Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Folie display laptop in Bucuresti?

Pagina Wikipedia

Masina veche sau indatorat in ban...

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...
 Salariu de șofer Uber 8000 l...

Problema token semnatura electron...

Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...
 RMN Decontat

Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...
 Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...

Defect ciudat Videorecorder Panas...

lege de reglementare a shrinkflat...

Care este cota parte la succesiun...
 

CD-Audio!

- - - - -
  • Please log in to reply
21 replies to this topic

#1
studentul44

studentul44

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 127
  • Înscris: 29.12.2001
Cum pot sa fac cu NERO un CD audio care sa stie sa memoreze track list-ul, practic dupa ce l-am scris si-l reintroduc in CD ROM automat sa-mi arate titlul melodiei si aristul! Este ceva optiune, pe undeva... care stiti sa-mi spunet! :ciocan:

#2
djlyon

djlyon

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,536
  • Înscris: 28.11.2001
CD-Text.

#3
studentul44

studentul44

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 127
  • Înscris: 29.12.2001
Nu inteleg la ce te referi! Am optiunea asta pe undeva? mercy oricum .. o sa incerc sa caut!

#4
djlyon

djlyon

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,536
  • Înscris: 28.11.2001
Am inteles ca stii cum sta treaba cu CD-Text dar ca iti scapa pe moment termenul.
Ei, daca writerul tau suporta CD-Text, poti sa scrii cumva numele track-urilor pe CD, si vor fi vazute de toate unitatile CD (-ROM sau Player standalone) care suporta CD-Text.

#5
Paxus

Paxus

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,560
  • Înscris: 29.08.2002
daca faci cu cd-text seamana cd-ul cu rds de la radio...
daca nu iti suporta cd-romu ...degeaba il faci:)

#6
studentul44

studentul44

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 127
  • Înscris: 29.12.2001
Am Teac 540E 40/12/48 si am scris un CD audio normal si cand l-am bagat in CDrom( Sony 52x) nu a vazut titlurile melodiilor sau artistul. Intreb inca o data: este ceva optiune pt CD text In Nero? UNDE? sa-mi spuneti dc stiti ca eu nu am gasit!

#7
djlyon

djlyon

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,536
  • Înscris: 28.11.2001
Nu am un Nero la indemana, dar ma gandesc, logic, ca daca CD-Writer-ul nu suporta CD-Text atunci nu iti apare optiunea asta/nu o poti activa in Nero.

Uite m-am uitat la modelul tau de Teac ( http://www.teac.de/d...01_02_01_g8.htm ) si NU suporta CD-Text.

#8
Intel

Intel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,988
  • Înscris: 28.11.2001

Quote

Uite m-am uitat la modelul tau de Teac ( http://www.teac.de/d...01_02_01_g8.htm ) si NU suporta CD-Text.
Te inseli. Eu tot un Teac CD-W540E am si bineinteles ca stie CD-TEXT. Doar e ultimul prajitor scos de Teac si ar fi fost culmea sa nu aiba CD-TEXT.
Aaa, si bineinteles ca am facut CD-TEXT cu el.
Pt. studentul44: In Nero nu mai tin minte dar ti-as putea spune in WinOnCd cum e. In Nero trebuie sa fie tot la audio. Si trebuie sa scrii titlurile pieselor si interpretul.

#9
djlyon

djlyon

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,536
  • Înscris: 28.11.2001
Da, dar acolo nu scrie nimic de CD-Text ... :P

#10
Intel

Intel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,988
  • Înscris: 28.11.2001

Quote

Originally posted by djlyon
Da, dar acolo nu scrie nimic de CD-Text ... :P
Dar aici scrie http://www.teac.co.j...l/cd-w540e.html  :oK:

#11
Apollo

Apollo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 960
  • Înscris: 20.04.2002
Bineinteles ca stie cd-text!!!

#12
studentul44

studentul44

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 127
  • Înscris: 29.12.2001
OK! Am scris cu Win On CD un Cd audio .. am gasit optiunea CD-text la setari ... am scris cu viteza minima de 4x ..si surpriza ...in combina CD se intrerupe din 5 in 5 sec..iar cand l-am bagat in CD-rom nici vorba sa fi memorat CD text. Am sa incerc de acum cu Nero poate asta stie.

#13
djlyon

djlyon

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,536
  • Înscris: 28.11.2001
Interesant. Cum anume se "intrerupe din 5 in 5 secunde" ? E o pauza - un blank - dar time-ul megre, sau intra in stop/play la fiecare 5 secunde ?
Acelasi CD cu problema, daca il redai pe CD-ROM, tot la fel face ?

#14
Intel

Intel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,988
  • Înscris: 28.11.2001

Quote

Originally posted by studentul44
OK! Am scris cu Win On CD un Cd audio .. am gasit optiunea CD-text la setari ... am scris cu viteza minima de 4x ..si surpriza ...in combina CD se intrerupe din 5 in 5 sec..iar cand l-am bagat in CD-rom nici vorba sa fi memorat CD text. Am sa incerc de acum cu Nero poate asta stie.
FII SIGUR ca balaria asta nu ti se intampla pt ca l-ai facut CD-TEXT. Chiar daca l-ai fi facut doar audio tot ti s-ar fi intamplat daca era sa se intample. Probabil ca de la disc. Cauta ca mai sunt topicuri despre cd-urile audio. E recomandat sa il tragi la 2x sau 4x (in cazul tau 4x), sa fie cd de 650MB si sa il tragi Disc-At-Once.
Bafta!

#15
tEo

tEo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,860
  • Înscris: 25.01.2002
din ceea ce mi-am dat seama,nu ai nevoie de cd-text
cred ca e vorba de scrierea playlistului tau in fisierul "cdplayer.ini". din pacate n-am un nero in fata acu', asa ca nu te prea pot ajuta.oricum,cerceteaza la setari,partea cu baza de date sau CDDB

#16
priza

priza

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 503
  • Înscris: 02.05.2002

Quote

Originally posted by teo
din ceea ce mi-am dat seama,nu ai nevoie de cd-text
cred ca e vorba de scrierea playlistului tau in fisierul "cdplayer.ini". din pacate n-am un nero in fata acu', asa ca nu te prea pot ajuta.oricum,cerceteaza la setari,partea cu baza de date sau CDDB

daca vrei sa-l vezi in  absolut toate unitatile CD (inclusiv audio) care suporta numele artistului si al piesei (deci CD Text) trebuie sa-l faci CD Text

#17
studentul44

studentul44

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 127
  • Înscris: 29.12.2001
Pb cu el este ca in Cd-rom se aude Ok iar cand l-am bagat in cCD player are intrerureperi sub 1 sec .. adevarat CD -urile au fost de 700MB dar este ceva diferenta intre cele de 650( nu ma refer la spatiu) pb ca cele de 650 nu se mai gasesc pe piata.. mai rar . in fine si nu prea merita pretul diferenta de bani fiind nesemnificativa .. iar pb ar fi ca mai scris cD -uri de astea audio si merg OK adevarul ca le-am scris cu Nero nu cu Win On Cd .. poate aici e baiul

#18
Intel

Intel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,988
  • Înscris: 28.11.2001
Sigur problema e cd-ul. Oricum cd-rom-ul de calculator are corectia de erori mai buna decat orice cd-player si din cauza asta pe cd-rom nu auzi intreruperile alea. Nu e din cauza ca si tras cu Nero. Poti incerca Feurio (il gasesti pe softnews); e un prog. dedicat arderii cd-urilor audio. Ti-l recomand.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate