Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar
 pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Parola la lock screen
 Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 

Alegere Blu Ray player

- - - - -
  • Please log in to reply
12 replies to this topic

#1
kiphtea69

kiphtea69

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 609
  • Înscris: 03.08.2006
Va salut.
Dupa ce am cautat pe forum un topic dedicat Blu Ray playerelor (poate nu am cautat eu suficient) am zis sa incep eu unul.
M-ar interesa un Blu Ray care sa imi poata rula filme din toate regiunile si ma intereseaza sa aiba o iesire audio buna si sa stie sa ruleze SACD.
Momentan am gasit mai ieftin Sony BDP-S380 sau varianta superioara Sony BDP-S480.
Din gama scumpa intra si Denon DBP-1611UD.
Diferenta de pret este covarsitoare.
Imi puteti spune ce caracteristici sunt importante la un Blu Ray player ?

#2
costidraghia

costidraghia

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 619
  • Înscris: 12.01.2009
Nu sint convins daca 'citesc' SACD dar stiu multe  formate video asa-zis 'neconventionale', MKV printre altele.
http://www.price.ro/...d350_292076.htm

sau
http://www.price.ro/...d370_199432.htm

Edited by costidraghia, 13 June 2011 - 22:43.


#3
pif_foto

pif_foto

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,852
  • Înscris: 05.06.2007
...sau ASTA pe care il am si este destul de OK. Nici eu nu stiu daca poate citi SACD, nu m-a interesat asa ceva pana acum. Stiu doar ca poate reda si formatele neconventionale (mkv si altele) si mai are si o conexiune LAN pt accesul la internet (youtube). Nu stiu daca poate fi conectat si la retea, eu nu am reusit asta pana acum (dar nici nu am insistat pt ca mediaplayerul EG-R1 o face destul de bine).
...sau ASTA, destul de asemanator cu celalalt.

#4
kiphtea69

kiphtea69

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 609
  • Înscris: 03.08.2006
Aveti idee care din Blu Ray playerele sub 1000 ron scot cel mai bun sunet ?
De asemenea, merita sa imi cumpar un Blu Ray player pe la 600 - 800 ron sau mai bine imi iau un PS3 (ca oricum imi doresc o consola, fie ea PS3 sau Xbox) ?
Multam .

#5
Sany

Sany

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 988
  • Înscris: 20.01.2006
Si eu sunt in cercetatri pentru un blu-ray dar nu m-am decis asa ca nefiind necesitate urgenta mai studiez.

#6
costidraghia

costidraghia

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 619
  • Înscris: 12.01.2009
Cel mai bun blu-ray "player" este un media player complex...

#7
lupull

lupull

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,076
  • Înscris: 21.02.2007
Cu conditia ca blu-ray-ul sa depaseasca 7/800lei , fiindca altfel nu prea gasesti un media player + unitate optica blue-ray externa pe usb in 7/800lei
Numai unitatea optica blue-ray externa costa cel putin 200lei : http://www.price.ro/...lu-ray-2409.htm , astfel ca media playerul ar trebui sa coste cel mult 500lei si sa poata suporta unitati optice externe pe usb ( basca cabluri in plus )

#8
vibecatalin

vibecatalin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,138
  • Înscris: 05.07.2006
Salut,
As dori niste pareri despre acest player blu-ray : SONY BDP - 5200
Doresc sa-l folosesc la redarea de disc-uri blu ray originale sau facute de mine, disc-uri blu ray ce contin flac-uri si disc-uri blu ray ce contin fisiere .mkv cu subtitrari integrate.
Multumesc!

#9
tudor_ionutz2000

tudor_ionutz2000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,892
  • Înscris: 16.04.2007
Citeste topicul asta si pune intrebari in acest topic http://forum.softped...er-in-2014/  , cred ca o sa primesti mai repede raspuns.
Din ce am studiat eu inainte sa-mi iau blu-ray(eu am un LG BP740), sony stau f bine prin reviewuri.

#10
carmenclara1

carmenclara1

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,373
  • Înscris: 08.12.2008

 vibecatalin, on 16 ianuarie 2015 - 11:45, said:

Salut,
As dori niste pareri despre acest player blu-ray : SONY BDP - 5200
Doresc sa-l folosesc la redarea de disc-uri blu ray originale sau facute de mine, disc-uri blu ray ce contin flac-uri si disc-uri blu ray ce contin fisiere .mkv cu subtitrari integrate.
Multumesc!

eu sunt super multumita de acest player.
cu bluray original nu am avut probleme. ofera imaginea cea mai buna calitativ din toate playerele testate de mine. (LG BP740 si Samsung F5100)
cu cele scrise de tine nu ma pot pronunta nu am testat
atentie totusi la cinavia.

#11
Andi Pavel

Andi Pavel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,967
  • Înscris: 06.02.2006
Da, atentie mare la Cinavia cu bluray-urile scrise. Recomand redare de pe hard extern sau stick.

#12
vibecatalin

vibecatalin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,138
  • Înscris: 05.07.2006
Mda, nu ma incanta atunci sa dau 500 de ron doar pentru a asculta flac-uri trase de mine pe Blu Ray, pentru discuri originale am Playstation 3, sa redau filme de pe hdd extern sau stick iarasi nu e ceea ce imi doream.

Multumesc pentru raspunsuri!

#13
NShield

NShield

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 12.02.2017
Pentru cei cu LG BP740, voua va mai merge youtube-ul pe player?? Adica il deschid si se inchide dupa 3 secunde.. Interesant este ca dac anu il loghez la cont merge, cum il loghez cum iese afara din aplicatie.. Am dat si reinitializare, tot la fel face.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate