Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen
 Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 

One more Fraud Free website ;)

- - - - -
  • Please log in to reply
19 replies to this topic

#1
alexcocieru

alexcocieru

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 105
  • Înscris: 23.08.2005
cu ceva timp in urma am discutat despre director-referate.com si referatero.com .. referitor la reclamele G Adsense care nu aveau ce cauta acolo.. si, din cauza mesajelor catre support@adsense ...

http://director-refe...i-Umanismul.php (no adsense) :P

http://referatero.com/ (no adsense).. :coolspeak:

un punct in plus (zic eu) adaugat la respectul webului romanesc pe plan international.

Good job. :peacefingers:

#2
kleampa

kleampa

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 349
  • Înscris: 04.06.2005
scuze daca o sa te superi

nu cumva ai facut asta pentru ca era un site concurent tie?

#3
mrproper

mrproper

    10 ani de Softpedia...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,063
  • Înscris: 13.11.2002
what? :huh:

#4
UnForsaken

UnForsaken

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,693
  • Înscris: 11.02.2005

mrproper, on Sep 26 2005, 00:46, said:

Umbla vorba ca si alexcocieru are un site de genul si si-a dat in gat concurenta ca sa faca numai el bani... Pretty lame :death:  :deadtongue:  :death:

#5
mrproper

mrproper

    10 ani de Softpedia...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,063
  • Înscris: 13.11.2002
Adica el a militat impotriva acelor site-uri pe gAds si le-a taiat malaiul?
Sau ce a facut.

Si nu s-a gandit ca le da trafic de gloaba daca posteaza aici?

Edited by mrproper, 26 September 2005 - 00:59.


#6
kleampa

kleampa

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 349
  • Înscris: 04.06.2005
s-a gandit el ca le da trafic, insa l-a interesat mai mult sa il lase pe webmaster sa moara de foame

...parerea mea

#7
devourmedia

devourmedia

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 06.08.2005
ROMANIA!!!!! nu tara e de vina, oamenii din ea.....

Edit: putin offttopic: mai exist si clicksor, rezltate sunt mai bune decat GAdsense, poate ii ajuta cu ceva.

Edited by devourmedia, 26 September 2005 - 22:38.


#8
dan74mm

dan74mm

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,136
  • Înscris: 16.03.2006
Cum se poate raporta o fraudare a sitemului Google Adsense ? Iau astia de la Google masuri impotriva fraudarii sistemului ?
Exista cumva in Romania un site/adresa/ etc ... unde sa poti raporta anumite fraude ?

#9
StefanD

StefanD

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 193
  • Înscris: 04.11.2005

Quote


Felicitari ca iti pasa mai mult de capra vecinului:)

Ce oameni:)

Edited by darkangelbv, 31 October 2007 - 17:49.


#10
DarkAngelBv

DarkAngelBv

    === Proud owner of === ++++ Audi & Opel ++++

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,747
  • Înscris: 24.03.2006

View Postdan74mm, on Oct 31 2007, 14:02, said:

Cum se poate raporta o fraudare a sitemului Google Adsense ? Iau astia de la Google masuri impotriva fraudarii sistemului ?
Exista cumva in Romania un site/adresa/ etc ... unde sa poti raporta anumite fraude ?
Chiar era nevoie sa reinvii un topic de 2 ani?
S-a mai discutat.

View PostStefanD, on Oct 31 2007, 15:49, said:

Felicitari ca iti pasa mai mult de capra vecinului:)

Ce oameni:)
Foarte bine face! Nu avem nevoie de furaciosi.

#11
ciupanezul89

ciupanezul89

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 22.11.2007
N-am reusit niciodata sa inteleg de ce este atat de multa ciuda , frate daca poti sa faci ceva bun fai, si ai sa-i depasesti ! Daca nu esti in stare nu mai arunca cu sare pe forumuri in aceste site-uri! Ai cumva impresia ca google iti va da vre-o recomensa pentru faptul ca tu ii iei painea altuia ! Vedeti-va fratilor de treaba voastra !
Singura chestia pe care nu am suportat-o niciodata, este de ce adminii de pe softpedia, nu dau ban permanent, pentru spamul care se practica in stil barbar pe acest forum !

#12
dan74mm

dan74mm

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,136
  • Înscris: 16.03.2006
Stii de ce ? E vorba de principiu aici, nu de bani sa de ciuda ! Probabil ca tu stai numai in fata calculatorului ... Eu unul mai circul si prin Europa din cand in cand, si tin sa-ti spun ca m-am saturat sa tot umblu cu capul plecat pentru simplul motiv ca sunt roman. Si suntem judecati si tratati ca atare datorita acestor indivizi care nu stiu sau nu vor sa-si castige banul prin munca cinstita, numai prin furt sau frauda. Din cauza asta eu unul sunt total impotriva acestor practici. Cum spunea cineva din Germania ... Citez: "Daca romanul nu-si schimba mentalitatea, fara suparare, dar va meritati soarta ... "  :mellow: ...

#13
unu_suparat

unu_suparat

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 582
  • Înscris: 27.05.2007
Pai tu trebuie sa-ti schimbi mentalitatea aia de comunist (nu te supara dar e advarat) care una doua are grija de altii,vezi-ti de treaba ta si e mai bine pentru toata lumea,dar nu te-ai gasit tu mai destept sa dai cu papagalul un pic ,v-as bate pe toti astia ca tine :D

Edited by unu_suparat, 17 January 2008 - 05:02.


#14
dan74mm

dan74mm

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,136
  • Înscris: 16.03.2006
1 - Logic sa nu fii de acord cu mine daca si tu faci parte din categoria celor care-si castiga banii prin frauda sau furt.
2 - Daca tii neaparat, i-ti stau oricand la dispozitie  -_- Numai ca am uitat sa-ti precizez ceva : Fac umbra la cel putin 2 ca tine ... daca intelegi ce vreau sa spun ( daca nu, mai stimuleaza-ti intelectul ) ...

#15
unu_suparat

unu_suparat

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 582
  • Înscris: 27.05.2007
Sa stii ca de la stoul cu umbra chiar m-ai speriat :lol: ,pustiu,mai intai ia-ti buletin si dupa daca te lasa mamica pe internet dupa ora 9 mai vorbim
Si nu fac bani din frauda ...cu toate ca as putea ,si nu's multi ;)

Edit: Lasa tu intelectul meu,vezi ce faci cu al tau,ca nu te vad prea bine :D

Edited by unu_suparat, 17 January 2008 - 05:19.


#16
dan74mm

dan74mm

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,136
  • Înscris: 16.03.2006

View Postunu_suparat, on Jan 17 2008, 05:18, said:

Sa stii ca de la stoul cu umbra chiar m-ai speriat :lol: ,pustiu,mai intai ia-ti buletin si dupa daca te lasa mamica pe internet dupa ora 9 mai vorbim
Si nu fac bani din frauda ...cu toate ca as putea ,si nu's multi ;)

Edit: Lasa tu intelectul meu,vezi ce faci cu al tau,ca nu te vad prea bine :D

1 - Nu ma lua cu "pustiul", eventual cu "nenea" ....
2 - Daca nu faci bani prin frauda, atunci cum de esti de partea celor care fraudeaza ?   -_-
3 - Daca te tii tare cu intelectul, atunci de ce nu te-i intrebat : oare ce-o insemnand "dan74mm", adica nick-nameul meu pe forum ???  :huh: ... Si ca sa nu-ti fortezi prea tare intelectul sa nu cumva sa crape vreo conducta de informatie, i-ti spun eu ce inseamna : dan74mm =>
- Dan = numele meu... (daca nu "te-ai prins" ...)
- 74 = 1974, anul in care m-am nascut ... ( ia calculeaza 'matale cam cati ani am  ... sau trebuie sa-ti calculez eu ? ) ...
- mm  = vine de la Maramures, judetul in care locuiesc ...

Alte detalii daca doresti sa-mi "bumbacesti" fundul, cum sustineai intr-un topic mai sus : 110 Kg, si 1.94 inaltime ( de cei 6 ani de sport n-are rost sa-ti explic, si nici ce sport am facut ... ) prin urmare, totusi cred ca-ti fac umbra  B) ...

Edited by dan74mm, 17 January 2008 - 08:40.


#17
rapitorTM

rapitorTM

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 449
  • Înscris: 04.02.2003
off topic >> pt dan74mm:  "i-ti" se scrie "iti".
L-ai folosit deja de doua ori in forma gresita  :D
Asta apropo de intelect.
No offense.
On> Fiecare face ce si cum il taie capul, atat timp cat isi asuma responsabilitatea.
:coolspeak:

#18
soul4blade

soul4blade

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,144
  • Înscris: 28.04.2006

View PostStefanD, on Oct 31 2007, 15:49, said:

Felicitari ca iti pasa mai mult de capra vecinului:)

Ce oameni:)
Pai nu stiu cum sa-ti spun... da' ai vazut tu la vreun oficiu de reclamatii (fie si pe internet) sa vina unu sa se reclame pe el insusi? Motivatia este probabil diferita de la caz la caz, insa e practic bine ca se intampla sa facem o reclamatie din dorinta de a imbunatati lucrurile. Nu stiu daca in acest caz a fost vorba de asa ceva, cert e ca pe expresia "sa moara capra vecinului" s-au descoperit multe ilegalitati, si macar de teama vecinilor sa se pazeasca si proprietarii de capre, nu?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate