Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani
 Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...
 Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...
 Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...
 

Nu afiseaza album art

- - - - -
  • Please log in to reply
13 replies to this topic

#1
tavykbt

tavykbt

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 160
  • Înscris: 12.01.2007
Salut! Am varianta asta de Android 2.1, telefonul nu este hackuit, nu pot copia in memoria lui. Muzica am copiat-o pe card intr-un folder "Music" creat de mine, toate fisierele mp3 au album art embedded, care se afiseaza pe calculator sau pe Symbian, automat, dar pe Android nu imi merg, nici in winamp si nici in playerul standard.
A mai avut cineva 'problema' asta enervanta?

#2
lucifer76

lucifer76

    Bashtan

  • Grup: Moderators
  • Posts: 32,574
  • Înscris: 13.06.2007
Ai CE ?

#3
tavykbt

tavykbt

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 160
  • Înscris: 12.01.2007

 lucifer76, on 14th June 2011, 06:25, said:

Ai CE ?

Adica?

#4
ffaannee

ffaannee

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 612
  • Înscris: 01.02.2009
Adica ce telefon ai.

#5
tavykbt

tavykbt

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 160
  • Înscris: 12.01.2007
Motorola Charm

#6
lucifer76

lucifer76

    Bashtan

  • Grup: Moderators
  • Posts: 32,574
  • Înscris: 13.06.2007
Fane s-a prins :) . Acum nu androidul nu e chiar la fel pe toate telefoanele , desi al tau ar trebui sa fie in stare sa vada album arturile . La nici o melodie nu vede ? PowerAmp de ex are o optiune sa caute singur album art , incearca poate merge macar asa .

#7
tavykbt

tavykbt

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 160
  • Înscris: 12.01.2007
La nici o melodie, symbian le vede pe toate si sunt copiate la fel pe card. Am citit in mai multe locuri si nu am gasit solutie. El creeaza pe card un folder 'album art' unde banuiesc ca trebuie sa copiezi pozele, si o sa mearga. Multi fac asa si zic ca le merge. Dar eu le am pozele integrate deja, si e ciudat ca nu le afiseaza. Programul de FileExplorer de pe Android le afiseaza pe toate.

#8
tavykbt

tavykbt

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 160
  • Înscris: 12.01.2007
Nici o idee?

#9
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Ce format au pozele care sunt incluse în melodii?știu că la mine nu citea parcă PNG, nu mai știu exact. Încearcă să le faci JPG.

#10
tavykbt

tavykbt

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 160
  • Înscris: 12.01.2007

 MembruAnonim, on 14th June 2011, 12:41, said:

Ce format au pozele care sunt incluse în melodii?știu că la mine nu citea parcă PNG, nu mai știu exact. Încearcă să le faci JPG.

Sunt de ambele feluri, pe nicicare nu le afiseaza. Tot pe card ai muzica? Ce folder?

#11
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Tot pe card am vreo 1500 de melodii toate cu album art și le afișează pe toate. Am android 2.2 dar nu cred că asta contează prea mult. Le am toate într-un folder numit "Muzică" și apoi fiecare album are folderul său.

#12
tavykbt

tavykbt

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 160
  • Înscris: 12.01.2007

 MembruAnonim, on 14th June 2011, 22:32, said:

Tot pe card am vreo 1500 de melodii toate cu album art și le afișează pe toate. Am android 2.2 dar nu cred că asta contează prea mult. Le am toate într-un folder numit "Muzică" și apoi fiecare album are folderul său.

Si in folderul de la fiecare album ai si cate o poza? Sau doar fisierele mp3 cu poza integrata?

#13
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Nu, am doar fisierele cu poza integrata. Cauta pe market un ID3 tagger (eu am "Android ID3) și cu el poți verifica toate piesele care au sau nu au album art. Totuși dacă ești sigur că au nu văd de ce nu l-ar arăta. Încearcă pe alt telefon cu android..poate e o problemă de la telefon

#14
tavykbt

tavykbt

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 160
  • Înscris: 12.01.2007

 MembruAnonim, on 15th June 2011, 13:36, said:

Nu, am doar fisierele cu poza integrata. Cauta pe market un ID3 tagger (eu am "Android ID3) și cu el poți verifica toate piesele care au sau nu au album art. Totuși dacă ești sigur că au nu văd de ce nu l-ar arăta. Încearcă pe alt telefon cu android..poate e o problemă de la telefon

Am scos de pe market un program, imi vede poza la toate. Am trimis prin bluetooth o melodie pe un android 2.3 si ii vede poza in playerul standard. Nu mai am nici o idee. E vreo problema la versiunea 2.1 Eclair? Nici playerul standard si nici winamp nu afiseaza poza, muzica e pusa in folder 'Music' pe card si am copiat-o prin cablu de date, cam astea ar fi toate detaliile.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate