Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Problema token semnatura electron...

Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...

RMN Decontat
 Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...

Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...
 Defect ciudat Videorecorder Panas...

lege de reglementare a shrinkflat...

Care este cota parte la succesiun...

Camera auto DVR PNI Voyager S2600...
 Cartelul din Carpati - mafia PNL ...

Trecut: Europa versus S.U.A. la c...

Garantie apartament dezvoltator

Aplicație GPS cu zoom automa...
 

JVC GR-D50: conectare la calculator

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
RapperStyle

RapperStyle

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 16.08.2008
Am o camera JVC GR-D50 si vreau sa o conectez la Computer. Cum as putea face asta avand in vedere ca am iesire
DV  [ http://img834.imageshack.us/img834/1184/16062011003n.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]            
si S-Video  [ http://img135.imageshack.us/img135/5630/16062011001.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]


Am inteles ca ar merge cu un TV-Tunner. Ma poate lamuri careva?

Multumesc mult !

#2
gerbil

gerbil

    Membru' activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,057
  • Înscris: 10.09.2005
Cu tv tuner pierzi mult din calitate. Cumpara o placa firewire daca nu ai si un cablu ( de obicei vine cu placa ).

#3
RapperStyle

RapperStyle

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 16.08.2008
Vreau sa-mi cumpar o placa de captura firewire . ce imi recomanzi si daca nu vine cu cablul inclus ce trebuie sa cumpar? CAblu Firewire to DV ? asa ? [ http://www.thevideoanalyst.com/wp-content/uploads/2010/08/firewire.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Multumesc de raspuns .  :peacefingers:

#4
atupi

atupi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,597
  • Înscris: 17.08.2007
Da.

#5
makitor

makitor

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 43
  • Înscris: 05.04.2009
Buna. Am o camera JVC GR-D21 si vreu sa o conectez prin firewire. Este nevoie de driver pentru ea? Daca da eu nu am cd-ul ei si la JVC pe site nu gasesc nimic despre ea. Unde as putea gasi driverul ei?

#6
dotunderground

dotunderground

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 665
  • Înscris: 06.01.2007
makitor, nu ai nevoie de driver pt transfer prin firewire. Pt descarcare poti folosi softul WinDV, freeware, captura o poti face in avi dv tip2 (~13gb/h).

#7
makitor

makitor

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 43
  • Înscris: 05.04.2009
Am verificat camera pe un alt PC cu firewire incorporat pe placa de baza si functioneaza fara sa-mi ceara driver, dar la mine pe PC am o placa firewire pe PCI instalata dar nu imi vede camera deloc. Unde ar putea fi problema? A m-ai avut cineva aceasta problema?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate