Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei
 Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024
 Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica
 Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila
 

Bazin de apa 1000l

- - - - -
  • Please log in to reply
23 replies to this topic

#19
medelin992

medelin992

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,487
  • Înscris: 16.06.2010
Americanii si lumea buna au niste tank cleanere...numai ca nu stiu daca gasesti si prin Ro.
Dar am impresia ca sunt speciale, in functie de ce substante ao avut pe acolo.

#20
PoeOvidiu

PoeOvidiu

    Sunt de la țară și îmi place așa.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,568
  • Înscris: 07.12.2014
Defineste mirosul. Poate reusim sa identificam cel putin clasa de substante sa stim cu ce sa o tratam.
Daca e solubila in apa atunci umplut  cu apa si lasat peste noapte. Cu 2-3 ape trebuie sa dispara mirosul.
Daca e insolubila in apa trebuie sa vedem daca si in ce este solubila.

PS : De exemplu eu spal aragazul cu diluant :D

#21
medelin992

medelin992

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,487
  • Înscris: 16.06.2010
E cam greu de scos mirosul pentru ca substantele alea persista, intra in compozitia plasticului.

Spre exemplu, bidoanele de la pesticide.
Unele bidoane sunt interzise la reciclat pentru a se transforma in biberoane pentru copii.

Pe bazin, nu ai nicio eticheta?

#22
tudor32

tudor32

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,008
  • Înscris: 19.11.2008
Bazinul e la țară! Saptămâna viitoare o să ajung acolo și incerc sa identific mirosul sau eventual vre-o etichetă. Mulțumesc deocamdată!

#23
tudor32

tudor32

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,008
  • Înscris: 19.11.2008
Salut. Din pacate nu-mi pot da seama ce a fost in bazin initial.... nu are nici o eticheta cu produsul ce a fost transportat cu bazinul, doar  eticheta rosie cu atentionari privind deschideea robinetului de golire si o eticheta cu un cod de bare. Probabil in codul de bare apare produsul transportat, insa..... eu nu pot citi coduri de bara!!!! Posted Image
Referitor la miros, nu-mi pot face nici o parere despre acesta.
Atasez si pozele cu cele doua etichete..... poate e cineva care poate dezlega misterul.
O zi de Florii plăcută!

Attached Files


Edited by tudor32, 01 April 2018 - 17:50.


#24
bogdanb1

bogdanb1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,176
  • Înscris: 05.07.2007
Ceea ce scrie in codul de bare, de obicei, se regaseste scris sub codul de bare. Acestea sint uzantele in domeniul codurilor de bare, daca vrei sa ma intelegi. Poti instala o aplicatie gratuita pe android pentru citirea codurilor cu telefonul. Codul tau ar trebui sa contina primul rind, cel de sus. Nu ma intreba ce inseamna.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate