Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...
 Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade
 Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...
 Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani
 

Maimuta, soldatii si mitraliera

- - - - -
  • Please log in to reply
15 replies to this topic

#1
dan84

dan84

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,028
  • Înscris: 25.09.2006
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/GhxqIITtTtU?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Eu zic ca e facatura! L-ar fi aruncat reculul pe maimutoi de nu s-ar fi vazut. Oricum faza e super! :lol:

Edited by dan84, 07 July 2011 - 19:21.


#2
tc2007

tc2007

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,198
  • Înscris: 12.03.2008

View Postdan84, on 7th July 2011, 20:16, said:

Eu zic ca e facatura! L-ar fi aruncat reculul pe maimutoi de nu s-ar fi vazut. Oricum faza e super! :lol:
Si eu zic asa.Nu cred ca erau aia chiar asa de imbecili sa-i dea o arma incarcata

#3
vladutgm

vladutgm

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,165
  • Înscris: 19.01.2008
AK47 nu are recul aproape de loc, in schimb zgomotul este mult mai mare.

Edited by vladutgm, 07 July 2011 - 19:36.


#4
abancor

abancor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,086
  • Înscris: 07.07.2006
Imi aduce aminte de faza din Underground, cu maimuta de pe tanc. "Katastrofaaa!"

#5
Peter Pan

Peter Pan

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 596
  • Înscris: 04.06.2006
Ciudat e ca cel care a postat filmuletul pe youtube a postat numai filmulete cu maimute.

#6
driftking91

driftking91

    Freak on a leash

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,736
  • Înscris: 28.12.2008
E făcut de profesioniști,  scrie jos.

Edited by driftking91, 07 July 2011 - 19:44.


#7
omunegru_

omunegru_

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 217
  • Înscris: 20.03.2011
Filmul e hd.
AK-47 nu se aude asa.
Daca maimuta aia ar fi tras pe bune i-ar fi venit arma in cap la ce recul are.

#8
errai

errai

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 3,154
  • Înscris: 08.05.2010
Daca era adevarat, fugea maimuta de rupea pamantul din cauza la zgomot.

#9
bonygy

bonygy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,801
  • Înscris: 08.02.2007
eu zic altceva:
nu contest animalul, dar o posibilitate ar fi ca acea maimuta sa fie deja dresata sa traga cu arma, altfel s-ar fi speriat mama-mama...
in plus, cred ca sunt cartuse de manevra, ca nu se vede ca ar arunca ceva praf din pamant la impact.

pentru cei ca nu au avut ocazia sa puna mana pe un AK47, in armata sau in alte situatii, le spun asa: efectul repetitiv al tragerii, se bazeaza pe reculul scurt al tevii si reculul lung al recuperatorului de gaze (este in interiorul armei). deci, si un copil de 10 ani ar putea sa traga cu acea arma, efectul exterior fiind doar ca ii scutura putin mainile, dar, o maimuta sau un adult, poate trage fara probleme chiar si tinand-o intr-o mana.

maimuta din film este un cimpanzeu (probabil la varsta "adolescentei"), iar la acele dimensiuni, forta fizica de care dispune este comparabila cu a unui barbat adult, asa ca arma ar fi ca o jucarie.

Edited by bonygy, 11 July 2011 - 08:26.


#10
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
lol. ak-47 are recul. ce se vede in filme cu unu care trage cu 2 deodata ca jmecheru e laba trista. la tragerea din picioare te invata sa stai cu un picior inaine, nu de alta l-am vazut pe unu mai firav care era sa pice-n cur cind a tras pe automat ca un cretin din pozitia cracanat cu picioarele paralele. si ti se zice si sa tragi in rafale scurte. trrrr trrrr trrrr, nu cum vezi in filme unu cu doua deodata, de la briu trrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr. laba trista. desigur ca pot copiii trage cu ea, intrebarea este daca a vazut cineva un copil nimerind o tinta la 50 de metri. dar da, bine prin presa sa arate copii BADASS cu ak-47, ce sa-ti povestesc, adica, ba, la aia pina si copiii sint periculosi :first:

#11
bonygy

bonygy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,801
  • Înscris: 08.02.2007

View PostMosotti, on 11th July 2011, 08:55, said:

lol. ak-47 are recul. ce se vede in filme cu unu care trage cu 2 deodata ca jmecheru e laba trista. la tragerea din picioare te invata sa stai cu un picior inaine, nu de .....
ai fost in armata? ai tras cu asa ceva? nu numai ce ai vazut ca fac altii...
recul? in afara de PSL (semiautomat cu luneta) care, intr-adevar te zguduie ceva, celelalte nu sunt "dansatoare", nici chiar la focul automat.

#12
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
am fost si am tras cacalau. are. ti-am zis ca l-am vazut pe un handicapat care era sa cada-n cur cind a tras prima data ca prostu. si nu nimeresti mai nimic daca tragi la foc automat.

daca tu esti rambo, scuze. evident ca nu te cred pina nu-mi pui un film cu tine care trage cu minunea aia tinind-o delicat, ca o virgina. evident ca n-o sa-ti rupa umarul, ca nu e arma de elefanti, dar de-acolo si pina a zice ca n-are recul e un drum lung. si multa lipsa de carte in ceea ce priveste fizica chioara de liceu

#13
-Ciprian

-Ciprian

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,334
  • Înscris: 08.09.2009
Care-s soldatii ca eu numa' maimute vad acolo?  :lol:

#14
qwayke

qwayke

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 977
  • Înscris: 09.02.2007
Asta e trailer la Planeta Maimutelor!!!

#15
bonygy

bonygy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,801
  • Înscris: 08.02.2007

View PostMosotti, on 11th July 2011, 10:44, said:

.. de-acolo si pina a zice ca n-are recul e un drum lung. si multa lipsa de carte in ceea ce priveste fizica chioara de liceu
nu am zis ca nu are recul, dar nu intr-atat incat sa te dea pe spate... iar handicapatul care a cazut... poate chiar era handicapat!

la cine te referi cu lipsa de carte?

#16
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
io nu-mi mai bat gura. are recul, n-are recul, trag si fetitele. sa vedem ce zic expertii lu peste

http://www.ebaumswor...watch/80478724/

cit despre film, evident ca e fake. sau ma rog, ii ceva dintr-un film sau ceva profi. nu i-ar fi sarit arma in cap de la recul, dar nici n-ar fi tras atit de relaxat. sa nu mai zic de sunetul standard de pistol automat de filme americane. armele nu suna deloc ca in filme, suna ca niste capse lesinate pac pac pac, nimic dramatic si spectaculos :lol:

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate