Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...
 Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 

IKEA

- - - - -
  • Please log in to reply
11 replies to this topic

Poll: Pareri depre IKEA (68 member(s) have cast votes)

Cum vi se pare IKEA?

  1. Au produse bune,dar cam scumpe (20 votes [28.99%])

    Percentage of vote: 28.99%

  2. Au produse bune si ieftine (26 votes [37.68%])

    Percentage of vote: 37.68%

  3. Au produse scumpe si proaste (10 votes [14.49%])

    Percentage of vote: 14.49%

  4. Au produse ieftine si proaste (5 votes [7.25%])

    Percentage of vote: 7.25%

  5. IKEA e o porcarie (8 votes [11.59%])

    Percentage of vote: 11.59%

Vote Guests cannot vote

#1
danutz96

danutz96

    Iritabil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,713
  • Înscris: 17.12.2009
So,cum vi se pare IKEA?Eu am o parere foarte buna despre ei,mi-am facut camera de la ei si de 2 ani nu am nici o  problema cu nimic.Au produse ieftine(pe cat posibil) si foarte bune si frumoase(oricum gusturile nu se discuta).In plus ce imi place la ei,este ca pe locul I sta ca totul sa fie la indemana si sa fie cat mai bine organizat.

Voi ce credeti?

#2
loock

loock

    Unas

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,662
  • Înscris: 29.03.2006
Nu este chiar asa de simplu.

Au mai multe game de produse.

1. Multe sunt accesibile dar proaste.

2. Putine sunt bune dar scumpe.

3. Foarte putine sunt si accesibile si bune.

4. Excelente indiferent de pret, sunt extrem de putine, spre deloc.

Avand in vedere gramada de chestii ieftine dar proaste, si avand in vedere ca produse scumpe gasesc in alte parti, atat ceva mai accesibile dar comparabil de bune sau mai bune, cat si scumpe dar mult mai bune, nu mi-as bate capul nici o clipa cu acest magazin.
Cat despre amplasarea lui in Baneasa, nu m-as duce pt. el pana acolo, nici platit.

#3
jumborom

jumborom

    E bine așa cum e.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,616
  • Înscris: 25.11.2007
Am o parere foarte buna. Mobilier de 4 ani si jumatate (baie, bucatarie, dormitor) fara nicio problema. Mult peste autohtonele gen Mobexpert.

#4
panda85

panda85

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 13.05.2010
Mie mi se pare ca au chesii mai degraba practice decat frumoase sau de calitate, ceea ce nu e neaparat un lucru rau. Totul depinde de cum vrei sa arata casuta ta :)
Cel mai bun la Ikea este restaurantul.
Locatia si programul de lucru: http://www.orasulm.e...curi/IKEA_12176

#5
danutz96

danutz96

    Iritabil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,713
  • Înscris: 17.12.2009
Mie imi plac  lucrurile de la ikea,dar cum am spus,gusturile nu se discuta.La restaurant n'am mancat,cu toate ca am fost de zeci de ori la IKEA.

#6
iulian03

iulian03

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 29.09.2010
prajiturile sunt bune la restaurant iar jos gogosile si hot dog ca e ieftin si bun :D

#7
apanoiu

apanoiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,181
  • Înscris: 10.01.2007
Lipseste in chestionar varianta "preturi corecte".
La mai multe produse am vazut ca pretul de vanzare este pretul pietei, nici mai scumpe nici mai ieftine.

#8
bandreiuta

bandreiuta

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 09.01.2012
Si mie imi plac multe lucruri de la IKEA: sunt simple si practice.
Au si unele piese de mobilier "de unica folosinta" ( un exemplu ar fi masuta aia de cafea la vreo 30 de lei  :)  ), dar au si lucruri ieftine si bune.
Nu am avut insa curajul sa testez produse mai complexe si mai scumpe de la ei (cum ar fi mobilierul de bucatarie).

In concluzie: 90% multumita de produsele lor.
Iar restaurantul: o super idee  :)

#9
colombo2003

colombo2003

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,312
  • Înscris: 16.07.2008
Cultura tarilor nordice nu se va putea niciodata compara cu nimic si cu nimeni (chiar daca suntem cu totii europeni). De aceea, deseori, ni se vor parea ciudate... Multe lucruri socheaza tocmai prin simplitatea lor. Si uneori o chestie simpla poate fi de mii de ori mai eleganta si cocheta decat nu situ cate lucuri scumpe. Ati vazut cat sunt si de practice? Tocmai asta face diferenta.

Eu sunt fan IKEA. Si sunt foarte multumit de tot ce am luat pana acum de la ei. Si slava Domnului ca am luat in decursul timpului de toate si variate, de la cratiti si farfurii, pana la mobilier (inclusiv de bucatarie), de la simple alte accesorii si te miri ce, pana la perne, covoare si articole de iluminat.

#10
dan.me

dan.me

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,153
  • Înscris: 15.09.2005

 iulian03, on 26 ianuarie 2012 - 02:00, said:

prajiturile sunt bune la restaurant iar jos gogosile si hot dog ca e ieftin si bun Posted Image

hot dog ieftin si de aruncat, in schimb Eclerele sunt incredibile nu poate exista asa ceva, nu'mi revin ore in sir dupa ce mananc unul.

 colombo2003, on 30 ianuarie 2012 - 15:44, said:

...Eu sunt fan IKEA. Si sunt foarte multumit de tot ce am luat pana acum de la ei. Si slava Domnului ca am luat in decursul timpului de toate si variate, de la cratiti si farfurii, pana la mobilier (inclusiv de bucatarie), de la simple alte accesorii si te miri ce, pana la perne, covoare si articole de iluminat.
Ai luat si canapea Beddinge? Au venit si la mine acasa sa o monteze de cateva ori si tot n'au reusit, sta in forma de V, apoi unul dintre cei de la service a inceput un mic scandal, se dadea si nemultumit si obosit. In rest imi place IKEA.

Edited by dan.me, 14 June 2015 - 06:06.


#11
Thereau24

Thereau24

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 20.03.2017
IKEA o mizerie ordinara, o tzeapa de lux, o mizerie de companie, deseul companiilor din romania, am achizitionat de la ei un dulap pentru haine, mi-au promis ca vin sa il monteze vineri 17.03, coletele livrate de la ei au fost incomplete si montajul nu a fost posibil decat partial, am sunat la ei sa gasesc o solutie sa imi monteze tot dulapul (montajul a fost platit separat de catre mine)  dar efectiv orice solutie incercam eu sa gasesc primeam acelasi raspuns standard "din pacate nu se poate", nimic nu se poate, efectiv am inceput sa disper, i-am rugat sa vina sa isi ia produsele de la mine pentru ca aveam casa plina numai cu bucati din acel dulap dar nici acest lucru nu a mai fost posibil (efectiv individul de la call center mi-a spus ca returul nu mai este posibil). Am primit ulterior un e-mail prin care m-au instintat ca am fost reprogramat pentru montaj pe data de 27.03.2017, efectiv si-au batut joc de mine, nu le-a mai pasat, de atunci sunt in fiecare zi la ei sa ii rog sa gaseasca o alta solutie pentru ca am toate hainele facute gramada in casa si in celelalte camere am coletele de la ei pe care nu au reusit sa le monteze. Nu o sa mai intru in magazinul ala cat o sa traiesc eu si daca o sa ramana ultimul magazin de mobila din romania prefer sa imi pun hainele in saci decat sa mai comand vreodata ceva de la acest magazin.

Feriti-va cat puteti de acest magazin sa nu patiti ca mine, este asa frustrant sa isi bata cineva joc de tine, pe banii tai si nimeni sa nu aiba ce sa le faca.

#12
ElsaAn

ElsaAn

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 698
  • Înscris: 07.06.2016
Asta nu inseamna ca au produse proaste ci pur si simplu ai avut ghinion. Probleme la livrare si montaj am intalnit la foarte multe companii mari...

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate