Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)
 

Afacere club de noapte\pub ?

- - - - -
  • Please log in to reply
27 replies to this topic

#19
paschif

paschif

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 05.07.2011

 nika_florin, on 10th July 2011, 22:48, said:

nu crezi ca sunt multe cluburi in Caracal pentru cati locuitori sunt? la inceput iti va merge bine dar dupa un timp nu cred ca va mai merge, numai sa faci intrarea gratis si sa faci vanzare din sucuri,mancare,bauturi, unde te-ai gandit sa faci clubul in Caracal? in caracal sunt prea multe resaturante, cluburi, spalatori auto, piscine, fati carmangerie ca vad ca merge (NIKA & SUPER CARNE ce or fi mancat patroni astia cand or fi fost mici nustiu, sa nu mai zic de magazinu ana maria care are un client la orice ora te duci, de revelion la ora 12:05 cand am fost erau 3 oameni care cumparau bautura.


in caracal exista un singur club.

21

Monteverde nu este club , ci mai de graba un pub .

Edited by paschif, 11 July 2011 - 14:08.


#20
Albert Einstein

Albert Einstein

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 50
  • Înscris: 19.01.2007
Salut,
Start-up firma 300.00 €
Licenta 1,500.00 €
Chirie 5,000.00 € pe luna -tb sa ai minim 3 luni 15,000.00 € 5 Euro/mp * ~1000
Arhitect 3,000.00 €
Mobila& 50,000.00 € (poti primii o serie de consumabile de la furnizorii de bauturi)
Echipamente club 30,000.00 € (pot fi inchiriate o parte din ele)
Aprovizionare initiala bauturi 10,000.00 € (ai grija ce contracte semnezi cu furnizorii !!!)
Salarii 5,000.00 € pe luna -tb sa ai minim 3 luni 15,000.00 € (DJ 1, barmani 2, chelneri 5, animatoare 5)
Paza 2,500.00 € pe luna -tb sa ai minim 3 luni 7,500.00 €
Contabilitate 1,000.00 € pe luna -tb sa ai minim 3 luni 3,000.00 €
Fond rulment 5,000.00 €
Marketing promovare 5,000.00 €
Invitati deschidere 10,000.00 €
manager cu experienta 3,000.00 € pe luna -tb sa ai minim 3 luni 9,000.00 €

Total 164,300.00 €


Deci in conditiile prezentate mai sus ai avea sanse DAR
1. trebuie sa ai clienti ! adica Vad ! sa fie in zona facultati, campusuri universitare, etc.
2. trebuie sa ai activitate si in timpul zilei => terasa obligaturie ! (mese biliard, darts, ceva mancare - fast food dar Sandviciuri nu saormarie!!!)
3. sa ai in vedere taxe de protectie?! (asta poti ca o contracarezi prin angajarea unei firme de securitate cunoscuta in zona)

#21
sergiu123

sergiu123

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 92
  • Înscris: 19.09.2006

 Albert Einstein, on 14th July 2011, 09:34, said:

Salut,
Start-up firma 300.00 €
Licenta 1,500.00 €
Chirie 5,000.00 € pe luna -tb sa ai minim 3 luni 15,000.00 € 5 Euro/mp * ~1000
Arhitect 3,000.00 €
Mobila& 50,000.00 € (poti primii o serie de consumabile de la furnizorii de bauturi)
Echipamente club 30,000.00 € (pot fi inchiriate o parte din ele)
Aprovizionare initiala bauturi 10,000.00 € (ai grija ce contracte semnezi cu furnizorii !!!)
Salarii 5,000.00 € pe luna -tb sa ai minim 3 luni 15,000.00 € (DJ 1, barmani 2, chelneri 5, animatoare 5)
Paza 2,500.00 € pe luna -tb sa ai minim 3 luni 7,500.00 €
Contabilitate 1,000.00 € pe luna -tb sa ai minim 3 luni 3,000.00 €
Fond rulment 5,000.00 €
Marketing promovare 5,000.00 €
Invitati deschidere 10,000.00 €
manager cu experienta 3,000.00 € pe luna -tb sa ai minim 3 luni 9,000.00 €

Total 164,300.00 €


Deci in conditiile prezentate mai sus ai avea sanse DAR
1. trebuie sa ai clienti ! adica Vad ! sa fie in zona facultati, campusuri universitare, etc.
2. trebuie sa ai activitate si in timpul zilei => terasa obligaturie ! (mese biliard, darts, ceva mancare - fast food dar Sandviciuri nu saormarie!!!)
3. sa ai in vedere taxe de protectie?! (asta poti ca o contracarezi prin angajarea unei firme de securitate cunoscuta in zona)

e bine cand te apuci sa faci planul de afacere sa iei in calcul costuri maxime,dar ce ai scris tu acolo e aberant!
invitati deschidere 10 000 de euro?da,daca iti cand bon jovi iar in deschidere madona! il chemi pe baiatul ala de la romanii au talent sa faca scamatorii in bar,e de efect si un dj sau o formatie care e mai la moda pe la noi,asta cu 3000 ai rezolvat-o!maxim!
contabilitate 1000 de euro?exagerat!
mobilier 50.000???no comment!
promovare 5000 de euro?pui afise in oras,dai un anunt la radio,pustanii vorbesc imediat daca se deschide ceva nou in oras,se aude sigur,in primele saptamani va fi full ca vine lumea de curiozitate,apoi depinde de tine cum ii pastrezi.ma rog,asta e alta discutie,esentialul e ca promovarea e ultima ta grija!iar bugetul pt ea e infim!
toate sunt exagerate,dar bomboana de pe tort este salariul managerului!3.000 de euro?esti constient in ce tara suntem nu?nici macar nu este vorba bucuresti,asa poate poate mai intelegeam!salariu 300-500 de euro si un procent din incasari sau profit!
multa bafta cu proiectul,in bugetul ala faci ceva de super clasa daca esti atent si inspirat!

#22
paschif

paschif

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 05.07.2011
intradevar a exagerat un pic dar , nu strica.

165 de mi de euro ii am sigur :) . Chiar si mai mult

Taxa de protectie , nu am nevoie. Cunosc destula lume.

Dar vream sa te intreb ceva, tiam zis sunt de acord cu ce ai spus tu , dar din curiozitate te intreb , in cei 2,500.00 € cati oameni intra ? In legatura cu paza...

Oricum va multumesc la amandoi pentru raspunsuri.

#23
nika_florin

nika_florin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 161
  • Înscris: 13.06.2011

 paschif, on 15th July 2011, 23:33, said:

intradevar a exagerat un pic dar , nu strica.

165 de mi de euro ii am sigur :) . Chiar si mai mult

Taxa de protectie , nu am nevoie. Cunosc destula lume.

Dar vream sa te intreb ceva, tiam zis sunt de acord cu ce ai spus tu , dar din curiozitate te intreb , in cei 2,500.00 € cati oameni intra ? In legatura cu paza...

Oricum va multumesc la amandoi pentru raspunsuri.


hai ca mai facut curios, cand deschizi?unde? dai o limonada daca iti o vorba la prieteni care frecventeaza diverse cluburi/pub-uri/terase?

#24
paschif

paschif

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 05.07.2011
Cand nu stiu 100% eu sper sa ma apuc cat de curand , cand vin in tara ma duc sa caut loc , in slatina . Da iti dau ce vrei tu daca am clubu full in prima noapte :P .

#25
ortega

ortega

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,433
  • Înscris: 02.08.2006
Eu te sfatuiesc de banii astia sa cumperi 4 apartamente intr-un centru universitar sau 3 apartamente in bucuresti, sa le inchiriezi.
O sa creasca putin si valoarea apartamentelor(acum a scazut si chiar o sa mai scada putin) si o sa iti intre in cont peste 1000 euro pe luna din chirii.
Daca nu o sa fii tu aici nu te complica, pentru ca o sa se duca naibii afacerea(ochiul stapanului ingrasa vita)
trebuie condusa in familie, tu sotia cu ajutorul catorva rude|(fiul se exclude ca e prea mic, doar ca ajutor)
My 2 cents...

#26
sebulbus

sebulbus

    cereal killer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,957
  • Înscris: 03.12.2005
Slatina? Pft. Vrei sa fii prieten bun cu Bercea?

#27
paschif

paschif

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 05.07.2011
Cred eu ca un contract cu bgs-u are rezolva aceasta problema.

Bercea ? E la puscarie oameni buni .. veri , nepotiii etc ? Nu imi e frica de ei , si nici de bercea.

#28
di_angelo

di_angelo

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 22.10.2011

 sergiu123, on 15th July 2011, 00:59, said:

e bine cand te apuci sa faci planul de afacere sa iei in calcul costuri maxime,dar ce ai scris tu acolo e aberant!
invitati deschidere 10 000 de euro?da,daca iti cand bon jovi iar in deschidere madona! il chemi pe baiatul ala de la romanii au talent sa faca scamatorii in bar,e de efect si un dj sau o formatie care e mai la moda pe la noi,asta cu 3000 ai rezolvat-o!maxim!
contabilitate 1000 de euro?exagerat!
mobilier 50.000???no comment!
promovare 5000 de euro?pui afise in oras,dai un anunt la radio,pustanii vorbesc imediat daca se deschide ceva nou in oras,se aude sigur,in primele saptamani va fi full ca vine lumea de curiozitate,apoi depinde de tine cum ii pastrezi.ma rog,asta e alta discutie,esentialul e ca promovarea e ultima ta grija!iar bugetul pt ea e infim!
toate sunt exagerate,dar bomboana de pe tort este salariul managerului!3.000 de euro?esti constient in ce tara suntem nu?nici macar nu este vorba bucuresti,asa poate poate mai intelegeam!salariu 300-500 de euro si un procent din incasari sau profit!
multa bafta cu proiectul,in bugetul ala faci ceva de super clasa daca esti atent si inspirat!
Sincer zonele unde ai vrea tu sa deschizi ar trebui intai sa faci un studiu de piata in legatura cu dezvoltarea acesteia si cati bani se afla in primul rand pe piata respectiva si ai sa-ti dai seama ca nu merita.De ce crezi ca toate sau majoritatea cluburilor de fite se innvart prin Bucuresti sau Constanta?-Puterea de cumparare a banului este inca ridicata deci inca exista bani pe pietele respective de a se cheltui si pe cluburi.Eu unul am vrut sa fac acest lucru acum 2 ani si nu m-am incumetat(chiar daca sunt din Cta) si am preferat sa investesc banii in cumpararea unei pensiuni turistice in Eforie N.Tu daca esti atat de naiv sa crezi ca banii grei din cluburi vin din bauturi te inseli.Banii vin in primul rand din droguri pentru ca un club de fite in care s-au investit o gramada de bani nu o sa aiba o amortizare a investitiei cat de cat decenta daca incerci sa fie asa.Eu oricum iti urez noroc dar asculta si sfatul meu....un club se deschide pe o piata in care exista siPUTERE DE CUMPARARE.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate