Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg
 Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...
 Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar
 pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon
 

Problema interfon scara bloc!

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
misulakee

misulakee

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 21.05.2011
Buna ,am(avem) o problema cu intefonul de la scara.De ceva vreme cand suna cineva de jos de la intrare  la cel care raspunde se aude un bazait si nu se poate da accesul  in scara.Comunicarea insa intre locatari prin interfon este posibila.

Stie cineva care este problema si ce ar fi de facut pentru a se putea rezolva problema?

Multumesc in avans!

#2
sosodriver

sosodriver

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 261
  • Înscris: 17.11.2010
contacteaza firma care la instalat.

#3
alexcontador

alexcontador

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 393
  • Înscris: 14.03.2009
mare smecherie... e intrerupt firul care cupleaza incuietoarea.

si colegu, vezi ca se scrie "l-a instalat" :)

#4
misulakee

misulakee

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 21.05.2011

View Postalexcontador, on 21st May 2011, 18:26, said:

mare smecherie... e intrerupt firul care cupleaza incuietoarea.

si colegu, vezi ca se scrie "l-a instalat" :)



Dar cu cardul sau cu codul merge,pot sa deschid usa .Doar daca ma suna cineva de jos si eu ii raspund ,imi bazaie in receptor si nu pot sa ii vorbesc sau sa il aud pe el si nici nu pot sa ii deschid usa cu butonul asociat acestul lucru.

#5
alexcontador

alexcontador

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 393
  • Înscris: 14.03.2009
atunci eu zic sa te muti ca apartamentul e de vina.

#6
misulakee

misulakee

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 21.05.2011

View Postalexcontador, on 21st May 2011, 18:50, said:

atunci eu zic sa te muti ca apartamentul e de vina.

Umorul e bun,dar eu am nevoie de ajutor.Problema nu e numai la mine,aceeasi problema o au si ceilalti vecini.

Deci daca vrei sa ajuti si inca nu ai inteles despre ce vorba iti mai spun odata: E vorba de interfonul de la intrare in bloc care atunci cand suna cineva de jos,pe mine sau pe alti vecini,in receptorul meu sa aude un bazait ,nu il aud si nu pot sa ii deschid usa.Dar usa o pot deschide cu codul sau cu cardul.

#7
alexcontador

alexcontador

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 393
  • Înscris: 14.03.2009
mai omule,

e un firicel acolo care nu face contact sau are condens pe el de la atata abur ce e la tine in bloc. adunati-va toti vecinii intr-o seara cand se strange lumea de la servici, si cu lanterne si lumanari cautati pe la colturi sa vedeti unde e intrerupt firul.
si asta inca e solutia lite... ca daca firul e ingropat, va trebui daramat zidul.

Edited by alexcontador, 21 May 2011 - 18:32.


#8
planner26

planner26

    European sadea

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,824
  • Înscris: 15.03.2009
Pe undeva un fir nu mai este conectat, posibil chiar in interfonul de jos! Fa cum ti-a sugerat @sosodriver, apeleaza la firma care a instalat aceste interfoane!

#9
misulakee

misulakee

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 21.05.2011
La chestia cu firul intrerupt si eu m-am gandit ,dar asteptam un raspuns mai exact ,de la cineva care intelege si stie despre ce e vorba ,nu sa se dea cu presupusul sau ce crede el ca ar fi problema.

Iar indicatiile de genul 'cautataul firului cu lanterna' sa le tineti pentru voi!

#10
Area51

Area51

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 11.08.2005
Cum s-a rezolvat? Am aceeasi problema cu un interfon de tip Interada.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate