Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Folie display laptop in Bucuresti?

Pagina Wikipedia

Masina veche sau indatorat in ban...

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...
 Salariu de șofer Uber 8000 l...

Problema token semnatura electron...

Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...
 RMN Decontat

Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...
 Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...

Defect ciudat Videorecorder Panas...

lege de reglementare a shrinkflat...

Care este cota parte la succesiun...
 

Raiffeisen - Beneficii ale Cardului de cumparaturi

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
Courage

Courage

    Founder

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,682
  • Înscris: 26.11.2001

Quote

Stimate/Stimata Domn/Doamna,

dorim sa va oferim cel mai bun card pentru cumparaturile dumneavoastra. De aceea, pe langa avantajele cu care deja v-ati obisnuit, incepand din 08 august 2011 beneficiati de noi servicii si caracteristici ale cardului de cumparaturi:

- Facilitatea Rate fara dobanda - aveti posibilitatea folosirii cardului la comerciantii parteneri ai bancii in sistemul de rate fara dobanda!
- Cumparaturi online in siguranta - serviciul 3D Secure va asigura siguranta tranzactiilor efectuate pe internet!
- Interogare sold la ATM alte banci - puteti verifica sumele disponibile pe cardul dumneavoastra de cumparaturi si la ATM-ul altor banci!
- Activare card la prima tranzactie cu PIN - o noua modalitate de activare a cardului dumneavoastra de cumparaturi!

In plus, incepand cu data de 10 octombrie 2011, cardul dumneavoastra de cumparaturi are atasata limita zilnica de retragere numerar: 3.000 lei pentru cardurile de cumparaturi  Standard, Vodafone, Alico Pensii, respectiv 5.000 lei  pentru cardul de cumparaturi Gold.


#2
Ann0nyym0us

Ann0nyym0us

    Arrogant bastard

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,417
  • Înscris: 15.12.2009
Toate ratele fara dobanda? Cum vine asta? Unde mai e interesul?

#3
teo1970

teo1970

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 05.10.2009
Buna,

nu ma pricep prea bine la chestiile finanicare, dar intr-adevar la cardul de cumparaturi de la Raiff (pe care-l folosesc de vreo 2 ani) nu platesc nicio dobanda la cumparaturile in rate

si, in general, nu le-am platit nicio dobanda pina acum, ca-mi achit toate cheltuielile la timp :)))

platesc doar: Taxa Protector (cardul meu e in colaborare cu AIG Fond de pensii, nu mai stiu sa spun care a fost chestia la mom respectiv, eram clienta AIG) 1,5 ron/luna, Prima de asigurare 8 ron/ luna

si, in rest, doar cheltuielile mele + ratele la achizitiile facute in rate, fara niciun adaos (dobanda)

nu stiu din ce castiga, de la mine probabil nimic, eu v-am spus doar cum stau lucrurile

un inconvenient (pt mine n-a fost, dar ca sa stiti): nu poti scoate cash decat parca maxim 25% din suma pe care o ai pe card, eu card pt cumparaturi

edit:
am cumparat in rate de la Domo si Altex (6 si 12 rate), cu dobanda 0
stiu ca poti rambursa in rate la Raiff orice cumparatura de peste 300 ron, dar asta e cu dobanda (nu mai stiu cifre, ca nu am folosit optiunea si e ceva mai noua)

#4
Courage

Courage

    Founder

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,682
  • Înscris: 26.11.2001
Din cate imi dau seama e aceeasi facilitate ca la Cardul Avantaj, adica nu platesti dobanda daca iti platesti ratele la timp.

#5
teo1970

teo1970

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 05.10.2009

View PostCourage, on 18th August 2011, 11:58, said:

Din cate imi dau seama e aceeasi facilitate ca la Cardul Avantaj, adica nu platesti dobanda daca iti platesti ratele la timp.


nu stiu cum e cu Cardul Avantaj, eu mi-am facut intamplator cardul asta la Raiff, dar asa e, daca platesti la timp, nu ai nimic in plus

chelt de la Domo, de ex, o impart in 6 sau 12 (cate rate sunt) si atata platesc lunar, la fiecare data scadenta a raportului

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate