - 16:52.


#12937
catalyn07

catalyn07

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 172
  • Înscris: 20.09.2007
nu stiu cand naiba ai tu timp sa pui atatea versiuni, si nu inteleg de ce faci chestia asta, dar ma rog. Ti-ar intra pe versiunea standard pe forum cu orice versiune de android ai avea (de la 2.2 la 4.4), daca ai selecta in josul paginii "versiune standard"

#12938
ONe_

ONe_

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 755
  • Înscris: 21.06.2006
Deja ma dispera bateria, poate e și obosita... Dar pe 4.3 (acum am cosmote)  se duce foarte repede, nici nu mai știu ce sa pun... Le-am cam încercat pe toate și nu mai știu, vreau sa'l resetez total, ce ziceți sa pun?  (ceva oficial)

#12939
Mr_Hara

Mr_Hara

    Very Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,026
  • Înscris: 23.01.2010

 ONe_, on 09 februarie 2014 - 19:57, said:

Deja ma dispera bateria, poate e și obosita... Dar pe 4.3 (acum am cosmote)  se duce foarte repede, nici nu mai știu ce sa pun... Le-am cam încercat pe toate și nu mai știu, vreau sa'l resetez total, ce ziceți sa pun?  (ceva oficial)

cum adica se duce,ce inseamna foarte repede la tine?

in stand by,pe net,cand te joci sau cand?

#12940
zodia

zodia

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 239
  • Înscris: 10.05.2009
Cu regim de folosire light adica destul de putin net si convorbiri 3 zile si o folosire normala 2 zile cu o baterie cam noua deci la voi presupun ca la una uzata macar o zi ar trebuii sa tina fara probleme chiar si cu energy saver activat.

Attached Files



#12941
ONe_

ONe_

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 755
  • Înscris: 21.06.2006

 AdL84, on 09 februarie 2014 - 21:09, said:



cum adica se duce,ce inseamna foarte repede la tine?

in stand by,pe net,cand te joci sau cand?

Nu ma joc pe el decât foarte rar în schimb folosesc netul foarte mult  (non-stop).  Spun ca se duce repede în comparație cu 4.1 în aceleași condiții de utilizare.

#12942
simon22

simon22

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,468
  • Înscris: 26.06.2011
Da un factory reset sau flash-uieste din nou. În niciun caz nu are voie sa fie mai slaba bateria

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

2 user(s) are reading this topic

0 members, 2 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate