Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar
 pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Parola la lock screen
 Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 

mobila living

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
ionita-alina-corina-7

ionita-alina-corina-7

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 30.06.2011
buna
sunt noua dar as vrea sa vb si eu cu cineva despre mobila pentru living si despre tapet astept parerile voastre. :peacefingers:

#2
danutz96

danutz96

    Iritabil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,713
  • Înscris: 17.12.2009
Sfat:Treci pe la IKEA.

Edited by danutz96, 19 July 2011 - 08:18.


#3
Bogdanra

Bogdanra

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,064
  • Înscris: 08.08.2002

View Postdanutz96, on 19th July 2011, 08:17, said:

Sfat:Treci pe la IKEA.

Este un sfat rautacios.

Nu te duce neaprat la IKEA; acolo gasesti eventual niste modele care s aiti dea idei, conditia este insa sa ai drum DACA esti din Bucuresti si imprejurimi.

Pentru living ar trebui sa ne spui mai multe despre el (cat de mare este, cum arata, este la casa sau la bloc, spre ce punct cardinal este situat, etc) si daca iti place sa ai mai multe in camera sau vrei ceva mjinimal.
Stiu oameni care si-au facut sufrageria cu tapet de padure si totul era rustic in camera , dar dat fiind marimea camerei era de prost gust, si stiu alte persoane care desi au mobila "grea" in camere totul era de un extrem de mult bun simt si eleganta.

Asteptam lamuriri in plus...

Ca si experienta personala eu am folosit stilul modular prin care am luat o canapea de la EMO din cuburi cu spatiu mare de depozitare, plus cuburi si un desen la dulapul de CD-uri mai modernist. Am pus scafe cu neoane philips (ca sa nu tremure lumina) care bat indirect in camera , iar lavabila este portocaliu pal simarginile de la ferestre si perdeaua portocaliu intens (dar care abia se vede ca si procent). Camera are 18 mp

in al doilea living care este intr-o casa la tara si care este un living inalt m,-am folosit de balconul interior pentru a pune si un ecran pentru proiector. Scara si parchetul sunt lemn deschis, iar camera alba. In acoperis am ferestre tip velux (fakro) care dau o luminozitate mare. Sub scara am creat un loc special pentru LCD (dar nu sunt adeptul TV-ului acolo).
Perdelele in acest caz le voi face inalte, impreuna cu draperiile, ambele fiind puse pe sina jos si sue pe o teava care le vor transforma in panouri cu motive florale minimale (intr-adevar de la IKEA am avut ideea).

Acest living agreaza un coltar, dar eu am mers pe ideea a doua canapele extensibile puse in unghi de 45, putand transforma livingul in camera de oaspeti.

In niciunul din cazuri nu am pus tapet, consider ca exista posibilitati foarte bune cu lavabilele actuale din comert plus imaginatie... Dar asta este DOAR parerea mea, nu consider ca tapetul este invechit.

Aceasta camera are 26 mp si deschidere mare catre o bucatarie de 16 mp. La mijloc am pus o mica masa de cafea, iar in afara de canapele mai am niste taburete din frunza de banan.

Pe un p[erete mai inalt voi face din felii de nuc niste desene./..

#4
danutz96

danutz96

    Iritabil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,713
  • Înscris: 17.12.2009

View PostBogdanra, on 19th July 2011, 10:33, said:

Este un sfat rautacios.
Ia-uzi-l si p'asta.Nenea,ai fost vreo data la IKEA?Eu de acolo am facut dormitorul,urmeaza liveng-ul.N-am vazut mobila mai buna si mai frumoasa ca acolo.Sunt lucruri de calitate la preturi foarte bune,.Daca nu sa se duca la  magazinu' de mobila din coltu' strazii sa-si ia d'alea aglomerate d'alea la 100 lei bucata...Daca vrea o amenajare cu gust eu zic sa se duca la IKEA.E cel mai mare magazin de mobila din lume.Si cel mai bun.

#5
crik

crik

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 51
  • Înscris: 27.02.2007
Angajeaza un....... Designer....un Arhitect.......cand amenajezi........mergi la medic cand te doare............la macelar cand vrei carne..........si tot asa.........

#6
superm

superm

    The difference is...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,770
  • Înscris: 30.07.2008

View Postdanutz96, on 19th July 2011, 12:10, said:

Ia-uzi-l si p'asta.Nenea,ai fost vreo data la IKEA?Eu de acolo am facut dormitorul,urmeaza liveng-ul.N-am vazut mobila mai buna si mai frumoasa ca acolo.Sunt lucruri de calitate la preturi foarte bune,.Daca nu sa se duca la  magazinu' de mobila din coltu' strazii sa-si ia d'alea aglomerate d'alea la 100 lei bucata...Daca vrea o amenajare cu gust eu zic sa se duca la IKEA.E cel mai mare magazin de mobila din lume.Si cel mai bun.

cand stii ceva tii pentru tine , cand nu stii ii inveti pe altii   :console:  orice nas isi are nasul si orice produs isi are clientul lui , IKEA nu face diferenta , este o marca pentru un tip de client , tip de client din care faci si tu parte  :naughty:  asta nu inseamna ca este UNICUL si ATOTCUPRINZATORUL si IDEALUL in mobila poate mai degraba sa iti dea de gandit ce tip esti daca iei in considerare ca IKEA este cel mai bun si cel mai mare ...


... nu am vrut sa comentez la prima strigare dar deja este prea multa IKEA ... :wallbash:

Attached Files



Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate