Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)
 

Proprietari de animalute, cum faceti fata vecinilor sau "binevoitorilor" agasanti?

- - - - -
  • Please log in to reply
133 replies to this topic

#127
gabiP2000

gabiP2000

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 111
  • Înscris: 19.07.2011

View PostHighlander91, on 1st August 2011, 23:07, said:

Esti intr-o eroare maxima! Fecalele de caine pe trotuar se usuca, devenind particule fine purtate de vand. Devin praf. Pe ce te speli tu?? Bolile erau ale omului nespalat doar daca cainii erau cu stapan si isi faceau nevoile la nisip acoperind, asa cum au reflexul, si daca populatia cainilor era redusa...

Baiete las-o moarta ... cum se caca cainii se caca o mie de animale ... la toate cacatul se face praf si tu ca un junky il prizezi zi de zi ? Hai lasa legendele urbane.
S-au inventat tot felul de obsesii numa ca sa aibe romansul un motiv sa ucida cainii.
Banui ca apoi vor milita gravidele pt omorarea pisicilor ca au auzit ele de la bunica ca ies copii tampiti din cauza toxoplasmozei, si fac ele ghem de par in plaman tot de la pisici.
Apoi iti dai seama porumbeiii, ciorile dracu ,... ai vazut ce cacatoi iti lasa pe parbriz? Wais pai cand prizezi ceva de genul ala ... ti se duce pana la creieras !
Pe bune mai sunteti multi dinastia ?

Oare rahatul uman unde se duce? In spatiu ? Dispare in neant ? Eu zic ca si ala se usuca si vine vantu si il duce la nasul tau sa il prizezi. Frate eu nu stiu cum mai poti traii pe lumea asta ... cat rahat poti sa inhalezi la fiecare respiratie. E crunt. Eu iti recomanda un glob mare de cristal si sa stai in el sa ne lasi pe noi inconstientii sa prizam rahat zi de zi. Oricum nu poate fi mai nociv decat ce scoti tu din tine pe aici !

#128
dan78rom

dan78rom

    in omnia paratus

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,070
  • Înscris: 28.02.2008
@gabiP2000
Nu-ti bate capul cu higlander, nu e in stare de mai mult, a demonstrat-o pe mai multe topicuri, pune-l pe ignore si gata.

Pentru restul tristilor cu idei de cacat:
Attached File  IMG_0466.JPG   2.06MB   30 downloads

Nu l-as da pe el afara nici pentru 1000 de batrini, copii, sau ce vreti voi. De el mi s-ar rupe inima, de oameni mi se rupe.

Edited by dan78rom, 02 August 2011 - 09:54.


#129
gabiP2000

gabiP2000

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 111
  • Înscris: 19.07.2011
@dan78rom nici eu nu mi-as da vreo felina afara nici pt 1000 sau mai multi batrani copii si alte lighioane !

Attached File  0050___2084.jpg   415.32K   20 downloads

Batranii au avut timp cat au fost tineri sa se gandeasca la viitor ... au preferat sa bage mici si bere si sa voteze pe toti cretinii la conducerea tarii ... iar eu acum trebuie sa traiesc in rahatul lor. Sa zica mersii ca le platesc pensiile. Mai mult, nu e cazul sa ai pretentii de la mine, nici eu nu am pretentii de la altii !

#130
scrisit

scrisit

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,236
  • Înscris: 01.12.2007
Urate animale aveti.

#131
dan78rom

dan78rom

    in omnia paratus

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,070
  • Înscris: 28.02.2008
Las' ca se compenseaza uritenia lor cu frumusetea c*******r ca tine, asa ca este ok.

#132
roua

roua

    Purtam marea in buzunarul de la piept.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,901
  • Înscris: 05.11.2006
Si eu am o catelusa de 11 ani si evident am avut probleme. In schimb eu am o tactica.:D

N-am citit decat mesajul Deeriei dar cu certitudine sunt pe aici si marturii similare alor mele. Prima chestiune e de ce am luat catel (l-am luat de pe strada) si inca il ingrijesc daca n-am copil, pai ce, asta-i logic? :lol:

Cum sa stai cu catelul in casa cand are par, miroase si-n plus te mai pune si la cheltuieli. Adica domne', bun, ii dai de mancare dar sa mergi si cu el la medic e ceva absurd. Costa maica, costa. Nu mai bine iti cumperi un ruj, zise doamna de la parter? :lol:

Procedez in felul urmator, sa nu le salut si sa nu intru in vorba nu pot pentru ca deja e un fapt consumat. Insa spun foarte clar si raspicat cand aud astfel de remarci urmatorul lucru: "Nu va priveste". Dupa aceea raspund la fel de surazator la orice fel de intrebare care nu e legata de catelul meu. Smecheria e ca sunt obisnuite sa fiu draguta si atunci cand ma exprim mai dur se blocheaza.  :coolspeak:

In rest, cu remarcile celor de pe strada "iote ce javra, iote ce maimuta, iote potaia" nu ma obosesc pentru c-ar insemna sa-mi consum energia si-n plus nu ma enervez atat de tare incat sa simt nevoia de-a descarca metaforic cateva cuvinte cheie la adresa vreunui ignorant.

O singura data mi-am iesit din pepeni si asta fiindca m-am speriat. Trec doi indivizi pe langa mine, daca erau singuri si unul si altul sunt convinsa ca nu se dadeau in stamba dar stim cum e in grup, care e mai "smecher" decat celalalt. Eram cu catelusa in lesa, cand erau in dreptul meu pe trotuar unul dintre ei incepe sa "latre" la propriu, adica sa o imite pe catelusa, o imita atat de bine incat pe moment m-am speriat, bineinteles celalalt radea, ca asta era si scopul. "Hai in lesa in locul ei" a fost replica care mi-a venit pe moment. :lol:

Una peste alta m-am edificat, recunosc, cu dificultate, ca sunt oameni care nu pot sa inteleaga aceasta relatie om animal pe care unii dintre noi o au, am inteles si oamenii carora le este teama, ceea ce este nu de neinteles ci de tolerat e lipsa bunului simt. Numai ca unii oameni doar in acest fel pot "emite" pareri. Este o opinie in devafoarea relatiei, exprimata la nivel de balta.  In momentul in care constientizezi asta te doare mai putin, ori cel putin mie asa mi se intampla. Sigur, totul pana la siguranta mea si a animalului, acolo se iau alte masuri.

Edited by roua, 07 August 2011 - 15:11.


#133
scrisit

scrisit

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,236
  • Înscris: 01.12.2007

View Postroua, on 7th August 2011, 16:09, said:

Si eu am o catelusa de 11 ani si evident am avut probleme. In schimb eu am o tactica.:D

N-am citit decat mesajul Deeriei dar cu certitudine sunt pe aici si marturii similare alor mele. Prima chestiune e de ce am luat catel (l-am luat de pe strada) si inca il ingrijesc daca n-am copil, pai ce, asta-i logic? :lol:

Cum sa stai cu catelul in casa cand are par, miroase si-n plus te mai pune si la cheltuieli. Adica domne', bun, ii dai de mancare dar sa mergi si cu el la medic e ceva absurd. Costa maica, costa. Nu mai bine iti cumperi un ruj, zise doamna de la parter? :lol:

Procedez in felul urmator, sa nu le salut si sa nu intru in vorba nu pot pentru ca deja e un fapt consumat. Insa spun foarte clar si raspicat cand aud astfel de remarci urmatorul lucru: "Nu va priveste". Dupa aceea raspund la fel de surazator la orice fel de intrebare care nu e legata de catelul meu. Smecheria e ca sunt obisnuite sa fiu draguta si atunci cand ma exprim mai dur se blocheaza.  :coolspeak:

In rest, cu remarcile celor de pe strada "iote ce javra, iote ce maimuta, iote potaia" nu ma obosesc pentru c-ar insemna sa-mi consum energia si-n plus nu ma enervez atat de tare incat sa simt nevoia de-a descarca metaforic cateva cuvinte cheie la adresa vreunui ignorant.

O singura data mi-am iesit din pepeni si asta fiindca m-am speriat. Trec doi indivizi pe langa mine, daca erau singuri si unul si altul sunt convinsa ca nu se dadeau in stamba dar stim cum e in grup, care e mai "smecher" decat celalalt. Eram cu catelusa in lesa, cand erau in dreptul meu pe trotuar unul dintre ei incepe sa "latre" la propriu, adica sa o imite pe catelusa, o imita atat de bine incat pe moment m-am speriat, bineinteles celalalt radea, ca asta era si scopul. "Hai in lesa in locul ei" a fost replica care mi-a venit pe moment. :lol:

Una peste alta m-am edificat, recunosc, cu dificultate, ca sunt oameni care nu pot sa inteleaga aceasta relatie om animal pe care unii dintre noi o au, am inteles si oamenii carora le este teama, ceea ce este nu de neinteles ci de tolerat e lipsa bunului simt. Numai ca unii oameni doar in acest fel pot "emite" pareri. Este o opinie in devafoarea relatiei, exprimata la nivel de balta.  In momentul in care constientizezi asta te doare mai putin, ori cel putin mie asa mi se intampla. Sigur, totul pana la siguranta mea si a animalului, acolo se iau alte masuri.

Aha... Si Super Man a fost la tine in oras.

#134
roua

roua

    Purtam marea in buzunarul de la piept.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,901
  • Înscris: 05.11.2006

View Postscrisit, on 7th August 2011, 16:35, said:

Aha... Si Super Man a fost la tine in oras.

Marturisesc ca n-am inteles nimic din reply-ul tau.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate